Jak leczyć pluszaki? Porady doktora Lenka

Jeśli szukasz książki, która:
- pomoże oswoić wizyty w przychodni i u lekarza
- wytłumaczy, że te nielubiane inhalacje są bardzo dobre dla zdrowia
- pokaże, że pobranie krwi czy próbki moczu wcale nie musi być takie straszne
- zainspiruje do zabaw w lekarza, zaspokoi ciekawość dzieci i odpowie na wiele nurtujących pytań.
To już nie szukaj. Właśnie znalazłaś/znalazłeś!
Przyznam szczerze, że na rynku jest sporo książek poruszających temat wizyty u lekarza, ale śmiem twierdzić, że z tych mi osobiście znanych, "Jak leczyć pluszaki? Porady doktora Lenka" jest jedną z lepszych, jeśli nie najlepszą w tym temacie.

Doktor Lenek ma dziś spory ruch w gabinecie. Pojawiają się u niego: małpka z bólem brzuszka, kaszlący Miś, lalka Matylda z biegunką, słonik z katarem, flamig z gorączką, Hipcia z anemią i owieczka ze zdartym kolanem. Nasz sympatyczny lekarz każdego pacjenta zbada, poda trafną diagnozę, wytłumaczy przyczyny i przebieg problemu lub schorzenia i wreszcie zastosuje skuteczne leczenie. Przypomni także kilka zasad bezpieczeństwa oraz higieny, np. aby nie bawić się lekami i wytłumaczy zasady działania naszego organizmu.

Świetna książka, która odczaruje i oswoi wizyty u lekrarza oraz rozmaite badania i zabiegi. Maluchy poczują się dużo pewniej i bezpieczniej wiedząc, czego się mogą spodziewać w gabinecie lekarskim.

Trzeba przyznać, że to bardzo udany debiut młodego Wydawnictwa. Autorka pisze fachowo i rzeczowo, a jednocześnie językiem zrozumiałym dla dzieci i nagle okazuje się, że wszystko staje się jasne i nawet zdarte kolano już tak bardzo nie dokucza

STOP!
Jeśli szukasz książki, która:
- pomoże oswoić wizyty w przychodni i u lekarza
- wytłumaczy, że te nielubiane inhalacje są bardzo dobre dla zdrowia
- pokaże, że pobranie krwi czy próbki moczu wcale nie musi być takie straszne
To już nie szukaj. Właśnie...

„Jak leczyć pluszaki? Porady doktora Lenka” to debiut mikrowydawnictwa @wydawnictwopodskoki

Oj, jakiż to jest dobry debiut!

Zacznę tym razem od części technicznej – doskonale wydana, pięknie zilustrowana książka. Bardzo podoba mi się poręczny format, porządna okładka i papier. W środku znajdziemy aż 73 strony świetnej – merytorycznej i zabawnej treści. Każdy szczegół dopracowany jest tutaj perfekcyjnie.

O czym jest ta książka? Doktor Lenek to specjalista w leczeniu pluszaków. Trafiają do niego zabawki z różnymi dolegliwościami – z większością z nich zapewne Wasze dziecko miało już do czynienia: biegunka, gorączka, ból gardła. Gwarantuję Wam jednak, że bez względu na to ile książek macie o półkach – takiej nie było jeszcze na rynku.

Zaczynamy od poznania doktora, jego akcesoriów oraz miejsca pracy. Prowadzimy dziecko spokojnie, niemal za rękę przez korytarze przychodni, poznajemy z nazewnictwem, pokojem lekarskim aż w końcu przechodzimy do chorych pacjentów. Muszę Wam powiedzieć, że bardzo podoba mi się, jak tutaj wszystko jest przemyślane, w odpowiednim miejscu umieszczone – niewiele treści, ale ujęte jest absolutnie wszystko co potrzeba. Schemat każdej choroby jest taki sam: lekarz dowiaduje się co choremu dolega, wyjaśnia skąd mogą się brać objawy i zbiera wywiad. W zależności od choroby określa leczenie, dodatkowe badania, zalecenia żywieniowe. Tłumaczy pluszakowi (dziecku) jak działa jego ciało, co robić by uniknąć powtórki z choroby, czego nie robić w trakcie leczenia.

Mamy tutaj poruszone absolutnie wszystkie kwestie: inhalacje, czopki, pobieranie krwi, mierzenie temperatury, pobieranie moczu, to, że leki choć bywają niesmaczne – trzeba zażywać.
Ogromnie podoba mi się również to, że ostatnie kilka stron poświęconych jest bezpieczeństwu – czyli absolutnemu zakazowi zażywania jakichkolwiek leków bez zgody dorosłych, zaopatrzeniu apteczki a także przechowywaniu leków i wyrzucaniu ich do odpowiednich pojemników.
Przyznam Wam, że nie spodziewałam się, że będzie to AŻ TAK dobra książka. Przyznam, że od kilku dni czytamy ją niemal non stop i mimo, że mam już całkiem duże dzieci, nie jedna choroba za nami, nie mam z nimi większych problemów jeśli chodzi o zażywanie leków to przy ostatnim przeziębieniu autorytet doktora Lenka pomógł nam bez problemu zaaplikować wodę morską do nosa, co było zawsze trudne.
Z całego serca polecam.

Oj, jakiż to jest dobry debiut!

Doktor Lenek leczy pluszaki. Przychodzą do niego z rozmaitymi dolegliwościami, a on zawsze im pomaga. Cierpliwie słucha, przeprowadza wywiad lekarski, tłumaczy wszystko i wybiera odpowiednie leczenie.

A dzieci? Słuchają, patrzą, uczą się, potrafią znaleźć w pamięci sytuacje gdy czuli się podobnie. Stopniowo oswajają się z lekarzami, badaniami, leczeniem i lekarstwami. Dowiadują się również jak działa organizm człowieka i dlaczego chorujemy, ponieważ to co dolega pluszakom przytrafia się także ludziom.

Ta książka jest naprawdę świetnym przewodnikiem dla dzieci, które na przykładzie pluszaków dowiadują się o czymś, czego mogły się do tej pory bać lub nie do końca rozumieć. Lekarz przedstawiony jest tutaj w bardzo przyjazny sposób, więc książka będzie nieocenioną pomocą i wsparciem rodziców, a także bardzo przyjemną lekturą.

Książka otwarcie i szczerze opisuje to czego dziecko może się spodziewać w gabinecie lekarskim. Bez ukrywania i koloryzowania pewnych faktów. Jesli Wasze dzieci boją się lekarzy to jest to lektura, która pomoże im oswoić się ze swoimi lękami.

• Dla Mai
  • Dla Anieli