Lato w mundurze

literatura młodzieżowa
Sorus
2022-02-10
2022-02-10
lato wakacje  pierwsza miłość  koniec szkoły

RECENZJA PREMIEROWA 🥳
Bożena Helena Mazur-Nowak "Lato w mundurze"
Przenosimy się do roku 1974 .
Dla Małgosi jednak to lato nie zapowiada się zbyt wesoło. Przez jedną ocenę niedostateczną, może nie otrzymać promocji do następnej klasy. Ale czy dziewczyna źle się uczyła? Czy ta chemia to naprawdę tak trudny przedmiot? A może powód był zupełnie inny?
Jednak mimo tego, za to że drużyna harcerska Małgorzaty zdobyła pierwsze miejsce w szkole, dostaje ona propozycję wyjazdu na obóz wojskowy. Dziewczyna jest niesamowicie zaskoczona jednocześnie obawiając się że rodzice mogą nie wyrazić zgody na wyjazd.
Jednak Gosia jedzie. Pierwszy raz na obozie, niesamowite przeżycie. W trakcie trwania obozu jadą do Warszawy na Zlot Młodzieży.
Wakacje czas odpoczynku, czas relaksu ale też czas pierwszych wakacyjnych miłości.
Czy pamiętacie te czasy? Te pierwsze wakacyjne miłości, które kończyły się wraz z końcem wakacji, albo tuż po?
Małgosia też poznaje swoją pierwszą miłość. Obiecują sobie utrzymywać kontakt. A były to czasy gdy pisało się długie listy i niecierpliwie oczekiwało listonosza z odpowiedzią zwrotną.
Czy ta miłość ma szansę mimo rozłąki i dzielących ich kilometrów?
Jak zakończy się ta historia?
Polecam sięgnąć po tę książkę i na chwilę zanurzyć się w wakacyjny, słoneczny, młodzieńczy czas.
Niewielkich rozmiarów książka. Z przyjemnością ją przeczytałam, a potem nuciłam słowa piosenki
"Już za parę dni, za dni parę wezmę plecak swój i gitarę,
Pożegnania kilka słów, Pitagoras bądźcie zdrów.
Do widzenia wam, canto cantare ."
Tekst piosenki : Ludwik Jerzy Kern
Muzyka :Witold Kiemieński (1960 rok) .
Pewnie młodsi czytelnicy już tej piosenki nie znają, ale starsi na pewno kojarzą z końcem szkoły i rozpoczynającymi się wakacjami, wyjazdami na wieś czy na kolonie .
Książka zawiera ilustracje wykonane przez utalentowaną Joannę Ogorzałek.

RECENZJA PREMIEROWA 🥳
Bożena Helena Mazur-Nowak "Lato w mundurze"
Przenosimy się do roku 1974 .
Jednak mimo tego, za to że...

• Samodzielne

Dodaj cytat z książki Lato w mundurze