Miecz zabójcy demonów - Kimetsu no Yaiba #13

Okładka książki Miecz zabójcy demonów - Kimetsu no Yaiba #13 Koyoharu Gotouge
Okładka książki Miecz zabójcy demonów - Kimetsu no Yaiba #13
Koyoharu Gotouge Wydawnictwo: Waneko Cykl: Miecz zabójcy demonów (tom 13) komiksy
komiksy
Miecz zabójcy demonów (tom 13)
Kimetsu no Yaiba
Waneko
2022-03-18
2022-03-18
2020-06-02
Wojciech Gęszczak
shounen anioły/demony przemoc japonia przeszłość supermoce

Akcja jest cały czas rozkręcana, to chyba znak charakterystyczny tej serii: tutaj nie ma jakiegoś nudniejszego tomu.

Nudna i przewidywalna.

Nudna i przewidywalna.

Niestety tym razem pozyskanie nowej broni do walki z demonami nie będzie łatwe. Wojownik musi udać się do wioski twórców oręża i osobiście poprosić utalentowanego kowala o pomoc. Oczywiście nie może się obyć bez kłopotów, bo dwa potężne demony planują zniszczyć wioskę i wymordować wszystkich ludzi.

2010

Trzynasta część serii skupia się na walce z nowym przeciwnikiem. Ukryta i spokojna do tej pory wioska kowali, staje się areną walki, w której do samego końca nie będzie wiadomo kto zwycięży. Tanjirou musi więc kolejny raz wspiąć się na wyżyny swoich możliwości, aby pozbyć się oponenta. Swoje widowiskowe potyczki toczą tutaj również Genya i Filar Mgły, których przeciwnicy na pewno nie należą do słabych i łatwych do pokonania.

Na temat tego tomiku, zasadniczo można napisać, że powraca on na ścieżkę sprawdzonej widowiskowej akcji. Przewracając kolejne strony mangi, można być pewnym, że znajdziemy na nich masę widowiskowej treści, która potrafi trzymać w napięciu do ostatniego kadru. Kolejny również raz duet Nezuko i Tanjiro pokazuje, jak rodzeństwo potrafi być zgrane i jak razem tworzą niezwykle skuteczną machinę do pokonywania demonów. Swoje pięć minut w historii mają tutaj również inni „łowcy”, z których każdy to odmienna osobowość, co też przekłada się na sposób walki. Sięgając po ten komiks, fani serii mogą być więc pewni, że nie będą oni mogli narzekać na nudę.

1907

O jeju! W takim momencie koniec, to skandal.

O jeju! W takim momencie koniec, to skandal.

WALKA Z KOLEJNYMI DEMONAMI

W trzynastym tomie „Miecza zabójcy demonów” dzieje się… jeszcze więcej tego, co dotychczas. Czyli fani serii będą zadowoleni, bo dostaną dokładnie to na co liczyli. I nic więcej nie potrzeba, bo manga jest udana i trzymanie się raz wyznaczonej drogi jest dla niej najlepszym rozwiązaniem.

Pora na kolejne starcie. Gdy Hantengu i Gyokko, kolejne Większe Demony, dopuszczają się ataku na wioskę, Tanjirou i Genya stają oko w oko z wyzwaniem, jakiego się nie spodziewali. Walczyli już z niejednym przejawem złych mocy, teraz jednak mogą nie być w stanie poradzić sobie z wrogami. A to, jak zawsze, wcale nie koniec wydarzeń, w jakie obfituje ten tomik.

WALKA Z KOLEJNYMI DEMONAMI

Pora na kolejne starcie. Gdy Hantengu i Gyokko, kolejne...

• Manga
  • Mangi