Zdradzę ci sekret

Novae Res
2022-03-29
2022-03-29
9788382197266

Nie będę nikogo oszukiwać. Nie bardzo lubię się z wydawnictwem Novae Res. Nic mi nie zrobili, ale tych kilka razy, gdy czytałam książki przez nich wydane, no cóż, w większości nie powalały. Obyczajówkom mówię tak, ale niestety nie jest mi za bardzo po drodze z romansami, chyba że to klasyka. Czasami jednak trzeba wyjść ze strefy swojego komfortu i się przełamać. Na całe szczęście, wątek romantyczny jest, ale nie zajmuje dużo miejsca.

„Zdradzę Ci sekret” jest debiutem Agnieszki Stokłosy i wydaje mi się, że jak na debiut (a specjalistką w tym gatunku nie jestem) nie wypada najgorzej. Nie żebym od razu wyczekiwała kolejnych książek radomianki, ale być może przeczytam.

Bohaterkami tego debiutu są Laura i Julia, dwie przyjaciółki i jeśli to możliwe to faktycznie prawdziwe. Mimo iż każda z nich ma własne życie, to potrafią pielęgnować tę przyjaźń. Laura jest właścicielką niewielkiego pensjonatu na Wyspach Kanaryjskich. I choć spełniła częściowo swoje marzenia, to niestety nie udało jej się utrzymać małżeństwa. Laura jest rozwódką, ale potrafi cieszyć się życiem. Julia natomiast mieszka w Monachium razem z mężem i bliźniaczkami i jest szczęśliwa.
Najważniejsze jest jednak to, że mimo dzielących je kilometrów obie kobiety przez cały czas utrzymują kontakt. Przyznam, że dobrze mieć taką przyjaciółkę, na którą zawsze i w każdej sytuacji można liczyć. Zwłaszcza wtedy, gdy po latach do „drzwi” jednej z nich zapuka przeszłość, o której chciałaby zapomnieć. Bolesne to wspomnienia i na dłuższą metę mogłyby nieść z sobą przykre konsekwencje. Ale wsparcie przyjaciółki okazuje się niezastąpione.

Krótka powieść, ale nawkładała do niej Stokłosa naprawdę dużo i aż nieprawdopodobne wydaje mi się, aby tyle mogło się przydarzyć tym dwu przyjaciółkom. Miałam wrażenie, że można by obdarować ich problemami i dramatami jeszcze kilka osób.

Mimo tego książkę czytało się dobrze, a co najważniejsze z ciekawością. Brak zbędnych opisów i zwięzłość fabuły na pewno pomagają, a i bohaterki zostały przedstawione w taki sposób, że trudno ich nie polubić i im nie kibicować.

I jeszcze jedna sprawa. Coś dla łowców cytatów, taki smaczek. Każdy rozdział otwiera cytat, który idealnie pasuje, a wręcz stapia się z następującą po nim treścią. Brawa dla autorki.

Jak widać, czasem faktycznie warto sięgać po książki, którym na początku powiedziałoby się zdecydowane nie. Może „Zdradzę Ci sekret” nie porywa, ale jest na tyle interesująca, że chce się ją czytać.
Polecam wielbicielom lekkich powieści obyczajowych.

O tak, tak, tak! ❤️Super mi się ją czytało i będę wyczekiwała na kolejne książki autorki. Ja bardzo lubię takie historię i obyczajówki z romansem i tajemnicą. Miała dla mnie wszystko to, co powinna mieć dobra książka.

❤️Polecam Wam mocno! ❤️

❤️Polecam Wam mocno! ❤️

"Zdradzę ci sekret" to ciekawa obyczajówka, która opiera się na przyjaźni i przeszłości, która w najmniej oczekiwanym momencie postanawia do nas wrócić. Myślę, że każdy ma w swoim życiu momenty o których chcę zapomnieć i które nie chciałby żeby się wydarzyły i dzięki temu możemy utożsamić się z bohaterkami tej powieści.

Pani Agnieszka Stokłosa pisze lekko, ciekawie i zdecydowanie z pomysłem. Mi całość się bardzo podobała i jest ona lekka w odbiorze. Idealna jak chcemy się zrelaksować lub kupić coś na prezent dla bliskiej nam kobiety.

Pani Agnieszka Stokłosa pisze lekko, ciekawie i...

Książka dla każdego czytelnika. Szybko wciąga i jest naprawdę życiowa. Autorka porusza tutaj wiele ważnych tematów, które tak naprawdę mogą przytrafić się każdej osobie. Takie jak trudne dzieciństwo czy problemy z eks partnerem. Mi się podobała i na pewno od siebie polecę ją dalej innym osobom. Teraz leci do czytania dla mojej mamy.

Podobała mi się i pochłonęłam ją w jeden weekend. Historia naprawdę mocno wciąga i sprawia, że jak najszybciej chcemy się dowiedzieć tego, jak dalej potoczą się losy dziewczyn. Dwie przyjaciółki, które są dla siebie oparciem. Super się to czyta i wchodzi w tę historię. Życiowa, prawdziwa i co ważne z super zakończeniem! Polecam.

Dużo się dzieje, a akcja nawet przez moment nie zwalnia. Takie książki uwielbiam!

Mroczna przeszłość, która nie daje nam o sobie zapomnieć i zjawia się w najmniej spodziewanym momencie. Ja mocno kibicowałam dwóm głównym bohaterkom, czyli Laurze i Julii, bo naprawdę mocno je polubiłam. Zdecydowanie mogłabym się z nimi zaprzyjaźnić! Podoba mi się też mocno motyw tajemnic, sekretów i powracającej przeszłości, który pojawia się w tej książce.

Autorka świetnie pisze i nie ma tu niepotrzebnych opisów, wszystko konkretnie i z wartką akcją. I te cytaty na początku każdego rozdziału! Ja kocham takie dodatki w książkach. Polecam!

Ciekawa, wciągająca i naprawdę szybko się ja czyta. Idealna książka dla kogoś kto lubi lekkie historie, z tajemnicą i romansem w tle. Autorka dobrze pisze, widać, że miała swój pomysł na tą książkę i całość jest dobrze poprowadzona. Mi się podobała i chętnie przeczytam też jej inne książki.

“Zdradzę Ci sekret” to książka, która wciągnęła mnie już od pierwszych stron. Jest to historia o dwóch przyjaciółkach Laurze i Julii, które od lat są swoimi bratnimi duszami i powierniczkami wszystkich problemów. 😍

Julia niestety ma ogromny problem, może stracić swoich bliskich a to wszystko za sprawą jej ojczyma. Jej przyjaciółka za wszelką cenę chce jej pomóc, ale wtedy i u niej pojawia się kilka przeciwności losu, włącznie z eks mężem! Autorka ciekawie ujęła relacje tych dwóch kobiet, a cała książka naprawdę mocno mnie wciągnęła. Byłam ciekawa jak potoczy się historia obu kobiet i jak uda im się rozwiązać te życiowe problemy.

Idealna dla fanów książek, gdzie mamy coś do rozwiązania i lekkich romansów. 😍

Jak ta historia mocno mnie wciągnęła! Uwielbiam takie książki, które nie są zwykłymi romansami i zawierają w sobie coś więcej. Tutaj zdecydowanie to mamy! Historia dwóch przyjaciółek, do których znowu zapukała przeszłość. Jedna nie może poradzić sobie z ojczymem, który po latach znowu się do niej odzywa, a druga niespodziewanie trafia na swojego eks męża. Byłam strasznie ciekawa, jak to wszystko się zakończy! Autorka mocno mnie zaskoczyła i na pewno będę wyczekiwała na jej kolejne książki.

Laura i Julia dwie mądre i wartościowe kobiety do których nagle odzywa się mroczna przeszłość. Każdy z nas ma momenty o których nie chciałby pamiętać i osoby, które ze swojego życia chciałby wykreślić - one również.

Historia owiana nutką tajemniczości. Mi bardzo się to podobało. Autorka świetnie połączyła kilka gatunków. Błyskawicznie się ją czyta i zdecydowanie mocno polecam. Idealna na te długie i mroźne wieczory - historia rozgrzewa!

• Samodzielne
  • Kindla

Dodaj cytat z książki Zdradzę ci sekret