Pełnia Światła

Saga Egmont
2022-02-17
2022-02-17
literatura polska

Okładka książki Boże nawiedzenie Justyna Hankus, Rafał Kosik, Radek Rak, Wit Szostak
Boże nawiedzenie Justyna Hankus, Raf...
Okładka książki Ku gwiazdom. Antologia Polskiej Fantastyki Naukowej 2023 Tomek Bilski, Michał Cetnarowski, Andrzej Drzewiński, Łukasz Marek Fiema, Marta Gidyńska, Jacek Inglot, Rafał Kosik, Marta Magdalena Lasik, Jan Maszczyszyn, Radek Rak
Ku gwiazdom. A... Tomek Bilski, Micha...
Okładka książki O!Fka: Literacki Kwartalnik Fantastyczny #11 Bartosz Berezowski, Katarzyna Borucka, Julia Gierczak, Ignacy Kitłowski, Martina Mandera-Rzepczyńska, Natalia Maślej, Redakcja magazynu O!Fka, Radek Rak, Marcin Rusnak
O!Fka: Literac... Bartosz Berezowski,...

Popłuczynka po Kafce. Bez większego polotu.

Popłuczynka po Kafce. Bez większego polotu.

"Poznawanie trwa krótko a oddalanie całe życie."
Maleńka forma pełna treści. Pean ku czci najwyższej formy życia i stworzenia doskonałego - KOTA. Jednocześnie filozoficzne rozważania o byciu człowiekiem, marną istotą wiodąca pusty żywot.

"Poznawanie trwa krótko a oddalanie całe życie."

Rany boskie, jestem kotem!
Grzegorz S to Gregor Samsa, a opowiadanie to wersja "Przemiany".
Podobnie do karalucha, przeznaczeniem kota jest odejść, zniknąć z życia ludzi, których egzystencja składa się z egzystencjalnej pustki (jak Agaty).

Rany boskie, jestem kotem!
Grzegorz S to Gregor Samsa, a opowiadanie to wersja "Przemiany".

Chyba najbardziej mnie w tym wszystkim dziwi to, że ich ta sytuacja nie dziwiła wcale.
To było okropne.

To było okropne.

To było coś wspaniałego.
Krótka forma maksimum przekazu. Bardzo ciekawie wplecione przeróżne rozmyślenia, niemal filozoficzne kwestie poruszające człowieka do myślenia nad sobą ale też głębszego zaangażowania się w treść. Wspaniała przygoda. Oczyśćcie głowy i wchłońcie "Pełnię Światła" z całym jej dobrodziejstwem.
Chciałabym móc postawić tą pozycję na półce ❤

To było coś wspaniałego.