My Lovely Wife

2020-03-03
2020-03-03

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Świetna książka, krótkie rozdziały nadawały jej właściwego tempa.
Książka napisana z perspektywy mężczyzny, który ma żonę i dwójkę nastoletnich dzieci. Wraz z żoną specyficzne hobby... On wybiera kobiety, które później jego żona przetrzymuje nie wiadomo gdzie i znęca się nad nimi. Podoba mu się to ale mimo wszystko, jest tak jakby statystą w tym ich życiu.
Przez pewien moment podszywali się pod seryjnego mordercę, później wyszło na jaw że on nie żyje.
Millicent, żona głównego bohatera nie zestresowala się tym w przeciwieństwie do niego. Bo tak naprawdę ona wrabiala swojego męża w morderstwa...
Gdy on zorientował się, uciekł z domu, po tym jak zorientował się, że dzieci nie są bezpieczne w jej rękach (truła córkę) postanawia wrócić i zabić ją, ona na niego czekała, też chciała go zabić, dzieci nakryły ich jak się kłócą, i dowiadują się prawdy, córka wbija jej nóż i mąż ją dobija. 3 lata później chodzą na terapię i żyją w Szkocji, a on dalej używa sztuczki z udawaniem gluchego w barze...

Świetna książka, krótkie rozdziały nadawały jej właściwego tempa.
Przez pewien...

Mam mieszane uczucia. Napisana dość dziwnym językiem, trochę za bardzo rozwleczona, a punkt kulminacyjny zredukowany do kilku stron. Historia sama w sobie dość ciekawa.

Jakoś mnie nie powaliła. Przede wszystkim jest bardzo rozwleczona i dłuży się przy czytaniu, przynajmniej o 1/3 za długa. Dopiero pod koniec akcja w zasadzie się rozkręca i robi się trochę ciekawiej.

Książka jest dość oryginalna, dość niespotykany model związku o specyficznych upodobaniach. Chociaż pozornie stwarzają pozory bardzo klasycznej rodziny. Narratorem powieści jest główny bohater, a sytuację są przedstawione z jego punktu widzenia. Momentami książka jest zabawna. Zakończenie dość przewidywalne, a cała historia miała kila zupełnie zbędnych elementów. Czyta się dobrze, lekko. Prawa do ekranizacji tej książki wykupiła Nicole Kidman i beż wątpienia pasowałaby do roli głównej bohaterki.

⭐️ Wciągająca i momentami zabawna historia o wspólnym nietypowym „hobby” pewnego małżeństwa pochłonęła mnie od pierwszych stron. Jakbym miała ją podciągnąć pod jakąś kategorię, to raczej obyczajówka z wątkiem sensacyjnym.

⭐️ Narracja prowadzona ze strony mężczyzny to to, co lubię w książkach. Bardzo dużo wewnętrznych przemyśleń, troszkę dialogów i krótkie opisy. Jednak trochę brakuje tutaj równowagi, niektórych rzeczy jest za dużo, a niektórych wręcz za mało. Opisy zbrodni też nie robią wielkiego wow.

⭐️ Fabuła bardzo oryginalny pomysł. Ciekawy rozwój wydarzeń. Wkurzało mnie skakanie przez autorkę do przeszłości w trakcie rozdziału. Kolejny minius, to za dużo pobocznych w sumie mało ważnych wątków. Niby thriller, ale nie poczułam tego dreszczyku emocji. Dostałam tylko odrobinę tajemnic i niepewności. Za to dostałam bardzo dużo rodzicielskich i małżeńskich spostrzeżeń. Czyta się ją naprawdę szybko. A zakończenie troszkę przewidywalne i nie do końca jestem nim usatysfakcjonowana. Sam motyw był tak pospolity. Uważam, że pomysł na fabułę był świetny, ale nie do końca autorka wykorzystała potencjał tej historii.

⭐️ Ciekawie wykreowani bohaterowie. Mąż zapatrzony w żonę uznający ją prawie za ósmy cud świata. Nie, nie jest pantoflem, już od samego początku pokazał pazurek. Z drugiej strony żoną, która wydaje się być perfekcyjna żoną, ale też skrywa swoje małe grzeszki. Jednak zabrakło mi trochę rysu psychologicznego postaci…

⭐️ Książka jest dobrym i lekkim thriller, bez okrutnych opisów. Jeśli lubicie odpocząć od cięższych pozycji, to ta książka idealnie się nada.

Jakie tajemnice skrywa idealne małżeństwo przed znajomymi? Jakie sekrety chronia przed swoimi dziećmi rodzice?? I w końcu jakie tajemnice potrafią mieć przed sobą małżonkowie??
Na okładce Coben obiecuje, że jest intrygująca I rewelacyjna.
Jak dla mnie rewelacji żadnej nie było. Sam pomysł na fabule całkiem fajny ale wykonanie takie sobie... irytuje mnie przeskakiwanie w czasie kiedy główny bohater zaczyna wspominac rozne sytuacje. Do tego chyba brakowało mi jakiś krwawych akcji 😅 tutaj było dużo niedomówień. Wszystkie takie ważniejsze akcje w tej książce były trochę przemilczane, niby wspomniane ale nie do końca i niedosyt pozostaje.
Jednak to co najbardziej mnie irytowało w tej książce to słowo "lancz" 🙈🙈🙈 zamiast lunch co chwilę był lancz!!!!! Moje oczy krwawiły jak to czytały 🙈🙈🙈🙈🙈
Podobała mi się za to postać żony głównego bohatera 😁
Małżeństwo idealne. Życie idealne. Wszystko super dopóki im to zaczyna nie wystarczać. Do czego się posunął żeby ich życie stało się dla nich jeszcze lepsze??
Moja ocena to 6/10 bo zabrakło mi czegoś mocniejszego.

Na okładce Coben obiecuje, że jest intrygująca I rewelacyjna.

Nie przepadam za takim tematami, ale postanowiłam dać jej szansę, licząc na prostą rozrywkę. Książka okazała się bardzo przewidywalna. Już na początku wiadomo, w jakim kierunku historia ta zmierza i jak mniej więcej się skończy. Jakoś udało mi się ją przeczytać, bo miałam nadzieję, że jednak może mnie zaskoczy. Niestety. Dla mnie to stracony czas.

Książka, która miała zadatki na miano fascynującej, niestety po przeczytaniu stwierdzam, że jest przeciętna.
Jest to historia małżeństwa, które chcąc urozmaicić swoją codzienność znajduje specyficzne hobby. Mimo, że każdy plan opracowują oboje, to tak naprawdę za sznurki pociąga tylko jedno z nich. Jak potoczą się losy pary kiedy na jaw wyjdzie, że ich małżeństwo to jedna wielka intryga ? A co, jeżeli osoba, z którą założyliśmy rodzinę jest bezwzględnym psychopatą ?
Na pierwszy rzut oka książka wydaje się interesującą, niestety wiele wątków się powtarza przez co ma się wrażenie, że w kółko czyta się o tym samym. Akcja jest statyczna a tempa nabiera dopiero pod koniec i jest przewidywalna, a szkoda.

W połowie jednak mnie znudziła, a główny bohater zaczął irytować.

W połowie jednak mnie znudziła, a główny bohater zaczął irytować.

Rzadko zdarza się tak, że książki podobają mi się już od pierwszych stron, "Moja doskonała żona" do nich należy. Bardzo wciągająca historia o oryginalnym klimacie, którą przyjemnie się czytało dzięki stylowi autorki i .. krótkim rozdziałom. Znajdziecie w niej wszystkie pozytywne cechy które powinniśmy znaleźć z thrillerze, ale i również w literaturze obyczajowej.