Chainsaw Man vol. 5

Viz Media
2021-06-01
2021-06-01
9781974719228

Po całym przelewie krwi wydaje się, że bohaterowie zasługują na trochę odpoczynku i okazję do pożegnania zmarłych kolegów. Denji nawet poznaje młodą dziewczynę, która prawdopodobnie się w nim zadurzyła. Chłopak może pierwszy raz w życiu posmakować odwzajemnionej miłości i ciepłych chwil. Niestety w tym świecie nie ma miejsca na przyjemność i robota wzywa, a śmierć jest codziennością. Czy chłopak ma szansę na szczęśliwe życie z dziewczyną, gdy jego praca to codzienne ścieranie się z najgorszymi potworami?

Na sam koniec jeszcze mała drobna uwaga. Chainsaw Man korzysta z tego samego podejścia do postaci co inna mroczna manga — Wolfsmund. W obu tytułach głowni bohaterowie i lubiane postacie umierają na lewo i prawo. Nie jest to jednak jedynie jakiś element szoku i zaskoczenie, ale dosyć rzeczywiste przedstawienie sytuacji. Pewnie nie każdy będzie fanem takiego podejścia, ale do mnie bardzo przemawia ten element. Nie lubię gdy postacie mają magiczne pancerze ochronne wynikające z ich popularności. Tutaj tego nie ma i śmierć czyha na każdego.

Chainsaw mana po pierwszym tomie prawie porzuciłem. Nie czułem, że będzie z tego coś dobrego i muszę przyznać, że się pomyliłem. Fujimoto okazał się nie tylko obkutym w horrorze geekiem, ale również świetnym scenarzystą i prawdziwym cwaniakiem. Zaskakujące rozwiązania fabularne i diabelnie inteligentna gra z czytelnikiem, jego oczekiwaniami i kulturowymi kliszami właściwie w całości pojawiają się dopiero w drugim tomie, więc pierwszy może zniechęcić, a on się tym zupełnie nie przejmował. Na szczęście ta zwyżka formy trwa również w następnych tomach i na ten moment to jedna z najciekawszych serii na komiksowym rynku.

Komiksiarze znają pewnie Goona. Serię, która znana jest z tego, że przez większość czasu jest głupkowata i kloaczna, ale na konkretne story arci nagle zmienia się w poważną angażującą emocjonalnie historie. I te nagle zmiany są równie urocze, co momentami nieporadne. Chainsaw man robi dokładnie to samo, ale z ogromną gracją nie tyle przeplatając, co miksując te dwa z zewnątrz sprzeczne podejścia do prowadzenia fabuły, Polecam, nie mogę doczekać się ostatnich dwóch tomów

Z początku akcja przyśpiesza i z ostrej jatki przemienia się w powoli płynący strumyk.

Aki i Denji chyba powoli znajdują wspólny język, a nowi członkowie formującego się 4 oddziału wydają się być równie niezwykli, co dotychczasowi.
Sam Denji natomiast staje przed trudnym emocjonalno-sercowym wyborem i kto wie, gdzie go to zaprowadzi.

Podoba mi się ta chwila spokoju w tej szalonej oraz nieprzewidywalnej fabule Chainsawmana. Można bliżej przyjrzeć się postaciom, lepiej zrozumieć ich motywy.

Podoba mi się ta chwila spokoju w...

[recenja tomów 4 i 5]

COŚ NIEBYWAŁEGO!!!
W końcu autor dał nam trochę wytchnienia i akcja ZWOLNIŁA!
Wiem, że brzmi to jak coś niemożliwego:
-Ale nie kłamie tak było 🤞🏻
Tym razem czwarty tom skupia się na:
•podziwianiu mistr... znaczy na treningu Denjego i Power
•tworzeniu czwartego oddziału, którego skład jest dosyć nietypowy.
Przy okazji poznajemy kolejne postaci, które albo się lubi albo lubi 🤷🏻‍♀️
Ah ale pamietajmy, że to chainsaw man!
Tutaj spokój nie może trwać zbyt długo, więc ponownie zostajemy wrzuceni w ten wir szaleństwa.
Znaczy...
Tylko do połowy piątego tomu.

Mimo wszystko te tomy były bardzo potrzebne.
-Dlaczego?
Głównie dlatego, że mogliśmy poznać bohaterów z zupełnie innej strony.

•Deijego - z tej ludzkiej.
W końcu on też ma uczucia.
Potrafi płakać.
Potrafi poczuć do kogoś coś więcej.
Potrafi się śmiać.
Tez może chodzić do kina, szkoły, na randki czy basen.
To nam pokazuje, że nie utracił tej ludzkiej cząstki, że ma serce, które dalej bije.
Czy już samo to nie czyni go człowiekiem?
Może i jego definicja szczęścia różni się od naszej, ale to nie sprawia, że jest potworem.

•Kobeni pokazała, że nie jest taką miękką kluchą za jaką ją miałam i że stać ją na coś więcej. Naprawdę mi zaimponowała 👏🏻
-Może się jednak polubimy.

•Aki też stał się bardziej pewny siebie.
Cały czas dąży do zrealizowania swojego celu i pomimo przeciwności losu NIE PODDAJE SIĘ!

•MAKIMA zaskakuje mnie za każdym razem, jej umiejętności zrobiły na mnie OGROMNE wrażenie. Jej postać zaczyna wzbudzać we mnie coraz większy strach. Mam wrażenie, że może nam dużo namieszać 😬
Dlatego miło było zobaczyć ją w takim innym (delikatnym) wydaniu.

No i hej Chainsaw Man nie zaskakuje tylko fabułą, ale i tym jak świetnie jest narysowany.
Pierwszy raz spotkałam się z czymś takim, że mogłam spojrzeć na daną postać oczami innego bohatera.

[recenja tomów 4 i 5]

COŚ NIEBYWAŁEGO!!!
W końcu autor dał nam trochę wytchnienia i akcja ZWOLNIŁA!
Wiem, że brzmi to jak coś niemożliwego:
-Ale nie kłamie tak było 🤞🏻
Tym razem czwarty tom skupia się na:
•podziwianiu mistr... znaczy na treningu Denjego i Power
•tworzeniu czwartego oddziału, którego skład jest dosyć nietypowy.
Przy okazji poznajemy kolejne postaci,...

Kolejna piękność

Z tej mangi robi się powolutku harem Denjiego.

Nie żebym marudziła, kolejna piękna pani do kolekcji to nic złego, tylko miło by było gdyby wreszcie doszło do czegoś więcej między nim, a którąś z dziewcząt. Chociaż nie powiem nagła randka była na plus.

Poza tym chciałam tylko powiedzieć, że ta okładka jest najpiękniejsza ze wszystkich jak do tej pory i ogólnie jestem ją zachwycona, a tom 6 już czeka na półce.

Kolejna piękność

Z tej mangi robi się powolutku harem Denjiego.

1994

Początek tomiku piątego rozpoczyna się od krwawej fabularnej jazdy bez trzymanki. Jeden z zabójców staje naprzeciwko wymagającego demona, Power zabiera się za dziesiątkowanie zastępów zombie, a Denji ponownie spotyka się z Mieczem Samuraja. Dla czytelnika wszystko to oznacza mocno widowiskową akcję, która wypełni pierwszą połowę mangi i zapewni mu masę niezapomnianych „wrażeń”. |Po tak dynamicznym wstępie, autor postanawia mocno stonować nastrój i rozpocząć nowy wątek, w którym to uczucia będą odgrywać znaczącą rolę.

Cała recenzja na:

2081

Tomik zdecydowanie naladowany akcja! Denji zaliczyl krotkie starcie z Mieczem Samuraja i dwie randki ^.^ Cos czuje, ze ta nowa dziewczyna nie jest szczera i moze byc niebezpieczna.... Aki za to nie dogaduje sie z Aniolem, a Power musiala zrobic sobie przerwe i zastapiono ja Rekinem ;) Jego "Lordzie Pilo" mnie rozbawilo chyba najbardziej z calego tego tomu ;p no i pare zboczonych i krwawych scenek takze standardowo musialo sie pojawic ;D

Piąty tomik zaczyna się trochę chaotycznie, rozdziały dzielą się na akcję z Denjim oraz Hayakawą na zmianę. Przyznam, że się trochę gubiłam w fabule, która dość szybko się zmieniała i musiałam przystawać żeby zrozumieć niektóre panele. Też wydaje mi się, że ta część jest takim zlepkiem kilku pomysłów, które autor chciał koniecznie zawrzeć i wyszedł z tego miszmasz.
Nie jestem zadowolona z tego tomu, był bardzo nieskładny i mega przewidywalny. A co jeszcze smutniejsze to zbyt krótka walka z Mieczem Samuraja, liczyłam na lepsze i bardziej dynamiczne starcie.

Nie...

BROŃ MECHANICZNA KONTRA BROŃ BIAŁA

„Chainsawmana” uwielbiam. Tak po prostu. Wiem, że to niewymagająca rozrywka bez większej głębi, ale co z tego, skoro w swoim gatunku jest jedną z najciekawszych, jakie czytałem od lat? Zresztą ta lektura nie miała mieć głębi i ambicji, miała być jak muzyka metalowa – dostarczyć ekstremalnych przeżyć, z krwią lejącą się ze stron, erotyką nieodzowną dla horroru i puszczaniem oka do czytelników obeznanych z popkulturą. I taka właśnie jest.

Aki staje oko w oko z demonem, z którym dogadała się Himeno. Co wyjdzie z jego zemsty? I co pojawi się w jego głowie?
Na Denjeigo tymczasem czeka starciu z Mieczem Samuraja. Czy tym razem broń mechaniczna wygra z bronią białą? A to przecież nie koniec tego, co czeka na naszego bohatera. Jego życie uczuciowe zdaje się bowiem nabierać tempa. Ale co z tego wyniknie?

BROŃ MECHANICZNA KONTRA BROŃ BIAŁA

Przeczytane po angielsku