Przebudzenie zmarłego czasu t.2. Druga gemma

Okładka książki Przebudzenie zmarłego czasu t.2. Druga gemma Stefan Darda
Okładka książki Przebudzenie zmarłego czasu t.2. Druga gemma
Stefan Darda Wydawnictwo: Wydawnictwa Videograf S.A. Cykl: Przebudzenie zmarłego czasu (tom 2) horror
horror
Przebudzenie zmarłego czasu (tom 2)
Wydawnictwa Videograf S.A.
2022-10-25
2022-10-25

Ciekawe rozwinięcie, chyba nawet lepsze. Pytanie czy będzie część trzecia, bo jeden wątek nie został dokończony.

Kurcze mam bardzo mieszane uczucia...liczyłam na to że trochę więcej będzie się działo,
No i zakończenie wyjaśnia tylko tyle że trzeba czekać na kolejną część....

No i zakończenie wyjaśnia tylko tyle że trzeba czekać na kolejną część....

Dla mnie 10. Za pierwszy i drugi tom. Czytałam wszystkie książki pana Stefana Dardy i ogromnie je lubię. I horrory i kryminał i teraz to. Kojarzy mi się z książkami Gulliame Musso czyli niby realna opowieść i trochę fantasy. Może potem zamieni się w horror, ale na razie bajka. Dla mnie rewelacja.

Wzięłam do ręki tom drugi powieści Stefana Dardy „Przebudzenie zmarłego czasu” licząc na wyjaśnienia i podróż w czasie, która pozwoli cofnąć kalectwo Emila i uwięzienie Jakuba Domaradzkiego. Tom drugi niestety niewiele wyjaśnia. Wręcz gmatwa historię jeszcze bardziej. Nie ma się jednak czemu dziwić skoro autor planuje cztery tomy tej historii. Oby nie co cztery lata kolejny tom! Nie wiem jak inni czytelnicy, ale ja pamięci słonia do szczegółów historii nie posiadam. Po tak długim czasie muszę szukać odświeżaczy pamięci, by wejść spokojnie w kolejny fragment opowiadanej historii. Żałuję, że to nie cofnięcie w czasie uwolniło Kubę z więzienia. On kilka lat odsiedział, dopiero zeznania dziecka uwolniły go od winy i tym samym wypuściły z wiezienia. Jakub wraca do Przemyśla sam. Jego wuj, znany przemyski fryzjer, Olgierd Lang, nie przyjechał po niego do Zamościa. Popełnił samobójstwo skacząc z okna. Zostawił siostrzeńcowi list ostrzegający go przed poszukiwaniem drugiej gemmy. On jednak nie słucha, bo wierzy, że połączone gemmy pozwolą mu na podróż w czasie i tym samym będzie możliwa zmiana losu Emila. W poszukiwaniach towarzyszy mu January Osóbka- Grudnik, Ludwik i pani Róża. Jest w treści kilka scen gdzie obserwujemy znikające budynki, jakieś zamieszanie z czasem czy wizyty zmarłych. Mało tego niestety. To horror ma być! I to taki, żeby czytelnik zasnąć nie mógł! Zatem czekamy na ciąg dalszy historii o gemmach, opowiastki przemyskie i odpowiedzi a nie kolejne pytania!

Książka napisana ciekawie, chociaż czegoś mi tu zabrakło. Autor mógł pociągnąć wątek czasoprzestrzeni a tak tylko zostaliśmy wprowadzeni że takie coś istnieje w jego powieści i że jest nie bezpieczne i tyle.
Nie czytając pierwszego tomu bardzo łatwo się wciągnąć w drugi, intuicyjnie możemy się domyśleć o co chodziło i również jest trochę wątków nawiązujących.
Na pewno jeszcze sięgnę po jakąś powieść tego autora bo ciekawie pisze i umie przyciągnąć czytelnika do dalszej lektury.
Czy warta uwagi? Na pewno tak, jeśli się lubi taki gatunek książki, gdzie jest również powiązane wątki z życia bohatera.

Na pewno...

Ebook,trochę średniak.

Ebook,trochę średniak.

Na tle wcześniejszych dzieł Pana Dardy wypada bardzo słabo. Krótka, przewidywalna.

Znudziła mnie. Już wszystko wiem, kierunek zarysowany w pierwszym tomie, który owszem był ciekawy, w tym tomie idzie sobie powolutku w oczekiwanym kierunku. Nic zaskakującego, nowego, dowiadujemy się nieco więcej o bohaterach, ale też bez fajerwerków.
Dalsze części odpuszczam sobie.

Dalsze części odpuszczam sobie.

Autor ma swój styl, trochę staroświecki, ale w swym fantazjowaniu dość uroczy.Cyklicznie powraca do Stefana Grabińskiego, którego bardzo cenię.

Słabe to. Najlepiej Panu Dardzie wychodzi lokowanie produktu w książkach i sprzedawanie jednej historii w kawałkach.

• Przeczytane 2023
  • E-booki