Opowieści o tym, jak uratować planetę

Okładka książki Opowieści o tym, jak uratować planetę Anna Casals, Paolo Ferri
Okładka książki Opowieści o tym, jak uratować planetę
Anna CasalsPaolo Ferri Wydawnictwo: Czarna Owca, ToTamto popularnonaukowa dziecięca
popularnonaukowa dziecięca
Cuentos para salvar el planeta
Czarna Owca, ToTamto
2022-03-23
2022-03-23
Katarzyna Kozioł-Galvis

Okładka książki Woda. Chlupiące historie, które bawią i uczą Susanne Orosz, Meike Töpperwien
Woda. Chlupiąc... Susanne Orosz, Meik...
Okładka książki O, choroba Boguś Janiszewski, Max Skorwider
O, choroba Boguś Janiszewski,&...
Okładka książki Tu jesteśmy. Kosmiczne wyprawy, wizje i eksperymenty Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński
Tu jesteśmy. K... Aleksandra Mizieliń...

Pięknie wykonana książka, oprawa to mistrzostwo, obrazki bajeczne, treść...wzruszająca i pouczająca. Polecam każdemu, na prezent idealna :)

,,Opowieści o tym, jak uratować planetę" to bardzo elegancka i solidnie wykonana książka z wyjątkową okładką od @czytamtotamto.

Zawiera pięć opowieści, które mają za zadanie podnieść świadomość ekologiczną naszych dzieci. Te cenne wartości i odpowiedzialność za naszą planetę powinny być przekazywane już od najmłodszych lat, więc tym bardziej cieszę się, gdy pojawiają się one w książkach.

Wśród tych pięknych opowiastek znajdziecie opowieść o morzu plastiku, wylesianiu, zanieczyszczaniu wód, wymieraniu gatunków i globalnym ociepleniu. Przy każdej opowieści znajdują się także cenne informacje i ciekawostki w postaci rycin z dymkami i najważniejsze definicje.

Są także dobre wiadomości i informacje jak możemy uratować planetę. Na samym końcu czeka także na Was list od Matki Natury.

Piękna publikacja, która podkreśla jak ważna jest miłość do przyrody i chęć zmieniania świata na lepsze. Gdzie szacunek do natury jest kluczową wartością a planeta najlepszą przyjaciółką.

Uwielbiam czytać ją mojemu Starszakowi
- must have każdej domowej biblioteczki.

Wydawca: @czytamtotamto
Data premiery: 23.03.2022
Wiek: 5+

#kids #booksforkids #bookstagram #bookstagrampl #kidbookstagram #książki #ksiazkidladzieci #książkidladzieci #ksiazeczkidladzieci #dladzieci #instadziecko #instamama #kids #dlamaluszków #dlamaluchów #pierwszaksiążka #polecam #polecajka #czytamdziecku #czytamcodziennie #planeta #naszaplaneta #ziemia #opowiesciotymjakuratowacplanete

Rozdziały w książce dotyczą niszczącej działalności człowieka, m. in. zatruwania planety śmieciami, wylesiania, zanieczyszczania wody, zagrożenia życia pszczół, zagrożonych gatunków, globalnego ocieplenia.

Każdy rozdział poprzedzony jest opowiadaniem, w którym bohaterami są zwierzęta, m. in. jest to opowieść o małym wielorybku, który nie może się bawić w swoim środowisku, ponieważ musi omijać 'stwory', które pojawiły się w oceanie. Pewnego dnia wielorybek pisze list, w którym żali się na nowych 'przybyszów', którzy niszczą wszystko w okół. List na twarzy znajduje chłopiec- Piotruś. Postanawia pomóc wielorybkowi. W książce znajdziemy kilka tak wspaniałych opowieści.

Na końcu znajdujemy list od Matki Natury i instrukcję listu do Matki Natury, który możemy napisać razem z dziećmi.

Książka uświadamia dzieci na temat tego, jak nasza planeta jest niszczona, jak zapobiegać niszczącej działalności człowieka, jak działalność człowieka zagraża planecie. Dzięki książce spróbujemy zacząć działania ochrony środowiska od naszego gospodarstwa domowego.

Serdecznie polecamy książkę. Odpowiednia już dla najmłodszych dzieci. Zwiększymy świadomość zagrożeń, jakie grożą Ziemii. Im szybciej zaczniemy edukowac nasze dzieci o zagrożeniach dla środowiska, tym lepsze osiągniemy efekty.

To jak będzie wyglądać nasza planeta zależy od dzieci. Tak, właśnie od nich! One chłoną wszystko jak gąbka i wiadomo, że czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci… Im wcześniej rozpoczniemy edukację połączoną z dawaniem dobrego przykładu, tym lepiej!
W książce znajdziemy sześć przepięknych i bogato ilustrowanych opowieści. Autorzy Anna Casals i Paolo Ferii dotykają takich tematów jak: problem plastiku w morzach, wylesianie, zanieczyszczanie wód, wymieranie gatunków czy globalne ocieplenie. Na końcu dzieci znajdą list od samej Matki Natury i to od nich zależy czy „podadzą ten list dalej”?
Do każdej z opowieści dołączone są informacje i ciekawostki dotyczącego danego problemu. Dzieci znajdą tu także ekowskazówki jak uratować planetę oraz dobre wieści czyli działania, które już zostały podjęte w celu ratowania Ziemi.
W tej książce szczególnie podoba mi się, że to właśnie dziecko, jest pierwszą osobą, która pomaga bohaterom w ratowaniu Ziemi. Na uwagę zasługuje także fakt, że przedstawiono realny ból i smutek zwierząt cierpiących z powodu zanieczyszczenia naszej planety. To wszystko sprawia, że mały czytelnik może utożsamić się z problemem i od najmłodszych lat podjąć starania o lepsze jutro dla swojego domu-Ziemi. Cieszę się, że jest coraz więcej tak mądrych książek, które poruszają trudne i ważne sprawy, które nie są tylko problemami dorosłych. Ta książka to nie tylko zapis kilku ciekawych opowieści. Daje nadzieję i podkreśla, że dzieci są naszą przyszłością - także w kwestii dbania o planetę!
Moje przedszkolaki zwróciły jeszcze uwagę na wygląd książeczki, jej walory sensoryczne i estetyczne.
Polecam w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej.

Świadomość ekologiczna rośnie coraz bardziej. Mamy dość dużą wiedzę na temat efektu cieplarnianego, zanieczyszczeń wód, skutków wylesiania. Warto tę wiedzę, postawy przekazywać młodym pokoleniom już od najmłodszych lat. Bo to właśnie najmłodsi są przyszłością na lepsze życie i funkcjonowanie naszej planety.
"Opowieści o tym, jak uratować planetę" jest autorstwa Anna'y Casals i Paolo'a Ferri. Książka została wydana przez Wydawnictwo Czarna Owca z imprintu Wydawnictwa ToTamto w 2022 roku.

Gdy tylko chwyciłam do rąk "Opowieści o tym, jak uratować planetę" to zachwycił mnie projekt okładki. Okładka ma ciekawą fakturę, można wyczuć specyficzne wypustki, dzięki którym aż chce się trzymać książkę w rękach. Publikacja jest porządnie wydana, z dbałością o każdy szczegół.

W publikacji znajdziecie sześć krótkich opowiadań, w których bohaterami są zwierzęta, przyroda i ludzie. Opowiadania są krótkie, treściwe i dotyczą problemów ekologicznych ówczesnego świata. Ponadto zaznaczę, że przekazywanie wiedzy w formie opowiadań czy historii jest najlepszym sposobem na pobudzenie dziecięcej wyobraźni i jednocześnie ułatwia zrozumienie otaczającego świata. W publikacji najbardziej podoba mi się to, że można w niej znaleźć ciekawostki ekologiczne oraz sposoby na to, w jaki sposób możemy pomóc w uratowaniu planety.
Książka jest przepięknie zilustrowana. Warto tutaj wspomnieć, że ilustracje wykonał hiszpański artysta Cris Ramos.

Książka ma wartość edukacyjną, uczy postaw, kształtuje nawyki proekologiczne. Książka z pewnością przyda się podczas zajęć o tematyce ekologicznej, będzie też świetnym pomysłem na wspólne czytanie w domu. Bardzo polecam Wam tę pozycję, bo zachwyca zarówno wyglądem, jak i treścią.

Cała recenzja: https://bluefingersbywiola.blogspot.com/2022/04/opowiesci-o-tym-jak-uratowac-planete.html?m=1

"Opowieści o tym, jak uratować planetę" jest autorstwa Anna'y...

„Opowieści o tym, jak uratować planetę” to nic innego, jak zbiór opowiadań dla dzieci podsuwających pomysły na ochronę Ziemi. Dzieci znajda tu opowiadania o plastiku lądującym w morzach, o wylesianiu, o zanieczyszczaniu wód, o wymieraniu gatunków oraz o globalnym ociepleniu. Każda opowieść jest napisana prostym w odbiorze językiem i okraszona ciekawymi ilustracjami. Dzieci dowiadują się z nich, jak ludzkie zachowanie wpływa na naturę i co można zrobić, by ją chronić. Co ważne, opowiadania zachowane są w optymistycznym klimacie, co pobudza do działań proekologicznych.

Myślę, że to przydatna i ważna książka, idealna do wspólnego czytania.

Dbacie o środowisko? Uczycie tego swoje dzieci? A może nie wierzycie w zmiany klimatyczne?

Cieszę się, że tak ważne zagadnienie porusza coraz więcej książek dla dzieci. A oto kolejna taka propozycja:
Opowieści o tym, jak uratować planetę- Anna Casals i Paolo Ferri, wydawca @czytamtotamto

Zacznę od wizualnej części książki, w której się zakocham. Zaczynając od dopracowanej graficzne okładki po ilustracje w środku, książka jest cudowna. Dodatkowym zabiegiem estetycznym i wyróżniającym książkę jest faktura okładki, jej różnorodność, chropowatość i wypukłości. To na pewno zachęci dzieci do czytania i oglądania i urozmaici im to.
Kiedy już nasze oczy się pozachwycaja czas na to co najważniejsze, czyli wartości jakie pokazuje i przekazuje ta książka. A myślę że jest odpowiednia dla nawet najmłodszych dzieci. Znajdziemy tu opowiadania poroszacajce tak ważne tematy środowiskowe jak: nadmiar śmieci, wylesianie, zanieczyszczenie wody, wymieranie gatunków i efekt cieplarniany. Oprócz przedstawienia zagadnienia, znajdziecie tu informacje dlaczego jest to takim problemem, przykłady, ciekawostki, informacje jakie są następstwa i co najważniejsze wskazówki jak możemy temu przeciwdziałać i pomagać naturze.

U nas coraz więcej takich książek, bo warto uczyć dzieci, że natura sama sobie z tym nie poradzi, a Ziemia to nasz dom o który warto dbać.

Lubicie takie książki?

"Opowieści o ratowaniu planety" to piękna, wzruszająca opowieść dla dzieci o tym, jak niszczymy planetę. O tym, że są osobami, które mogą wszystko zmienić i, że nasze wybory coś znaczą. Chociaż ta książka ma dawać nadzieję to przyznaję, że mnie sytuacja klimatyczna przeraża i dołuje.
Wśród opowieści znajdziecie m.in. historie o wylesianiu, o ociepleniu klimatu, o pszczołach. Całość jest pięknie zilustrowana, a okładka stanowi wisienkę na torcie. Treść jest jasna, przystępna a historie napisane pięknym językiem. Nauka i mądrość zawarte w tych wyjątkowych historiach zachwycą wszystkie pokolenia.
Polecam.

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

• Wszystko o zwierzętach
  • Biblio
  • Samodzielne
  • Dla najmłodszych i nie tylko
  • Do biblioteki
  • Dzieci

Dodaj cytat z książki Opowieści o tym, jak uratować planetę