A Throne of Feathers and Bone

Okładka książki A Throne of Feathers and Bone Shannon Mayer, Kelly St. Clare
Okładka książki A Throne of Feathers and Bone
Shannon MayerKelly St. Clare Wydawnictwo: Hijinks Ink Publishing Cykl: Trylogia miodu i lodu (tom 2) fantasy, science fiction
Trylogia miodu i lodu (tom 2)
A Throne of Feathers and Bone
Hijinks Ink Publishing
2021-09-27
2021-09-27

Okładka książki Korona z Płatków i Lodu Shannon Mayer, Kelly St. Clare
Korona z Płatk... Shannon Mayer, Kell...
Okładka książki Tron z piór i kości Shannon Mayer, Kelly St. Clare
Tron z piór i ... Shannon Mayer, Kell...

jak przy pierwszym tomie niestety. moze być chodź szału nie ma 🤷‍♀️

jak przy pierwszym tomie niestety. moze być chodź szału nie ma 🤷‍♀️

Kurczę, mam mały problem z tą książką. Niby fajna historia, która ma OGROMNY potencjał, ale z drugiej strony zbyt wiele grzybków w barszczu. Za wiele się wydarzyło w jednej części, za bardzo zostało to zagmatwane i przez to stało się na maksa przewidywalne. A wielka szkoda, bo zamysł jest świetny.

O ile pierwsza część miała jakiś sens i czytałam ją z zaciekawieniem, tak w tej części w wielu miejscach było coś nie tak. Głównie to, że główna bohaterka była jakaś oderwana od ziemi, dużo rzeczy do niej nie docierało. Ogólnie historia ma sens, jest ciekawa itp., ale główna bohaterka dla mnie to porażka...

Pierwszy tom był ok i miałem nadzieję, że z kolejnymi będzie lepiej. Niestety tendencja jest spadkowa. Jak w poprzednim tomie mamy duży twist fabularny, jednak moim zdaniem całkowicie do przewidzenia.

Bohaterowie zachowują się nielogicznie i świat jest jeszcze mniej spójny niż w pierwszym tomie.

Najbardziej denerwowało mnie podejście protagonistki: "No jest mi przykro, że przeze mnie giną ludzie, ale jaki on ma seksowny brzuch". I nie tylko brzuch, bo gdy autorki opisują walory męskiej urody robią to dosadnie i wulgarnie.

Zdaje sobie sprawę, że nie jestem odbiorcą docelowym tego typu fantastyki, ale nie wiem czy młodszy czytelnik będzie zadowolony.

Najbardziej denerwowało mnie podejście protagonistki: "No jest mi przykro,...

Pierwszej części dałam wyższą ocenę ze względu na to, że był to początek historii. Teraz, po drugim tomie dochodzę do wniosku, że nie jest ani odrobinę lepiej. Zważywszy na dobre oceny na goodreads zastanawiam się co poszło nie tak. Niestety tłumaczenie wygląda tak jakby zrobił to tłumacz Google, oczywiście gdyby potrafił dziwnym zdaniom nadać jakieś znośne brzmienie.

Lekko przeszłam przez ten tom. Znowu czytane w audiobooku, nie wiem czy w papierze bym przebrnęła. Ciekawszy niż poprzedni, coś się w końcu wyjaśniło.. Podejrzenia, które miałam na początku okazały się trafne, co jednak mnie zasmuciło. Wolałabym być bardziej zaskoczona.
Bohaterowie za mało rozbudowani, mam wrażenie że determinuje ich głównie wygląd. Niektóre wydarzenia trochę nielogiczne, zastosowane dla wygody kiedy akurat pasowało...
A romans!? Fakt że słuchałam na przyspieszeniu x2 ale emocje i tak gdzieś umknęły. Takie na siłę i od niechcenia, żeby było że jest.

Drugi tom trylogii Miodu i Lodu.
Alli zostaje uratowana w ostatniej chwili przed wykonaniem egzekucji. Ucieka wraz z Faolanem do dworu Unseelie, gdzie szuka schronienia. Niestety nie jest dane nawet chwila, by mogła odetchnąć, gdy zaostrza się sytuacja pomiędzy dworami Seelie i Unseelie. Alli i Lan muszą uciekać i odszukać drzwi do Underhill. Nic jednak nie jest takie, jak się wydaje...
Dobra, jak zawsze w trylogiach, druga część jest swego rodzaju przerywnikiem, to czas, by bohater nabrał sił przed ostatecznym starciem.
Z początku Alli i Faolan biegają w tę i z powrotem, by odnaleźć Underhill, ale bezskutecznie. Duchy prowadzące dziewczynę wydają się być niezrównoważone, oddalają ją od Ruby'ego i wygnanych, a ona czuje instynktowną potrzebę znalezienia się w miejscu, gdzie przebywają wygnaniu - sanktuarium. Rusza więc tam, by Ruby pomógł jej rozwikłać zagadkę jej dziwnej magii. Kiedy już jest na miejscu, znów pozwala sobie zbliżyć się do Lana i to jest błąd - ich magie doprowadzają do wybuchu, a do Alli znów przemawia Underhill. Oboje z Lanem ruszają, by spotkać się z Wyrocznią - jedyną, która może im w tej chwili pomóc.
Spotykają staruszkę, która zdradza tajemnicę pochodzenia Alli i istotę jej magii, szkoli ją i trenuje, by mogła stworzyć przejście z Undehill na Ziemię i stoczyć walkę z tym, który sabotował jej dotychczasowe działania w związku z odnalezieniem Underhill. Dochodzi do bitwy, jednak wszyscy wiedzą, że nie jest ona ostateczna. Wróg został uwięziony w Underhill i trzeba go wyeliminować. Otwarcie Underhill jest konieczne, by fae nie zginęły od braku jej magii, to dzięki niej fae mogą żyć.

Jak na drugą część autorki naprawdę wiele odkrywają przed czytelnikami. Z początku jak przeczytałam o tym, że Alli musi odnaleźć Wyrocznię, przyznam, że nie byłam zadowolona, w końcu to ona przyczyniła się do niewesołej sytuacji dziewczyny. Jednak nie da się nie lubić tej staruszki. Jej teksty po prostu rozwalały na łopatki, a strofowanie Lana za niewykorzystanie okazji powodowało uśmiech na twarzy :D Chłopak tak się starał powstrzymywać (mimo że w Underhill mógł bez przeszkód dotykać Alli),a Wyrocznia rugała go za samokontrolę :D
Ujawniono też tożsamość głównego antagonisty i było sporym zaskoczeniem. Gdyby nie to, że zaspojlerowałam sobie, czytając blurb trzeciej części, poznałabym tożsamość wroga Alli dopiero w scenie w stajni.
Najbardziej zaskakujące było jednak pochodzenie Alli i istoty jej magii. Chociaż domyślałam się, kim była jej matka, i tak zaskoczyło mnie to, jak to wyjaśniono. Plus dla autorek dla nawiązania do ludzkiej medycyny.
Podobało mi się zachowanie Alii przy przydzieleniu jej przez Wyrocznię na oczach pozostałych fae. Dziewczyna przyjęła ten ciężar na swoje barki, chociaż wcale nie prosiła o tę pozycję i rolę, którą jej powierzono. Nie dziwię się jej. od zawsze była sierotą, wyrzutkiem, mieszkańcem. Nikim ważnym. Chciała być zwykłym, szarym obywatelem, ale los miał dla niej inne plany. Cieszę się, że przyjęła swoją rolę, chociaż nie odbyło się to bez wahania.

Ciekawi mnie, jak potoczy się ta historia. Co stanie się z wrogiem zamkniętym w Underhill? Czy poznamy Underhill osobiście, a nie tylko poprzez komunikowanie się zagadkami? Co stanie się z fae? Czy Alli przyjmie królewską rolę, jaką jej przeznaczono? Cóż mogę więcej rzec... Czekam na ostatni tom przygód Alli i Faolana.

Drugi tom trylogii Miodu i Lodu.

Wolicie czytać książki papierowe czy eBooki? Ja zazwyczaj sięgam po te drugie, głównie ze względu na wygodę. Łatwiej jest targać ze sobą jedno urządzenie z dostępem do wielu książek, niż kilka tomiszczy.

Dziś przychodzę do was z drugą już częścią trylogii miodu i lodu, napisaną przez Shannon Mayer i Kelly St Clare, którą ostatnio czytałam.

Akcja "Tronu z piór i kości" zaczyna się bezpośrednio po wydarzeniach z pierwszej części. Alli - czyli nasza główna bohaterka, zostaje uratowana przed śmiercią. Najpierw trafia na dwór Unseelie a później wyrusza w dalszą podróż, aby zrobić to, czego nie udało jej się dokonać w pierwszej części.

Zacznijmy od tego, że ta część podobała mi się zdecydowanie mniej niż poprzednia. Po pierwsze, w "Dworze miodu i popiołu" chodziło głównie o misję i wygnanych. Tutaj akcja kręci się raczej wokół relacji między Alli a Lanem. Właściwie wszystko sprowadza się do tego, jak na siebie działają. To trochę straszne, bo przez to czytelnik ma poczucie, że ta książka przestała być o ratowaniu świata, a stała się historią miłosną.

Co w książce mi się podobało? Rozwiązanie tego głównego wątku. Gdy bohaterzy w końcu sobie przypomnieli, co właściwie starają się zrobić i żądali odpowiednie pytania, dostaliśmy nawet ciekawą historię. Może niektóre elementy układanki były dosyć oczywiste, ale innych za to zupełnie się nie spodziewałam.

Czy książkę polecam? Cóż, ja zdecydowanie nie przeczytałałabym jej jeszcze raz. Nie jestem nawet pewna, czy sięgnę po drugą część. Myślę jednak, że niektórym mogłaby przypaść do gustu, zwłaszcza jeśli lubią wątki romantyczne w powieściach fantasy.

Akcja "Tronu z piór i kości"...

2064

Mam taki trochę problem z tą książką... Z jednej strony podobała mi się trochę pierwszy tom (a może to kwestia audiobooka?),a z drugiej strony jest okropnie nierówna. To takie fajne momenty poprzetykane totalną nudą.

Do przodu pcha mnie chyba tylko ciekawość, jak to się rozwinie, bo sama książka jest dość słaba. Podoba mi się się ten wątek z magią, z seele i unseele (tak to się pisze?),ale te sceny erotyczne na końcu? Boże, czemu nas tak karzesz? :O. No i cały czas łapię się na tym, że zastanawiam się, ile ona ma lat, bo ciągle mam wrażenie, że to góra szesnastolatka...

Poprzedni tom podobał mi się bardziej mimo mnóstwa niedoskonałości, tutaj jest znacznie gorzej, st autorek jest niezwykle słaby, słabo wykreowany świat, wątek romantyczny wymuszony i nie wiadomo ślad się wziął, jest akcja ale za bardzo ciągnie na łeb na szyję. Do tego trylogia jest wulgarna jakby autorki miały braki. Mimo to przeczytam 3 tom żeby zamknąć cykl który czyta się szybko i równie szybko zapomina.
Ani nie odradzam ani nie polecam, przekonajcie się sami

Shannon Mayer Tron z piór i kości Zobacz więcej