Pokochaj mnie pod uniwersytetem

Okładka książki Pokochaj mnie pod uniwersytetem Weronika Pawlak
Okładka książki Pokochaj mnie pod uniwersytetem
Weronika Pawlak Wydawnictwo: Esprit Cykl: Trylogia Sercowska (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Trylogia Sercowska (tom 2)
Esprit
2022-10-02
2022-10-02
trylogia sercowo romans dla młodzieży

Jak miło było ponownie spotkać przyjaciół z Sercowa!
Niestety ta część jest trochę słabsza od jedynki. Dużo więcej dziwnych dram, a zachowanie Faustyny względem Józka okropnie mnie irytowało! Byłam też zawiedziona, że autorka nie rozwinęła wątku Asi Jackowskiej, której przyznam szczerze nie znosiłam, ale miałam nadzieję, że jej historia zostanie dopełniona i zamknięta w tym tomie, niosąc przy okazji jakiś dodający otuchy morał. Czekam z niecierpliwością, aż dopadnę ostatni tom trylogii.

PS. Tak, jak poprzedniczka, ta powieść to skarbnica pięknych cytatów <3

Jak miło było ponownie spotkać przyjaciół z Sercowa!

Klimat tej książki jest po prostu przecudowny!
Oczywiście tematem przewodnim jest wiara i Bóg, ale ten obraz Boga jest bardzo piękny i idealny, aż nie umiem tego ubrać w słowa! Musicie to sami poczuć..
Wspaniałość nad wspaniałościami!
W pierwszym tomie bohaterzy przeżywali swoje przygody, pierwsze spotkania i bicia serca w liceum.
Teraz bohaterzy - Faustyna i Józef są już na studiach. Ich życie z małego, prowincjonalnego Sercowa przenosi się do wielkiej i zatłoczonej Warszawy... Zaczynają nowy rozdział w swoim życiu. Będą musieli odnaleźć się pośród warszawskich ulic i uniwersyteckich korytarzy...
W książce znajdziecie odpowiedź na pytanie, czy ich miłość przetrwa te wszystkie zawirowania.
Ta powieść wzrusza i to dosłownie, ale również bawi i emocjonuje - będziecie przeżywać wszystkie te sprawy razem z bohaterami, tak jakbyście byli mieszkańcami Sercowa...
Mimo, iż jest to dość gruba książka, to niewiadomo kiedy ubywa kartek, ponieważ cały czas czyta się z zapartym tchem..
Wielkie brawa dla autorki za przepiękne opisy, metafory i przemyślenia nad sztuką 👏
Polecam!

Klimat tej książki jest po prostu przecudowny!
Wspaniałość nad wspaniałościami!
Teraz bohaterzy - Faustyna i Józef są już...

Dom jest tam, gdzie ktoś na ciebie czeka. Gdzie któregoś dnia i ty będziesz czekać…

,,Pokochaj mnie pod uniwersytetem " to drugi tom Trylogii Sercowskiej.
Książka opowiada o losach Faustyny i jej przyjaciół z żółtego liceum w Sercowie.
Tym razem bohaterowie trafiają na studia i wkraczają w etap dorosłości. W związku z tym musieli opuścić swój ukochany dom i zamieszkać w zatłoczonej Warszawie oraz wkroczyć w inne środowisko.

,,Tak już jest z dorastaniem - wychodzi się z piaskownic, zostawia za sobą drobinki piasku, a potem droga staje się coraz bardziej kamienista…."

Nie będę w opisie zdradzała Wam za dużo bo pomimo tego że książka jest grubaskiem to napisanie czegoś więcej będzie spoilerem. Nie zabraknie Wam tu na pewno takich uczuć jak miłość, smutek tęsknota. Podobnie jak w pierwszym tomie dużą rolę odgrywa tu wiara. Chodź pojawia się też wątek zwątpienia w nią.
Opisany jest tu też słodko gorzki obraz prawdziwej miłości. Bohaterowie mierzą się z trudnościami dorosłości, walczą o miłość i przyjaźń oraz popełniają błędy.
Polecam książkę młodszym i starszym czytelnikom którzy lubią takie klimaty.
Świetna książka dająca dużo do myślenia i przedstawiająca obraz dorastania i tego jak z tym dorastaniem muszą radzić sobie młodzi ludzie.

,,Pokochaj mnie pod uniwersytetem " to drugi tom Trylogii Sercowskiej.

Przecudowna. Kapliczka miała wspaniały klimat, ale uniwerek jest jeszcze lepszy, wspaniale się czyta, jak każda postać powoli dojrzewa, uczy się coraz to nowszych rzeczy o życiu. Idealny obraz Boga, szkoda że jest to fikcja. Przepiękne opisy, metafory, przemyślenia nad sztuką i nie tylko. Czekam na rzekę z niecierpliwością!

CUDNA KSIĄŻKA I AUTORKA ♥️

CUDNA KSIĄŻKA I AUTORKA ♥️

Bardzo cieszyłam się z powrotu do Sercowa. Wzbudził on we mnie tyle emocji. Chyba nigdy nie wylałam tylu łez czytając książkę... Bohaterowie mierzą się z trudnościami młodości. Walczą o miłość i przyjaźń. Popełniają błędy. Doznają krzywdy. Ta historia jest tak przejmująca i realna. Chwyciła mnie za serce!

Próbowałam to czytać jeszcze na wattpadzie. Niestety, tak samo nie mogłam przebrnąć jak przez pierwszą część.

To jest książka wybitna i unikatowa na skalę powieści polskojęzycznych, cóż więcej mam powiedzieć - kocham, kocham, kocham - i nie mogę się doczekać 3 tomu <33

dnf❣︎𝐏𝐨𝐤𝐨𝐜𝐡𝐚𝐣 𝐦𝐧𝐢𝐞 𝐩𝐨𝐝 𝐮𝐧𝐢𝐰𝐞𝐫𝐬𝐲𝐭𝐞𝐭𝐞𝐦❣︎ 𝐃𝐍𝐅

,,Pokochaj mnie pod uniwersytetem" jest drugim tomem popularnej na wattpadzie Trylogi Sercowskiej. Książka Opowiada o losach Faustyny i jej przyjaciół w Żółtym Liceum. W tym tomie poznajemy ich dalszego losy po wydarzeniach z styczniowej nocy.

Niestety ta pozycją jest moim DNF. Pierwszy tom (chociaż widzę wiele wad) uwielbiam I jest to jedna z moich najukochańszych książek, a w ten całkowicie nie mogłam sie wciągnąć.

Nie moglam załapać vibe'u bohaterów I ich myślenia przez co bardzo ciężko czytało mi się tą książkę. Wiele momentów (moim zdaniem) było tam zbyt wesołych chociaż w rzeczywistości takie nie są.
Ku mojemu zaskoczeniu bardzo sie zawiodłam na tej pozycji i ciężko byłoby mi czytać ją dalej dlatego staje się moim DNF.

dnf❣︎𝐏𝐨𝐤𝐨𝐜𝐡𝐚𝐣 𝐦𝐧𝐢𝐞 𝐩𝐨𝐝 𝐮𝐧𝐢𝐰𝐞𝐫𝐬𝐲𝐭𝐞𝐭𝐞𝐦❣︎ 𝐃𝐍𝐅

Faustynę i Józefa poznałam mniej więcej rok temu, kiedy przeczytałam I tom trylogii sercowskiej "Nie całuj się pod kapliczką". Byli oni wtedy jeszcze uczniami żółtego liceum, a ja z przejęciem śledziłam ich drogę do wzajemnej miłości. Kilka tygodni temu z radością sięgnęłam po kolejną część pt. "Pokochaj mnie pod uniwersytetem", w której ci młodzi ludzie rozpoczynają studia i wkraczają w skomplikowany i trudny etap dorosłości. Muszą więc opuścić stare dobre Sercowo - "kraj lat dziecinnych" - i wejść w nowe warszawskie środowisko.

"Tak już jest z dorastaniem - wychodzi się z piaskownicy, zostawia za sobą drobinki piasku, a potem droga staje się coraz bardziej kamienista. Tęskni się wtedy za tym, co łaskotało w pięty, a ci co teraz wydaje się sypkim złotem".

Weronika Pawlak po raz kolejny zaskoczyła i zachwyciła mnie głębią ujęcia wielu problemów związanych z dorastaniem. Mimo że w tej części trylogii wiele się dzieje, autorka nie dryfuje po powierzchni zdarzeń, ale wnikliwie analizuje proces kształtowania się tożsamości i systemu wartości bohaterów. Na naszych oczach dokonują oni odpowiedzialnych wyborów, stawiają czoła pokusom i dojrzewają do miłości. A tę ukazuje Weronika Pawlak w sposób ewangeliczny, w ścisłym związku z wiarą i nadzieją. Józef bowiem dopiero szuka Boga i choć stara się kroczyć ścieżkami wydeptanymi przez Faustynę, musi Go przede wszystkim odnaleźć w swoim sercu.

Muszę się Wam przyznać, że celowo przeciągałam lekturę tej powieści. Nie tylko dlatego, że inspirowała mnie do wielu refleksji, ale głównie dlatego, że miała na mnie niezwykle kojący wpływ. Czytałam więc te przeszło 600 stron ponad dwa miesiące, zwykle tuż przed snem, na zmianę wzruszając się, rozczulając, ale i niepokojąc o Faustynę i Józefa. Widziałam w nich swoje dzieci, które przecież są w podobnym wieku, i z nostalgią wspominałam swoje studenckie lata. Ech, to była naprawdę piękna podróż sentymentalna!

Dlatego też myślę, że to książka dla tych młodych i trochę starszych. Jednym pomoże spojrzeć na ich problemy z mądrej i dojrzałej perspektywy. Drugim przypomni ich "młodość górną i durną"😁

Jeśli więc jeszcze nie znacie powieści Weroniki Pawlak, zapraszam Was pod kapliczkę i na uniwersytet! Naprawdę warto!

• Młodzieżówki
  • Chcę (poziom 1)