Bioterapia wczoraj i dziś. Medycyna energetyczna w teorii i praktyce

Okładka książki Bioterapia wczoraj i dziś. Medycyna energetyczna w teorii i praktyce Jerzy Strączyński
Jerzy Strączyński Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
Wydawnictwo Kobiece
2021-01-01
2021-01-01

Ciekawa książka, bardzo dużo informacji, trochę poradnika co robić i czego nie robić. Fajne kompendium przez co można wiele rzeczy zrozumieć. Ja postanowiłam książkę przeczytać bo chciałam się z tematem zapoznać, więc ostatnie rozdziały mnie znudziły bo nie planuję sama stosować tych różnych rozwiązań działań. Ale jeśli ktoś poszukuję nie tylko historii i rozwoju dziedziny, ale też merytorycznego wkładu do rozwoju w tej dziedzinie to książka jest idealna.

Wiemy już, że istnieją lekarze, do których możemy zwrócić się z problemami natury fizycznej i psychicznej. Zdajemy sobie również sprawę, że na świecie nie brak duchowych przewodników, z każdej religii, o jakiej moglibyście pomyśleć, chętnych by pomóc w osiągnięciu duchowego spokoju. "Bioterapia wczoraj i dziś", Jerzego Strączyńskiego udowadnia, że jeśli chodzi o przepływ naszej energii, również nie zostaliśmy pozostawieni samym sobie. Wraz z coraz częściej promowaną i szybko rozwijającą się medycyną naturalną oraz bioenergoterapią, dostajemy narzędzia oraz wskazówki, jak zadbać o siebie, osiągając harmonię między ciałem, umysłem oraz duchem.

Autor książki przygotował dla czytelników podzieloną na cztery części pozycję, pełną rewelacji, które z pewnością dla zainteresowanych tematem okażą się świetną bazą informacji oraz zachętą do kontynuowania badań. Część 1 - Świat w kategoriach energii, to przede wszystkim teoria, pozwalająca nam zrozumieć skąd wziął się pomysł na rozwijanie bioterapii oraz wyjaśniająca różne koncepcje, między nauką, a mądrością Wschodu. To tu można poczytać o energii życiowej, karmie, samoświadomości, aurach oraz pozostałych koncepcjach mających swoje źródło w filozofiach i wierzeniach Dalekiego Wschodu. Jako że żywo interesuję się ideologiami świata, część tę czytałam z największym zainteresowaniem, doceniając ilość informacji, jakie zdecydował się zawrzeć w książce autor.

W części drugiej, czytelnik ma szansę dowiedzieć się jak dokładnie wygląda wpływ bioenergoterapii na zdrowie człowieka. Medycyna niekonwencjonalna w ciągu ostatnich lat stała się niejakim fenomenem, wraz z rosnącym zainteresowaniem terapią holistyczną, warto zatem poczytać dlaczego bioterapia zasługuje na uwagę i jakie są jej rodzaje.

O ile dwie pierwsze części książki idealnie sprawdzą się dla każdego zainteresowanego tematem, stawiającego pierwsze kroki w dziedzinie bioterapii, na tyle część trzecia to już sekcja dla tych, którzy pragną zaczną praktykować/już praktykują pracę z przepływem energii. Jako że moje doświadczenie nie jest imponujące, nie mogę powiedzieć, bym chwilami nie czuła się zagubiona czytając tę część książki, zwłaszcza, że autor faktycznie skupił się na praktyce, z czego najwięcej wyciągnąć mogą ci, posiadający już jakąś-tam wiedzę w temacie, ale wciąż nie powiedziałabym, by lektura była stratą czasu lub bym żałowała brnięcia w treść, ponieważ przedstawiła mi kilka interesujących technik i zdecydowanie wzbudziła jeszcze większe zainteresowanie bioterapią. Książkę kończymy z częścią 4 zatytułowaną: Ruch Psychotroniczny, w której autor przedstawia rolę Polskiego Stowarzyszenia Bioterapeutów.

Dzieło Jerzego Strączyńskiego to przede wszystkim dowód ogromu doświadczenia autora, który nie tylko zajmuje się bioenergoterapia, ale także naucza bioterapii innych, dzieląc się wskazówkami i przydatnymi informacjami, pomagającymi zgłębić temat, a także - być może - ułatwiającymi pracę osób w zawodzie. Lektura "Bioterapii wczoraj i dziś" okazała się interesującym przeżyciem, z którego wyniosłam sporo wiedzy. Coś co szczególnie doceniam, to fakt, że mimo iż nie wszystko zrozumiałam - nie mając większego doświadczenia z tematem, poczułam się zainspirowana do poszukiwania dalszych informacji o co poniektórych koncepcjach i ideach, które szczególnie wzbudziły moje zainteresowanie.

Jeśli choć trochę interesujecie się koncepcją przepływu energii oraz ideą osiągania harmonii między ciałem, duchem i umysłem, serdecznie zachęcam do rozważenia lektury dzieła pana Strączyńskiego, który ma szansę rozwiać wasze wątpliwości, bądź zachęcić do dalszego poszukiwania informacji.

• Ezoteryka, Rozwoj duchowy🔮🕉☯️
  • Z polecenia do kupienia ...
  • Pożyczone od Znajomych
  • 🔮 Okultyzm, magia, ezoteryka itp.
  • Papier
  • Ebook_Epub

Dodaj cytat z książki Bioterapia wczoraj i dziś. Medycyna energetyczna w teorii i praktyce