Syrenie opowieści tom 2

Okładka książki Syrenie opowieści tom 2 Rumiko Takahashi
Okładka książki Syrenie opowieści tom 2
Rumiko Takahashi Wydawnictwo: J.P. Fantastica Cykl: Syrenie opowieści (tom 2) komiksy
komiksy
Syrenie opowieści (tom 2)
Ningyo Series/ 人魚シリーズ/Mermaid Saga
J.P. Fantastica
2022-08-31
2022-08-31
2004-11-30
Dominika Krupczak
horror youkai siły nadprzyrodzone fantasyka manga

Yuta to nieśmiertelny, któremu udało się przeżyć po zjedzeniu syreniego mięsa. Tuła się po świecie już od 500 lat i szuka sposobu, aby odzyskać swoją śmiertelność. Jego samotną wędrówkę przerywają pewne wydarzenia, dzięki którym zyskuje kompankę w podróży, czyli dziewczynę imieniem Mana.

Każdy tom składa się z kilku epizodów, w których poznajemy historię Yuty, jak i śledzimy jego bieżące losy. Wszystkie historie łączy wątek syren oraz motyw nieśmiertelności.

Rumiko Takahashi jak zwykle tworzy wyjątkowy klimat, a sposób w jaki prowadzi fabułę sprawia, że całość czyta się niezwykle płynnie i lekko.
W mandze mamy kreskę typową dla autorki, klasyczną, ale przy tym dynamiczną w scenach akcji i walki.

Historie opisane w tych tomach utrzymane są w klimatach grozy i tajemnicy. Polecam wszystkim, którzy lubią mangi w mroczniejszym klimacie.

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Głównym bohaterem jest Yuta, który został dotknięty pewną klątwą. Podobno może ją zdjąć tylko syrena. Wyrusza więc na poszukiwanie tych mitycznych, rzadkich stworzeń.
Opowieść składa się z kilku epizodów, na przestrzeni których poznajemy przeszłe i teraźniejsze losy młodzieńca.

Autorka serwuje czytelnikowi szereg wydarzeń, na które rzutuje powtarzalny motyw, co niestety szybko staje się dość przewidywalne i każdy wątek ma bardzo podobny przebieg. To sprawia, że manga choć bardzo się stara, nie zainteresowała mnie jakoś szczególnie. Jest to dobry komiks, ale miałem inne oczekiwania, liczyłem na mroczniejszą historię w klimacie horroru z potworami. Dostałem coś na kształt legendy z maszkarami, ale niezbyt strasznymi. No chyba, że miałbym stanąć z nimi twarzą w twarz 😅

Manga charakteryzuje się starsza kreska, ale nie oceniam tego negatywnie. Czy się spodoba, to kwestia gustu. Natomiast jest bardzo czytelna i dzięki temu opowieść pochłania się dość szybko.

Po więcej zapraszam do filmu.

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Pani Takahashi znów odwaliła/narysowała kawał dobrego komiksu. Przejmującego, miejscami szokującego i niesamowicie wciągającego. Co prawda mnich buddyjski nie mógł użyć w średniowieczu truskawek, bo ich po prostu nie było, ale to tylko moje drobne czepianie się.
Jeżeli chcecie przeczytać solidny horror psychologiczny, czy może raczej thriller, a nie odstrasza was niedzisiejsza kreska polecam "Syrenie Opowieści". Wydaje mi się, że to jedna z rzadkich mang-perełek - może nie genialnych ale bardzo dobrych. Szczerze polecam.

1920

Ta część była ciekawsza. Mniej syren, a dużo nieśmiertelnych.

Ta część była ciekawsza. Mniej syren, a dużo nieśmiertelnych.

• Manga
  • Przeczytane w 2022