Obłędy

Okładka książki Obłędy Angela Santini
Okładka książki Obłędy
Angela Santini Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Andrea Cherry (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Andrea Cherry (tom 2)
Prószyński i S-ka
2022-03-08
2022-03-08
literatura polska

"Obłędy" to drugi tom trylogii Andrea Cherry.
Poprzedni tom skończył się tak, że byłam bardzo ciekawa jak to wszystko dalej poprowadzi autorka i wiedziałam, że muszę od razu sięgnąć po kontynuację.
Andrea zostaje porzucona przez faceta, który zawrócił jej w głowie. Leczy złamane serce i układa swoje życie na nowo. Gdyby nie mama i przyjaciółka to zapewne szybko by nie stanęła na nogi.
"Obłędy" to całkiem dobra pozycja. Lepsza niż pierwsza część, bardziej dopracowana. Chociaż naprawdę nie chcę się czepiać, ale podczas czytania miałam problem, tak jak poprzednio, z ilością opisów, przez co wkręcenie się w historię trochę mi zajęło. Ja wiem, że są wielbiciele długich opisów, ale jednak to nie jestem ja. Gdyby przymknąć oko na ten szczegół, to ta książka naprawdę mi się podobała.
Pomysł na fabułę ciekawy, wplątanie wątku kryminalnego mocno mnie zaintrygował i spowodował, że z większym zainteresowaniem się czytało tę książkę. A Andrea i Nicholas, przez to co ich spotyka dostarczają nam wiele emocji.
Jeżeli lubicie romanse, które liczą 600 stron, to jest to historia dla Was.

"Obłędy" to drugi tom trylogii Andrea Cherry.

Do połowy doczytałam, potem już kartkowałam. Druga część podobnie jak pierwsza jest rozwleczona niemiłosiernie. Opisy nużące i nic nie wnoszące do fabuły. "Intryga" przewidywalna. Nic mnie w tej książce nie zaskoczyło. Nawet to, że ojcem Andi jest ktoś inny niż ona myślała. Trzeciego tomu nie ruszam.

Trochę lepsza od pierwszego tomu...
Ale nadal uważam, że można było napisać tę książkę trochę lepszym językiem, wulgaryzmy zostawić tam, gdzie naprawdę mają sens i uzasadnienie. Główna bohaterka nadal miota się sama ze sobą, nie wie czy chce czy nie. W tej części jest więcej wątków ciekawych, fabuła utrzymuje znośnie tempo, więc nie ma nudy. Koniec każe sięgnąć po kolejny tom....

Trochę lepsza od pierwszego tomu...

Czytając to, miałam wrażenie, że jakbym zaczęła historię od środka i teraz okazuje się, że miałam rację. Niemniej jednak poprzednia część jest tak streszczona, że nie czuję się, jakbym coś straciła. Bohaterki zdecydowanie mi się nie podobają, bo zachowują się jak rozpuszczone gówniary, a tego nie lubię. Fabuła z kolei przypomina mi telenowelę, czyli masa bezsensownych zwrotów akcji i przerysowane reakcje.

#obledy drugi tom trylogii pochłonięty 📖 po zakończeniu pierwszego od razu musiałam rozpocząć czytanie iii się nie zawiodłam 😄 świetnie wykreowane postacie, dużo zwrotów akcji, a zakończenie znów wyrwało z butów 🙈 moim zdaniem jest to bardzo niedoceniona seria, mało się o niej mówi w porównaniu do dużo gorszych a właściwie nie tyle gorszych co płytszych powieści... naprawdę z rozdziału na rozdział coraz bardziej zaskakuje 👌🏻 autorka świetnie się spisała i czekam na nowości z pod jej ręki 9/10

Druga część nie lepsza od pierwszej. Postanowiłam że dam autorce szansę. Niestety tej części nawet nie byłam w stanie skończyć. Takich bzdur dawno nie czytałam. Szkoda czasu. Niepotrzebne dialogi nic nie wnoszące do treści stanowią chyba większość książki, byle było więcej stron. Nie polecam.

🔥Angela Santini "Obłędy"
Wyd. @pruszynski 🔥
-------------------------------------------
Andrea leczy złamane serce po rozstaniu z Nickiem. Cały czas zastanawia się kto jest ojcem jej dziecka. Dlatego decyduje się na poważny krok i sama chce dowiedzieć się prawdy. Wynajmuje prywatnegi detektywa i razem wpadają na trop jej dawnej przyjaciółki. Los po jakimś czasie się do niej uśmiecha i godzi się z ukochanym. Razem stawiają czoło przyszłości. Ale niestety ich szczęście nie trwa długo a to wszystko przez ukrywaną chorobę jej mamy. Jej życie zostaje na nowo roztrzaskane i dochodzi do tragicznych wydarzeń.
Kochani jest to historia, która wyciśnie z was nie jedną łzę. Ja do tej pory nie mogę się pozbierać tak to na mnie wpłynęło. W pewnym momencie musiałam przerwać bo to było dla mnie za dużo emocji. Autorka potrafi tak zawładnąć emocjami, że nie mamy sami na nic wpływu. Kieruje nas po sznurku uczuć. Nasze serce nie jeden raz stanie w miejscu z szoku lub smutku. A to jakim Nick okazał się wsparciem i ojcem dla małej to jestem w takim szoku, że aż to nie jest do uwierzenia. Zakochałam się w nim totalnie. Takich ludzi właśnie świat potrzebuje. Właśnie zabrałam się za trzecią część bo już nie mogę wytrzymać i chce to wszystko w końcu wyjaśnić. Mam tylko nadzieję, że koniec tej historii będzie łaskawy dla Andrei i Nicka. Los musi ich na nowo połączyć. ❤️ Tylko ostrzegam, że główny bohater to człowiek o wielkim sercu i nie da się w nim nie zakochać 🤭❤️

🔥Angela Santini "Obłędy"
Wyd. @pruszynski 🔥
-------------------------------------------

Chciała bym tyle tutaj napisać, ale nie potrafię.
Angela wymęczyła moją psychikę, ale także przypomniała mi o tym co jest ważne w życiu. To było najtrudniejsze 591 stron jakie przeczytałam, a zarazem najpiękniejsze. Ile razy chciałam przestać czytać tą książkę, odłożyć ją żeby znowu nie płakać, nie czuć tego bólu, ale nie potrafiłam rozstać się z historią, która pochłonęła moje myśli, poruszyła moje serce.
Tak mało w książkach jest poruszanych życiowych tematów, ile ludzi zmaga się z takim Cierpieniem jak Andrea i jej bliscy, którzy musieli patrzeć na wszystko biernie bo nie chciała ich pomocy. Dziękuję za te emocję <3
Odpocznę od tomu 3 kilka dni , ale wrócę do serii Obiecuję .
Nie napisałam wszystkiego, Angela Ty wiesz o co chodzi.
Polecam przeczytać tom 1 i tom 2 na prawdę WARTO

Chciała bym tyle tutaj napisać, ale nie potrafię.

Po zakończeniu pierwszej części wiedziałam od razu, że będę musiała sięgnąć po drugą. Autorka zakończyła ją w taki sposób, że musiałam wiedzieć co będzie dalej! Czy po przeczytaniu książki ,,Obłędy” jest mi lepiej? Ani trochę! Angela, coś Ty tam nawywijała! Ale po kolei.

W drugiej części Andrea leczy złamane serce, czyli to, co zostało po znajomości z Nicholasem. Czuje się odrzucona i karmiona kłamstwami. Gdyby nie jej przyjaciółka Liz, a także mama i Lily, już dawno by się załamała.

W trakcie, kiedy jej mieszkanie jest remontowane, chwilowo zatrzymuje się w mieszkaniu zastępczym i podejmuje pracę w kawiarni. Za wszelką cenę próbuje podnieść się pod tym wszystkim, co ją spotkało. Czy będzie to możliwe? Sam Nicholas nie jest do końca przekonany, mając na uwadze to, jak ją potraktował podczas ostatniego nich spotkania. Ale to Nicholas Blake – facet, który nigdy się nie poddaje i nigdy nie odpuszcza tak łatwo. Czy Andrea wybaczy mu wszystkie przewinienia, kłótnie i tajemnice? Czy okryje prawdę i dowie się, kim jest ojciec małej Lily?

Kochani, początkowo nie mogłam się wkręcić chyba przez to, że książka zawiera dość dużo opisów. Ale jak już przebrnęłam przez początek i na nowo wkroczyłam w świat Andrei i Nicholasa, przepadłam. Chociaż nadal się zastanawiam, czy Angela kiedykolwiek napisze krótszą książkę :D ?

A tak całkiem poważnie to muszę przyznać, że mimo że książka zawiera prawie 600 stron, to czyta się ją naprawdę lekko. Bohaterowie w tej części przechodzą naprawdę trudne chwile, mnóstwo wzniesień i upadków. Kiedy wydaje się im, że nic złego nie może ich już spotkać wtedy bum! Życie ma dal nich inne plany. Ale mimo to nie poddają się. Andrea za wszelką cenę chce dowiedzieć się prawdy, a Nicholas na nowo odbudować relację z Andreą i mała Lily. Nasz główna bohaterka wielokrotnie pokazała, że na prawdzie zależy jej najbardziej. Nie na pieniądzach czy luksusowym życiu, ale na prawdzie! Mam wrażenie, że przez to stała się silniejszą osobą. Ale ile jest w stanie znieść skrzywdzona kobieta? Nicholas zaś mimo tego, że jego charakter jest dosyć wybuchowy, a sam należy do osób chorobliwie zazdrosnych, jego postawa wobec Lily i Andrei zasługuje na uznanie. Kiedy był mały, nie otrzymał zbyt wiele miłości od rodziców, szczególnie mamy, ale mimo to potrafi kochać i pokazać swoją miłość Andrei i Lily. Przekonał się, że pieniądze to nie wszystko, kiedy obok brakuje osób, które naprawdę kochasz.
W książce Angeli podoba mi się też to, że każdy bohater dostał swoje ,,5 minut’’. Dzięki temu możemy bliżej ich poznać, a nawet pokochać. Bo jak nie kochać mamy Andrei czy Lily za jej słodycz? Albo Liz za jej cięty charakterek i niewyparzoną buzię? Nie da się!
Autorka ciekawie poprowadziła każdą sytuację, każde zdarzenie, aby czytelnik nie nudził się podczas czytania. Zwroty akcji, tajemnice, sekrety – no nie będziecie się nudzić. A do tego zakończenie… Angela, ja Cię kiedyś uduszę! A i bym zapomniała - przygotujcie chusteczki, dużo chusteczek!

Andre leczy złamane serce. Zaczyna nowe życie, ma zamiar całkowicie poświęcić się córce i matce. Chociaż los nigdy nie był dla niej łaskawy, ta silna kobieta zawsze dumnie stawia mu czoła. Tak jest i tym razem.

Czas płynie i chociaż Andre kocha swoją córkę całym sercem, cały czas zastanawia się kto jest jej ojcem. Kobieta chce odkryć prawdę! Nicholas również nie może pogodzić się z niewiedzą. Ma zamiar odzyskać dwie kobiety swojego życia, odkryć dręczącą go tajemnicę i zacząć żyć na nowo…

Niektóre sekrety powinny jednak zostać sekretami do końca życia..

„Obłędy” to moje drugie spotkanie z twórczością Angeli Santini. Książka jest wciągająca, a 500 stron skończyło się nie wiadomo kiedy. Ta część to małe zwroty akcji. Autorka postanowiła postawić na drodze czytelnika małą zagadkę. Musze przyznać, że wątek kryminalny mocno mnie zaciekawił i zdecydowanie wpłynął pozytywnie na mój odbiór tej historii.

Zakończenie jest małą zapowiedzią kolejnej części po którą sięgnę z przyjemnością.

Na koniec muszę przyznać, że wydanie książek autorki jest piękne. Klasyka, elegancja i złote napisy to strzał w 10! Właśnie tak powinny wyglądać okładki romansów!

• Angela Santini