The Finish Line

Okładka książki The Finish Line Kate Stewart
Okładka książki The Finish Line
Kate Stewart Wydawnictwo: Independently published Cykl: Bractwo Kruków (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Bractwo Kruków (tom 3)
The finish line
Independently published
2021-01-27
2021-01-27

Nadeszła pora, by w końcu poznać odpowiedzi na pytania, które pojawiały się od Flock.

Nawet nie wiecie, jak ciężko czyta się książkę, kiedy nie lubi się głównych bohaterów — i może jestem tutaj kontrowersyjna, ale nie jestem w stanie polubić Tobiasa. Cecelia to inna para kaloszy, bo ona irytowała mnie od samego początku i pozostałam wierna temu uczuciu.

„The finish line” jak wskazuje sam tytuł — to koniec. Chociaż tak naprawdę jest to początek i koniec jednocześnie. Dlaczego? Bo właśnie tutaj, w tej trzeciej części odkrywamy, o co tak naprawdę chodziło i jak w zasadzie do tego wszystkiego doszło. Najlepszym przykładem na potwierdzenie moich słów jest to, że rozdział trzeci to perspektywa uwaga: 11-letniego Tobiasa. I tu się muszę na moment zatrzymać. Rozdziały z przeszłości sprawiały mi taki ból, że kilkukrotnie musiałam przerywać czytanie. Jeśli dotarliście do tej recenzji, to pewnie dwie części są za Wami — czyli wiecie, co spotkało Dominica. I ja dalej nie potrafię się z tym pogodzić i boli mnie to tak, jak bolało mnie, kiedy czytałam ten nieszczęsny rozdział. Więc możecie sobie wyobrazić jakimi katuszami dla mnie były sceny z małym, nastoletnim i dorosłym Domem.

W „The Finish Line” dostarcza nam wiedzy, której nie mieliśmy po przeczytaniu Flock i Exodus. Tutaj wszystko staje się jasne i mamy jak na tacy to, jak świetną historię stworzyła Kate Stewart. I gdyby nie to, że dalej nie potrafię pogodzić się ze śmiercią Dominica, to pewnie jeszcze nie raz sięgnęłabym po Bractwo Kruków.

Tobias King nie potrafił mnie do siebie przekonać. Chociaż chciałam go polubić — no niestety. Jednak mimo to, potrafię docenić, jak interesującą i kompletną postacią był.

Czy chciałabym wejść w jego buty? Nie.

Czy na jego miejscu podjęłabym inne decyzje? Tak.
Czy jego decyzje miały wpływ na życie innych? Oczywiście. I właśnie dlatego nie chciałabym być Tobiasem Kingiem. Stworzył coś, co wykraczało ponad wszystkie granice i w pewnym momencie stracił nad tym panowanie.

Cecelia w tej części nie była aż tak irytująca, jak jej młodsza wersja, jednak wciąż nie byłam w stanie jej polubić. Sporym plusem jest to, jaki progres przeszła jej postać. Z niepewnej i niekochanej dziewczyny, stała się pewną siebie kobietą, która wie, czego chce i jak to zdobyć.

Cieszę się, że ta trylogia wpadła w moje ręce, bo jest czymś, czego jeszcze w swoim czytelniczym dorobku nie miałam.

„The finish line”...

8,5/10⭐

Bardzo polubiłam tą trylogię. Czułam bardzo duże emocje których nawet czasami nie potrafię określić. Nawet teraz czuję bardzo wiele ale nie wiem jak dobrze to opisać. Patrząc na związek Tobiasa i Cecelli można zauważyć wiele kontrowersji i niekoniecznie mieć o ich relacji dobre zdanie. Często się rozstawali i gwałtownie spotykali się znów. Ich największym problemem były tajemnice które niszczyły ich wzajemne zaufanie a co za tym idzie, miłość i szansę na pewne jutro. Było wiele sytuacji gdzie miałam ochotę pacnąć bohaterów i powiedzieć im co mają robić, niektóre sytuacje doprowadziły mnie do łez a jeszcze inne do zniesmaczenia. Ale to właśnie było najfajniejsze, tyle różnych emocji i tyle ciekawych wydarzeń.

Narracja Tobiasa to jedno z najbardziej emocjonujących i najlepszych rzeczy tutaj. Wiem teraz o wiele więcej i bardziej zrozumiałam jego zachowanie. To naprawdę dużo wyjaśniło. Tak samo jak i wspomnienia z przeszłości

8,5/10⭐

„Wszystko, co nas łączyło, zawsze sprowadzało się do miłości; bezczelnie mi to uświadamiała, aż nie miałem innego wyboru, jak tylko w to uwierzyć i pogodzić się z prawdą”.

Tobias żył zemstą. Nie dopuszczał do głosu uczuć, najważniejsza była przynależność do bractwa. Miał cel i pilnował, by nikt, ani nic nie zrujnowało jego planów. Aż pojawiła się ona. Cecelia zburzyła jego mury. Zmieniła wszystko, sprawiła, że jego serce zaczęło bić mocniej. „miłość nic sobie nie robi z rozumowania … Nie przyjmuje się okolicznościami, nie dba o to, w jakiej pozycji cię stawia. |jest bezwzględna, nieubłagana i nigdy nie pozwoli, żebyś okłamywał samego siebie”. Minęło wiele lat, dopuścił się wielu kłamstw, ukrywał wiele tajemnic, czy to wszystko stanie na drodze ich miłości? Czy Cecelia wybaczy mu jego zachowanie i to jak potraktował ją przy ich ostatnim spotkaniu?

„Flock” i „Exodus” mnie pochłonął i zdecydowałam się zrobić dłuższą przerwę, zanim zaczęłam czytać „The Finish Line”. Emocje opadły, a do zakończenia historii Bractwa Kruków podeszłam ze spokojniejszą głową. Autorka stworzyła idealne zakończenie, wyjaśniła czytelnikom zasady działania bractwa oraz okoliczności jego powstania. Wraz z bohaterami przechodzimy przez ich okres dorastania i wkraczamy w dojrzałość. Bardzo podobało mi się to, jak przedstawiona została ich metamorfoza, zarówno Ceceli z młodej dziewczynki w dojrzałą kobietę, jak i Tobiasa z zamkniętego, zimnego dupka w mężczyznę, który nie boi się założyć przysłowiowych kapci (nie tracą oczywiście swojego mroku 😉). W tle oczywiście wątek działań bractwa, gangsterki i polityki – dodał tego, czegoś, co trzymało mnie w napięciu. Podsumowując całą trylogię, stwierdzam, że uwielbiam całość, choć tom drugi był zdecydowanie najlepszym i najbardziej emocjonalną częścią. Kto nie czytał, to uwierzcie mi, warto tę serię wpisać na swoje TBR. Ja zdecydowanie polecam i czekam na więcej tak dobrze napisanych książek.

Współpraca reklamowa Flowbooks

Zdecydowanie najlepsza część, zdecydowanie topka tego roku, zdecydowanie i jednogłośnie Tobias King ❤️

Czy można uwolnić się od przeszłości?
„The finish line” – trzeci tom serii Bractwo Kruków”.
Tobias najbardziej w życiu pragnął zemsty. Nie potrafił skupić się na czymkolwiek innym, a jego serce było zamknięte. Nie dopuszczał do siebie uczuć, nie chciał słuchać niczego poza żądzą odwetu. A wtedy poznał ją.
Cecelia zburzyła jego mur i wyprowadziła Tobiasa z ciemności. Dla niej otworzył swoje serce i zapragnął czuć wszystko to, przed czym tak bardzo uciekał. Jednak… Czy potrafi? Czy da radę kochać, kiedy jego serce pokrywa tyle ran? Czy da radę w pełni się przed kimś otworzyć i wyznać całą prawdę, jaką skrywa od lat?
Bractwo Kruków to dark romance z charakterną bohaterką, która przeszła taką przemianę, że mnie zaskoczyła. Genialna postać, polubiłam ją. A Tobias? W tym tomie dostałam możliwość poznania wszystkiego z jego perspektywy i to pozwoliło mi zobaczyć wiele rzeczy inaczej.
„The finish line” jest bardzo dobrym zakończeniem trylogii. Nie brakuje tu mroku, który towarzyszy czytelnikowi podczas całej serii. Czuć też, że bohaterowie dorośli, inaczej już patrzą na wiele spraw i są dojrzalsi. Podoba mnie się to, że autorka ukazała ich zachowaniem upływ czasu i dała im dorosnąć, co dodało powieści autentyczności.
Rewelacyjnie poprowadzony wątek hate-love rozkochał mnie w sobie już od początku, a namiętność tylko go podsycała.
Do tej serii podeszłam z dozą rezerwy, ale każda kolejna strona, każdy kolejny tom upewniały mnie w tym, że to coś dla mnie. Pierwszy tom był okej, drugi był rewelacyjny, a ten jest równie genialny co pierwszy. Spodziewałam się genialnego zakończenia, ale nie wiedziałam, że będzie ono aż tak dobre!
Jeden z lepszych dark romansów, jakie czytałam.

Czy można uwolnić się od przeszłości?
„The finish line” – trzeci tom serii Bractwo Kruków”.
Cecelia zburzyła jego mur i wyprowadziła Tobiasa z ciemności. Dla...

Z niecierpliwością czekałam na finałową część trylogii, która skradła moje serce od pierwszych stron, i muszę przyznać – „The Finish Line” było warte każdej sekundy oczekiwania.

Przygodę z bractwem Kruków zaczęłam dość sceptycznie, zastanawiając się, czy dark romance to gatunek dla mnie. Jednak z każdą przewróconą stroną coraz głębiej zanurzałam się w tej mrocznej, ale i niesamowicie pociągającej historii.

Cecylia, z pozoru zwykła dziewczyna, przeszła niesamowitą metamorfozę, by na końcu utrzeć nosa Tobiasowi. Myślę, że w trzecim tomie doskonale pokazała, że uczeń przerósł mistrza.

W tym tomie, mamy okazję poznać też perspektywę Tobiasa i przeżyć pewne sytuacje raz jeszcze. Jego perspektywa dodała historii głębi i pozwoliła lepiej zrozumieć motywacje, które nim kierowały.

Autorka „The Finish Line” zręcznie bawi się emocjami czytelnika, prowadząc przez zakręty fabuły z taką wprawą, że trudno się oderwać. Punkt kulminacyjny trylogii jest niczym rollercoaster – momentami miałam wrażenie, że wszystko jest stracone i wbrew zapewnieniom wydawnictwa moje serce nie zostanie posklejane. A jednak, finał nie tylko zaskakuje, ale i satysfakcjonuje.

Podsumowując, „The Finish Line” doskonale domyka historię bractwa Kruków. Jest to powieść o przetrwaniu, sile, zdradzie, ale przede wszystkim o niezłomnej miłości, która przekracza granice możliwości.

Pooooolecam! Każda książka trylogii jest zupełnie inna, ale razem tworzą przepiękną całość. 🐦‍⬛💛

„Czas. Mój przeklęty wróg, niewidzialna siła, której nigdy nie byłam w stanie pokonać. […] To właśnie czas unosi teraz swój paskudny łeb, drwiąc sobie ze mnie, i stanowi główną przeszkodę dla naszego związku”.

Ta część totalnie odbiega klimatem od dwóch pozostałych. I chociaż jest to zrozumiałe, bo bohaterowie znajdują się już na innych etapach życia i mają inne priorytety, to brakowało mi tej pokręconej aury.

W „The Finish Line” istnieją pewne szalone wydarzenia, aby domknęły wszystkie wątki i w końcu uleczyły bezradną duszę czytelnika, który przeszedł emocjonalne piekło. Moje rozdarcie między przyklejeniem plasterka do zranionej duszy, a powrót do mrocznych korzeni wciąż tli się w środku. W jakimś stopniu wciąż nie zostało ono zaspokojone i ma chęć na więcej!

Jednak trzeba przyznać, że chociaż początkowo bohaterowie zmierzali w zupełnie innych kierunkach, to pełna intryg, tajemnic i sekretów fabuła powodowała, że wybaczało im się to zagmatwanie w relacji.

Wciąż wierzyłam, że Cecelia i Tobias mają swoje głębsze powody, aby postępować w taki a nie inny sposób. Ich uczucie od samego początku było skomplikowane – pełne wzlotów i upadków, gdzie nienawiść przeplatała się z ogromną namiętnością.

Czy wszystkie krzywdy zostaną wybaczone? To może okazać się trudne, patrząc na przejścia bohaterów, ale jednak kocham tę serię całym serduszkiem i ten tom był mi ogromnie potrzebny. Zwłaszcza, że tak dużo rozdziałów było z perspektywy Tobiasa! Polecam ♥

[REKLAMA FLOW BOOKS]

Jestem absolutnie zakochana w tej serii.
Ostatnia część naprawdę "Uleczyła moją zranioną duszę". Cieszę się, że poznałam tę historię z perspektywy Tobiasa.
Cecelia jest w tej części już zupełnie inną osobą - dojrzałą i pewną siebie. Nie jest tą infantylną łatwowierną dziewczynką, która mnie na początku lekko irytowała.
Wszystko co się dzieje i działo nabiera głębszego sensu. Pięknie domknięta i poprowadzona historia. Myślę, że będę jeszcze do niej wracać.
Na dodatkowe uznanie zasługuje Beau - ten piesio dodał uroczej nutki humoru w tej powieści <3
Uwielbiam!!!

Jestem absolutnie zakochana w tej serii.
Wszystko co się dzieje i działo nabiera głębszego...

"Próba objęcia miłości rozumem jest bezcelowa. Miłość nic sobie nie robi z rozumowania, choćby i słusznego. Nie przejmuje się okolicznościami, nie dba o to, w jakiej pozycji cię stawia. Jest bezwzględna, nieubłagana i nigdy nie pozwoli, żebyś okłamywał samego siebie".

"Czas jest tak samo kurewsko bezlitosny jak miłość - nie uznaje żadnych granic ani zawieszenia broni. To mój wróg. A odkąd tu wróciłem, niczego jeszcze nie ugrałem".

▪️Tytuł: The Finish Line. Tom 3
▪️Seria: Bractwo Kruków
▪️Autor: Kate Stewart @authorkatestewart
▪️Wydawnictwo: Flow Books @flow_books
▪️Premiera: 28.02.2024 r.
▪️▪️▪️
(współpraca reklamowa @flow_books)
▪️▪️▪️

Bractwo Kruków czyli trylogia autorstwa Kate Stewart, która potrafi jednocześnie zachwycić, rzucając czytelnika na kolana ale także sprawić, że jego serce zostanie rozbite w drobny mak po czym będzie sklejane kawałek po kawałku zostawiając mimo wszystko po sobie długotrwałe ślady w postaci wspomnień pewnych scen, które nawet najbardziej odpornego czytelnika potrafiłyby wzruszyć 💔

"The Finish Line" jest ostatnią częścią serii, która po swojej poprzedniczce da nam pewne ukojenie lecz równocześnie cały czas będzie trzymać w niepewności jaki los czeka naszych bohaterów? czy będzie im w końcu dane żyć długo i szczęśliwie? Czy jednak wszystkie wydarzenia jakie miały miejsce, czas jaki upłynął oraz masa sekretów i tajemnic a także uczuć niepewności, braku zaufania, zawodu a przede wszystkim żalu rozdzielą ich definitywnie na wieki?

Zarówno Tobias jak i Cecelia przeszli bardzo długą i jeszcze bardziej wyboistą drogę na, której postawione było wiele przeszkód jakie starali się omijać za wszelką cenę. Niestety czasami aby to zrobić musieli zranić się do żywego aby tylko móc zadbać o bezpieczeństwo tego drugiego. Są to bohaterowie o silnych charakterach a każde z nich przeszło pewną przemianę w związku z bagażem nabytych po drodze doświadczeń. Niestety a może i stety? oboje mają jedną pewną cechę, która może okazać się zarówno zaletą jak i wadą zwłaszcza w momencie gdy przyjdzie chwila na rozmowę. Tą cechą jest upór i zawzięcie. Czy mimo to zdołają się przełamać i w końcu znajdą nić porozumienia? 🤔

Trzeci tom Bractwa Kruków to historia opowiadająca o miłości pary bohaterów, która potrafi być gwałtowniejsza niż nie jeden żywioł a także taka dla, której jak to się mówi, można spalić cały świat, poświęcając przy tym nawet samego siebie i własne szczęście. To kolejna książka jaką mamy przyjemność czytać, która pokaże nam również, że nikt nie jest idealny i że czasami warto schować do kieszeni dumę, własne racje i przekonania i po prostu wysłuchać co druga strona ma do powiedzenia. Choć książka zdecydowanie będzie zawierać w sobie kilka scen 18+ oraz niecenzuralne słownictwo jest ona przykładem na to, że da się książkę napisać ze smakiem i tak aby te rzeczy nie raziły w oczy i nie wywoływały zniechęcenia czy zgorszenia daną lekturą.

Jeżeli zatem macie chęć na serię, która jest ciekawa, tajemnicza i naprawdę dobrze napisana a do tego nie jest oklepana więc nie będziecie w stanie przewidzieć wszystkich ruchów autora przez co będzie doa Was również i zaskakująca to konieczne powinniście sięgnąć po Bractwo Kruków 💛

Flow Books pięknie dziękujemy za egzemplarz i współpracę 🖤❤️😊

Książka dostępna na stronie:

Po "Exodusie" miałam okropnego kaca książkowego. Dopiero po przeczytaniu "The Finish Line" czuję, że mogę ruszyć dalej, do kolejnej historii.

• Do kupienia
  • Romans