Daughter of the Moon Goddess

Okładka książki Daughter of the Moon Goddess Sue Lynn Tan
Okładka książki Daughter of the Moon Goddess
Sue Lynn Tan Wydawnictwo: Harper Voyager Cykl: Niebiańskie Królestwo (tom 1) fantasy, science fiction
Niebiańskie Królestwo (tom 1)
Daughter of the Moon Goddess
Harper Voyager
2022-01-11
2022-01-11

Uważam że jest to cudowna książka która wciągnęła mnie po pierwszych paru stronach

Bardzo mi się podobała. Napisana ładnym językiem, bardzo sprawnie poprowadzona historia. Bardzo przemawiał do mnie też klimat chińskiej baśni, a bohaterka wzbudzała sympatię i współczucie. Bardzo podobał mi się też wątek romantyczny - wszystko zresztą w tej książce jest naprawdę dobrze zrealizowane. Aż trudno uwierzyć, że to debiut. Polecam bardzo.

Na początku ciężko było przekonać mi się do tej książki. Pierwsze rozdziały nie wzbudzały zbyt wielkiego zainteresowania i nie wciągały, jednak czym dalej tym lepiej. W momencie, gdy przebrnęłam przez początek, a sama historia się rozkręciła, mocno się wciągnęłam w opowieść. Sama historia monetami trochę przewidywalna, ale potrafi i zaskoczyć.

4.7* ale daję jednak pięć bo fajne lekkie Fantasy

4.7* ale daję jednak pięć bo fajne lekkie Fantasy

Te smoki fajne

Te smoki fajne

Córka Bogini Księżyca Sue Lynn Tan wpadła mi w ręce bardzo przypadkowo, jest to pierwsza książka tej autorki, którą czytam. Szczerze powiedziawszy nie oczekiwałam od niej dużo, chciałam po prostu przeczytać coś lekkiego. Kilka początkowych rozdziałów dłużyły mi się niemiłosiernie i nawet miałam już ją odłożyć, ale na szczęście rozkręciła się. To co najbardziej przeszkadza mi to rollercoaster uczuć głównej bohaterki. Jest to dla mnie niedopracowana rzecz przez autorkę, chyba sama nie wiedziała do końca jaki ma zamysł na tą historię. Na plus jest to, że dużo się dzieje, nie ma przedłużających się scen/dialogów. Z chęcią sięgnę po drugi tom.

CÓRKA BOGINI KSIĘŻYCA
Sue Lynn Tan

Często zdarza się Wam poznawać historie nawiązujące do chińskich legend czy mitów? Muszę przyznać, że ja robię to rzadko, czego żałuję, o czym przekonałam się za sprawą lektury powieści "Córka Bogini Księżyca", o której chiałabym Wam napisać kilka słów.

"Córka Bogini Księżyca" przyciągnęła moją uwagę piękna szatą graficzną, nęciła posmakiem orientalnego klimatu, skusiła obietnicą przeżycia niezwykłej, opartej na legendach fantastycznej przygody. Uległam każdej z tych pokus i przekonałam się, że się myliłam - lektura zdecydowanie wyrwała się z ram moich wygórowanych oczekiwań i zachwyciła mnie jeszcze bardziej, niż się tego spodziewałam.

"Córka Bogini Księżyca" to przede wszystkim przebogaty,  tkany misterną nicią magii, legend, niesamowitych postaci świat przedstawiony, który zachwyca oryginalnością, interesującym pomysłem i ciekawymi rozwiązaniami fabularnymi. W pełni urzekły mnie towarzyszące całej opowieści aura tajemnicy, klimat niepowtarzalności, wynikający zarówno z nawiązań do legend, jak i magii, którym nieodmiennie towarzyszy specyficzny, orientalny zaśpiew.

Cała opowieść jest przepełniona intensywnością zdarzeń, z których większość jest zaskakująca, a lwia ich część stanowi szokujące zwroty akcji. Powieść jest zwyczajnie nabrzmiała od wszelkiego rodzaju tajemnic, różnorodnych intryg dworskich i politycznych, którym towarzyszą wszelkiego rodzaju emocje, o intensywności momentami zwalającej z nóg. Co więcej,  akcja jest dynamiczna, odznacza się żwawym tempem i naprawdę wieloma zwrotami, z których co najmniej jeden złamał mi serce i wprawił w osłupienie. Na dynamikę wpływ mają tutaj również ciekawie zaprezentowane, z prawdziwym rozmachem rozpisane, zapierające dech w piersi sceny walki angażujące umiejętności fizyczne oraz magiczne bohaterów.

Autorka powieści świetnie operuje słowem - styl wypowiedzi jest ciekawy, język plastyczny, a balans między opisami a dialogami zachowany. Sue Lynn Tan kreśli fabułę umiejetnie angażując czytelnika - zarówno jego ciekawość, jak i nieustannie zmieniające się emocje, powodując drżenie serca, wzrost ciśnienia, przyspieszenie tętna. Jedno jest pewne - nie sposób nudzić się przy tej lekturze.
Niezwykłą jest opowieść, zawarta w książce, niesamowitym jest towarzyszący jej orientalny i magiczny klimat. Jednak najbardziej niesamowitą jest postać głównej bohaterki, której kreacja naprawdę się autorce udała. Przede wszystkim dlatego, że postać jest autentyczna i nie została przerysowana, pomimo, że obdarzona została wieloma wspaniałymi cechami i talentami. Tytułowa bohaterka zadziwia, zachwyca, momentami drażni i wzbudza irytację,  ale nieodmiennie budzi sympatię i potrafi do siebie przekonać. Tak, ta postać zasługuje na uwagę. Podobnie, jak jej wzajemne relacje z pozostałymi bohaterami - często napięte, naznaczone wielorakimi emocjami, podszyte wyraźnie wyczuwalnym magnetyzmem.
"Córka Bogini Księżyca" to zachwycająca, przepełniona emocjami fantastyczna opowieść utrzymana w klimacie orientalnych, chińskich legend, które ożywają pod wpływem pióra autorki. Powieść jest angażująca, pobudzająca i zdecydowanie fascynująca - jestem pewna, że Wam się spodoba.
Ach, zapomniałabym: I smoki też tam były!!!
#Książki #córkaboginiksiężyca #suelynntan #wydawnictwokobiece #wydawnictwoyoung

CÓRKA BOGINI KSIĘŻYCA
Sue Lynn Tan

Jedna z najlepszych fantasy jaka czytałam(a czytałam naprawdę sporo!)
Uwielbiam stworzony tu świat, determinację bohaterki.
Romans w tle, mi osobiście to nie przeszkadzało, było jedynie "dodatkiem", nie główną fabułą.
Miejscami żałowałam, że jest trochę zbyt szczęśliwie. Nikt nie cierpi, nie umiera. (może to tylko ja tak mam)
Cudowne opisy, nawiązania do azjatyckiej mitologii.
Czytało się bardzo szybko, wciągnęła mnie już od początku.

Jedna z najlepszych fantasy jaka czytałam(a czytałam naprawdę sporo!)
Uwielbiam stworzony tu świat, determinację bohaterki.
Cudowne opisy, nawiązania do azjatyckiej...

Nie wiedziałam, że aż tak się wciągnę w tę historię.
Początek był... sztywny, ciężki, mało wciągający. Miałam dwa podejścia i cieszę się, że za drugim się przełamałam.
Nie uważam, że jest to książka napisana świetnie, bo jednak brakowało mi trochę informacji o magii, skąd się bierze, jak działa... Czyli tego, co powinna mieć książka fantastyczne.
Ale, ale! Niesamowicie podobało mi się to, jak autorka opisała miłość księcia i głównej bohaterki - te drobne gesty były przepiękne!
Teraz nie mogę się doczekać, aż sięgnę po drugą część. Oby tak samo dobrą.

Nie wiedziałam, że aż tak się wciągnę w tę historię.
Ale, ale! Niesamowicie...

Nigdy nie dorośniesz, jeśli będziesz robiła tylko to, w czym jesteś dobra.”
Xingyin urodziła się i dorastała na księżycu w towarzystwie matki i jednej służącej. Kiedy jej magia budzi się do życia tajemnicze zakłócenia energii nie uchodzą uwadze Niebiańskiemu cesarzowi
Dziewczyna nie wie, że jej matka, skazana na wygnanie za wypicie eliksiru nieśmiertelności, ukrywała przed całym światem jej istnienie Bogini Księżyca obawiając się o życie córki każe jej uciekać z domu. Xingyin trafia do Niebiańskiego Królestwa i zostaje przyjęta na służbę w bogatym domu.
W wyniku szczęśliwego zrządzenia losu otrzymuje szansę by kształcić się przy boku syna cesarza. Dziewczyna ukrywa swą tożsamość przed wszystkimi i z determinacją dąży do jednego celi: uratować matkę. Między nią a księciem rodzi się uczucie, które jednak nie ma szansy na aprobatę u cesarza i cesarzowej. Kiedy zostaję ogłoszone zaręczyny Liweia Xingyin wstępuje do armii i rozpoczyna życie pełne niebezpiecznych przygód.
„Córka bogini księżyca” to piękna, baśniowa opowieść o dorastaniu, miłości, poświęceniu i przyjaźni. Fabuła jest niezwykle ciekawa, pełna nawiązań do fantastycznych chińskich baśni, opisów przyrody, broni czy biżuterii, które urzekają swym realizmem
Autorka kreuje niezwykły, egzotyczny świat, w którym żyją nieśmiertelni, smoki i potwory a obok żyją śmiertelnicy.
Na kartach książki Xingyin przechodzi przemianę od nastolatki do pełnej pasji i uczuć młodej kobiety której przyświeca w życiu jasny cel. Bardzo ucieszył mnie fakt, że to pierwszy tom, jestem szalenie ciekawa jak rozwinie się wątek głównego antagonisty.

Nigdy nie dorośniesz, jeśli będziesz robiła tylko to, w czym jesteś dobra.”

• Do kupienia

Sue Lynn Tan Daughter of the Moon Goddess Zobacz więcej