Deeply

Okładka książki Deeply Ava Reed
Okładka książki Deeply
Ava Reed Wydawnictwo: Jaguar Cykl: In Love (tom 3) literatura obyczajowa, romans
In Love (tom 3)
Deeply
Jaguar
2022-02-16
2022-02-16
Joanna Słowikowska
romans New Adult NA trauma ataki paniki wykorzystanie seksualne wypadek

W trzecim tomie poznajemy historię Zoey, siostry Cooper, która przeżyła traumę jaką jest gwałt. Jest też Dylan, zamknięty w sobie chłopak. Znam go z dwóch pierwszych tomów, dlatego niezmiernie mnie zaskoczył tajemnicą, którą skrywał przed przyjaciółmi. Podobnie jak Zoey został naznaczony traumą, tylko w przeciwieństwie do Zoey nie jest gotowy by wyjść z ukrycia.
Jest to historia dwóch poranionych dusz, walczących z przeszłością i własnymi demonami, które się odnalazły. Z każda stroną kibicowałam coraz mocniej ich znajomość. Dwie dusze które są dla siebie lekarstwem.
Trochę mi szkoda żegnać się z tą serią bo bardzo polubiłam bohaterów wszystkich części.Jednak ostatni tom najbardziej trafił do mojego serduszka."Deeply" to bardzo przyjemną książka poruszająca ważne tematy. Polecam! ❤️💓 💜

Jest to...

Zakończenie tej niesamowitej trylogii było świetne. Bardzo polubiłam historię Dylana i Zoey. Tu autorka bardzo skupiła się na dawnych przeżyciach z przeszłości bohaterów i fajnie ich poprowadziła, chcieli być ze sobą ale bali się reakcji drugiej strony. W tej części nikt się nie chował i nie bał się zaryzykować. Jestem bardzo oczarowana tą częścią. Polecam 😊

Moim zdaniem najlepsza z całej trylogii.
Porusza trudne tematy, więc nie jest to książka dla wszystkich. Na początku książki widnieje ostrzeżenie dotyczące treści.
Na pewno zapamiętam tę historię jako poruszającą i przede wszystkim Ważną pod względem poruszanego tematu.

Moim zdaniem najlepsza z całej trylogii.

Chyba najlepsza część całej tej serii. Jest lepiej poprowadzona. Bohaterowie nie irytują i nie ma takiego momentu, w którym się na siebie śmiertelnie obrażają a potem magicznie wszystko jest okey. Bardzo subtelnie i ze smakiem poprowadzona książka. Polecam.

“Deeply” to ostatnia część trylogii “In Love” autorstwa Avy Reed. Historia Dylana i Zoey jest równie poruszająca, co losy bohaterów poprzednich części. Zaobserwowałam jednak pewną różnicę.

Dylan to tajemniczy introwertyk, który skrywa pewną tajemnicę związaną z wypadkiem spowodowanym przed laty. Zoey jest młodszą siostrą Coopera, chłopaka poznanego w pierwszej części serii. Dziewczyna doświadczyła traumy, z którą walczy od dawna. Jej praca nad poradzeniem sobie z tym, co ją spotkało, była ogromna. Zoey czuje się na tyle silna i niezależna, że postanawia przeprowadzić się na studia do Seattle. Zamieszkuje razem z bratem, jego dziewczyną Andy i…Dylanem. Między bohaterami zaczyna rodzić się uczucie. Czy oboje będą na tyle silni, aby zbudować coś więcej?

W tej historii nie ma klasycznego przyciągania i odpychania. Zoey i Dylan nauczeni doświadczeniami swoich przyjaciół grają w otwarte karty i długo nie ukrywają przed sobą swoich uczuć. Dylan to pierwszy chłopak, któremu dziewczyna jest w stanie zaufać i czuje się przy nim bezpiecznie. Zoey może być tą jedyną, ale czy nie wystraszy się prawdy, którą skrywa chłopak? Bohaterowie tej części nie udają, że nie ma między nimi uczuć. Chcą być ze sobą, jednak noszą w sercach obawy związane z odrzuceniem.

Tę książkę czytało się równie dobrze i szybko, co poprzednie dwa tomy, “Truly” i “Madly”. To kolejna część, która poza standardowym romansem z gatunku new adult niesie za sobą mocne przesłania i która po raz kolejny pokazuje, z jakimi traumami mogą walczyć młodzi ludzie. Strach przed odrzuceniem wielokrotnie jest tak silny, że uniemożliwia nawiązanie relacji, czy to przyjacielskich, czy miłosnych. Cudowna trylogia. Polecam Wam z całego serca twórczość Avy Reed. Ja żałuję, że to już koniec.

Bardzo długo zwlekałam z lekturą ostatniego tomu trylogii In Love, ale bardzo się cieszę, że do niej wróciłam. Historia Zoey i Dylana nie tylko mnie wciągnęła, ale i zachwyciła, wzruszyła. Takie właśnie New Adult mnie urzeka - takich historii szukam i teraz wiem, że Ava Reed może być moim pewniakiem, jeśli chodzi o takie opowieści. Mam wielką nadzieję, że przeczytam jeszcze jakieś jej historie!

Dziś przychodzimy do Was z książką, która z pewnością jest warta wpisania na listę „wyciskacza łez”. 😉 A chodzi o trzeci tom serii Avy Reed pt. „Deeply”. Książki traktują o innych bohaterach, więc możecie je czytać oddzielnie, jednak z uwagi na to, że bohaterowie z poprzednich części pojawiają się w kolejnych, jednak zalecałabym czytanie po kolei. 😄
Jeżeli chodzi o trzecią część, czyli „Deeply”, zaskoczyła mnie tym, jak lekkim stylem autorka prowadzi czytelnika przez niełatwą historię dwójki, dotkliwie poranionych przez los, osób. Pokazuje, jak trudno pokonać własne lęki i ograniczenia, jednak nie jest to niemożliwe i każdy z nas może odnaleźć w sobie siłę.
W tej części mamy ukazaną historię Zoey oraz Dylana. Oboje bardzo wiele przeszli, mimo młodego wieku. Zoey postanawia wyzwolić się z macek nadopiekuńczych rodziców i wyjeżdża na studia do Seattle. Wprowadza się do mieszkania starszego brata, zajmując jeden z pokoi. Jej współlokatorem okazuje się nieco wycofany, a jednocześnie niezwykle pociągający Dylan. Stopniowo zaczyna otwierać się na Zoey, która go fascynuje i wzbudza sympatię. Jest silna pomimo tak dużej krzywdy jakiej doznała.
Zarówno Zoey, jak i Dylan muszą się mierzyć ze strachem, który zżera ich od środka, choć każde z innego powodu. A jednak, to właśnie te bolesne doświadczenia z przeszłości połączą tę dwójkę niezwykłą więzią. Szybko zaczyna łączyć ich przyjaźń, a z czasem znacznie więcej. W toku powieści widzimy, jak krok po kroku uczą się wzajemnego zaufania. Starają się otworzyć na świat poza nimi i zmierzyć się z własnymi lękami.
„Deeply” jest niesamowitą książką pod wieloma względami. Autorka porusza poważne tematy w sposób, który dotrze do czytelnika delikatnie przenikając przez jego wrażliwość. Jest to niezwykle wyrazista i wzruszająca powieść dająca olbrzymie pokłady nadziei na to, że nawet największą traumę można przezwyciężyć.

Jeżeli chodzi o trzecią...

Moje trzecie podejście do tej serii. Dwa tomy mocno mnie rozczarowały i przy tej części już większych oczekiwań nie miałam. Historia ponownie mocno spłycona, brak porywającej akcji, wątek romantyczny z interesującym zamysłem, ale niestety język i styl tak mdły, a opisy uniesień równie pełne polotu i iskry co paragon z supermarketu. Historia z niewykorzystanym potencjałem.

1962

Dobre, ciekawie nakreślone problemy bohaterów i sposób ich opisania. Historia Dylana złamała mi serce, z chęcią bym sięgnęła po oddzielną historię Dylana.

Cudowna historia! Wciągająca tak bardzo, że nawet na chwilę nie można się oderwać, pełna emocji, bolesna, poruszająca, ale też dająca nadzieję i wywołująca uśmiech na twarzy. 💜 Gorąco polecam! 😊

• Do kupienia
  • Romans