Oficjalny przewodnik Fortnite. Nadzwyczajna księga quizów

Okładka książki Oficjalny przewodnik Fortnite. Nadzwyczajna księga quizów praca zbiorowa
Okładka książki Oficjalny przewodnik Fortnite. Nadzwyczajna księga quizów
praca zbiorowa Wydawnictwo: Insignis fantasy, science fiction
Insignis
2021-11-10
2021-11-10
Fortnite zabawa ćwiczenia humor fantasy quiz

Nadzwyczajna księga quizów to zbiór ponad 100 stron z pytaniami na temat Fortnite. Jest to okazja do sprawdzenia wiedzy na temat uwielbianej gry. Kiedy chwyciłem tę publikację w rękę, cofnąłem się do czasów przygotowania do egzaminów w szkole. Mamy bowiem 350 pytań zamkniętych, gdzie wybieramy jedną z kilku proponowanych odpowiedzi. Do sporej części mamy obrazki z postaciami, lokacjami na mapie gry czy elementami strojów. Całość jest podzielona na poziomy trudności odpowiadające rzadkości przedmiotów w grze. Pewnie wstyd się przyznać, ale ja odpadłem bardzo szybko i musiałem zaglądać na koniec książki, by poznać odpowiedzi na pytania. Zostałem pokonany przez ten poradnik i okazał się znacznie trudniejszy od pytań na różnych egzaminach czy maturze. Mam jednak wrażenie, ze osoby, które siedzą w temacie Fortnite, mogą mieć radochę z tego, że znają odpowiedzi na pytania. Nadzwyczajna księga quizów chyba skierowana jest do większych fanów gry. Osoby dobrze zaznajomione z tematyką Fortnite mogą sprawdzić swoją wiedzę i popisać się przed kumplami.

Da się nauczyć z tego trochę faktów o grze, ale nie wiem, czy jest to najlepsza opcja. Głównie przez to, że sporo informacji, które tutaj zdobędziemy to raczej suche fakty. Nie ma w tym nic złego, ale wydaje mi się, że bardziej przyswajalna forma ich poznania byłaby ciekawsza dla czytelnika.

Chociaż mogę teraz zabłysnąć w towarzystwie tym, że wiem, jak nazywało się pierwsze wydarzenie NFL w Fortnite, więc to zawsze coś. No i księga quizów jest dokładnie tym, o czym informuje nas tytuł.

Grasz w Fortnite? Chcesz sprawdzić poziom swojej wiedzy? Tak książka będzie do tego doskonała. To setki pytań, na które odpowiedzieć będą umieć tylko prawdziwi gracze. Sporym plusem jest fakt, że mamy podział na aż pięć poziomów trudności. Tak więc i początkowi gracze mogą spróbować swoich sił.

Pytania są ciekawe, dość różnorodne. Jest ich naprawdę duża ilość. To wszystko sprawia, że po książkę można sięgać nie tylko raz.

Moim zdaniem książka pt.: „Oficjalny przewodnik Fortnite. Nadzwyczajna Księga Quizów” to wspaniały pomysł na prezent dla każdego gracza Fortnite. Ze swojej strony polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2022/01/wydawnictwo-insignis-ksiazka-pt_13.html

Fanów gier, komiksów i książek ze świata Uniwersum „Fortnite” jest w naszym kraju wielu - to niezaprzeczalny fakt. Z pewnością też zdecydowana większość z nich uważa się za swoistych ekspertów i znawców tym temacie - pytanie brzmi, czy aby słusznie...? Odpowiedź na nie może przynieść spotkanie z ciekawą książką pt. „Nadzwyczajna księga quizów. Oficjalny przewodnik Fortnite”, która ukazała się właśnie nakładem Wydawnictwa Insignis.

Jak nietrudno się domyślić po tytule niniejszej pozycji, stanowi ona sobą zestaw pomysłowych, ciekawych i tematycznych quizów ze świata
„Fortnite”. To 350 pytań, poszeregowanych w kilku kategoriach trudności - zwykłe, niepospolite, rzadkie, epickie i legendarne. Pytań związanych z tym Uniwersum, które odnoszą się m.in. do bohaterów, scen, przedmiotów, miejsc oraz jakże ważnych w tej serii gier, strojów. Skoro są pytania, to muszą być i odpowiedzi - i są, zawarte na końcowych stronach książeczki, tak by zbytnio nie kusiły nas do zbyt wczesnego poszukiwania pomocy.

Pytania są niezwykle zróżnicowane - od tych najprostszych, gdzie musimy wskazać chociażby dostępną w grze broń, charakterystyczne miejsca i sposób działania bohaterów gry..., a kończąc na naprawdę trudnych i wymagających, gdzie to chodzi np. o konkretną liczbę, datę lub szczegół wyposażenia, czy też stroju postaci. Co więcej, do sporej części pytań dołączono różnego rodzaju grafiki i ilustracje, które stanowią część zadania, ale też i swego rodzaju podpowiedź. I na pewno warto docenić tu ten fakt, że nawet najbardziej wierny i wymagający gracz „Fortnite” spotka tu godne siebie, quizowe wyzwania...

W tym przypadku nie możemy powiedzieć, że jest to tytuł dla każdego czytelnika. Nie możemy, gdy książka ta jest przeznaczoną tylko i wyłącznie dla fanów i miłośników gier „Fortnite”, ponieważ zupełny laik w tym względzie nie poradzi sobie nawet z pierwszymi pytaniami. W ten sposób jest to pozycja dla konkretnego grona odbiorców, co wydaje się być faktem jak najbardziej zrozumiałym i logicznym. Na szczęście, jak już wspominałam na wstępie, liczba fanów „Fortnite” w naszym kraju jest liczona w setkach tysięcy, a być może nawet i wokół pełnego miliona.

Dobrze przedstawia się także wizualne oblicze tego tytułu, gdzie to mamy klimatyczną okładkę, przejrzysty układ treści, bardzo przyjemny dla oka układ pytań oraz wspominane już liczne grafiki i ilustracje. Dużą zaletą tej książki jest także jej nieduży format, dzięki czemu możemy zabrać ją absolutnie wszędzie, tj. w podróż autobusem, pociągiem, czy też na szkolną przerwę. Poza tym niezaprzeczalnym faktem jest to, że dzięki tym kwestiom samo spotkanie z tym tytułem jest jeszcze przyjemniejszym i ciekawszym.

Nie wiem, czy ktoś zdoła odpowiedzieć poprawnie na wszystkie z 350 pytań – jeśli tak, to wielka mu chwała! Ale tak naprawdę najważniejszą jest sama dobra zabawa, możliwość sprawdzenia własnej wiedzy w wymaganiami tej książki oraz przyjemność wspominania tych wszystkich naszych spotkań z tym Uniwersum – nierzadko wielce nostalgicznych.

Tak właśnie ma się rzecz z „Nadzwyczajną księgą quizów. Oficjalnym przewodnikiem Fortnite”, czyli znakomitym quizem, który gwarantuje wielkie emocje, radość i pięknie spędzony czas. Polecam – tak samym czytelnikom, jak i rodzicom młodych fanów tej gry, którzy z pewnością ucieszą się z takiego prezentu.

• NOWOŚCI
  • Fortnite

Dodaj cytat z książki Oficjalny przewodnik Fortnite. Nadzwyczajna księga quizów