Niemal

Okładka książki Niemal Milan Jesih
Okładka książki Niemal
Milan Jesih Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Seria: Mała Seria Przekładów Poetyckich poezja
poezja
Mała Seria Przekładów Poetyckich
Państwowy Instytut Wydawniczy
2022-02-23
2022-02-23
9788381963923
Katarina Šalamun-Biedrzycka
poezja słoweńska poezja

Przewspaniały tomik przyprawiający o rozgrzane serce i spokój ducha. Podobnie patrzę na rzeczywistość. Treść ubogacona o fotografie rzeźb Mirko Bratuša.
Dodatkowo, książeczkę i opracowanie graficzne połączyłabym z obejrzanym niedawno filmem biograficznym "Van Gogh. U Bram Wieczności" Schnabel'a. Trio doskonałe, bezinwazyjnie wyostrzające zmysły.

spoko wiersze, można się zadumać nad losem i pomyśleć o życiu, ale tak wholesome, niebanalnie. momentami świntuszenie starego dziada, ale za piękne strofy można nieco przymknąć oko. szkoda ze sam wybór nieco krótki i jakby wybrakowany.

Ani jeden wiersz, ani jeden wers, ani jedna strona. „Możeże” tylko ten tytuł biorę ze sobą. Cała reszta na nic.

• Poezja
  • Książki