Wiślacy już przyszli. Historia Wisły Kraków wspomnieniami opisana

Okładka książki Wiślacy już przyszli. Historia Wisły Kraków wspomnieniami opisana Zdzisław Skupień, Dariusz Zastawny
Zdzisław SkupieńDariusz Zastawny Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka sport
sport
Księgarnia Akademicka
2021-12-10
2021-12-10
sport Wisła Kraków historia

Okładka książki Bałkany 15 lat po wojnie Monika Skóra, Zdzisław Skupień, Marcin Sowiński
Bałkany 15 lat... Monika Skóra, Zdzis...

Książka ta jest godna polecenia nie tylko ludziom związanym z Wisłą, ale także wszystkim pasjonatom polskiego footballu oraz tym, którzy pragnął dowiedzieć się jak żyło się w Krakowie w XX wieku. Wspomnienia, które tworzą tą książkę często są bardzo szczegółowe i zawierają również ciekawostki wciągające w tą opowieść jeszcze bardziej. Najważniejsze jest też to, że opowieści ludzi, którzy to przeżyli sprawiają, że książka nie jest encyklopedią i nie zanudza. Książka sprawia, że wielu ludzi, którzy te wspomnienia tworzyli należy uważać za legendy równie ważne dla klubu jak Henryk Reyman. Wiele rozdziałów pozwala poznać jak bardzo dla historii stworzenia Wisły są właśnie Ci ludzie.

"Wiślacy już przyszli" - to stwierdzenie ze wspomnień ludzi związanych z krakowską Wisłą stało się fundamentem do wydanej pod koniec 2021 roku całej opowieści o klubie. Zdzisław Skupień i Dariusz Zastawny zebrali i zredagowali listy nadesłane do krakowskiego "Tempa" w latach 60. XX wieku, uzupełniając je o własne rozmowy ze współczesnymi reprezentantami Białej Gwiazdy. Tak powstała ta niezwykła publikacja. Przede wszystkim nie o historii, a emocjach, jakie są w sporcie kluczowe.

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Ta książka jest fenomenalna, obowiązkowa pozycja nie tylko dla fanów Wisły Kraków ale dla wszystkich którzy interesują się piłką nożną i jej historią w Polskim wydaniu.
Książkę można kupić w https://sklep.wisla.krakow.pl/produkt/ksiazka-wislacy-juz-przyszli/

Dodaj cytat z książki Wiślacy już przyszli. Historia Wisły Kraków wspomnieniami opisana