Nirvaan

Okładka książki Nirvaan Jarosław Pietrzak
Okładka książki Nirvaan
Jarosław Pietrzak Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Książka i Prasa literatura piękna
Nirvaan
Instytut Wydawniczy Książka i Prasa
2021-01-01
2021-01-01
LGBT Gay London

Okładka książki Nie tylko Bollywood Joanna Aleksandrowicz, Dagmara Bożałek, Adriana Celińska, Piotr Kletowski, Andrzej Kołodyński, Karolina Kosińska, Agnieszka Lewandowska, Jadwiga Majdanik, Artur Majer, Joanna Nadolna, Martyna Olszowska, Przemysław Piekarski, Jarosław Pietrzak, Marta Raczek, Paulina Śmigiel, Grażyna Stachówna, Małgorzata Straszewska, Tatiana Szurlej, Deimantas Valančiūnas, Elżbieta Wiącek, Patrycja Włodek, Urszula Woźniakowska
Nie tylko Boll... Joanna Aleksandrowi...

"Szczera do bólu powieść Jarosława Pietrzaka to z jednej strony historia emancypacji polskiego homoseksualisty, z drugiej epopeja gejowskich podrywów i one night standów, z innej perfekcyjny portret zakompleksionego wrażliwca z robotniczej rodziny, tłumiącego w opresyjnym środowisku swoje skłonności i naturalną ekspresję, z jeszcze innej melodramatyczna love story, i wreszcie szczegółowy dziennik z życia młodego Polaka w Londynie, gdzie roi się od uciekinierów z biedy i obyczajowych uchodźców."
Jacek Poniedziałek /cytat z okładki/

Dla mnie książka byłaby o wiele ciekawsza gdyby więcej było tu historii podobnych do tych z wakacji we Francji, a mniej szczegółowych opisów niezliczonych one night standów... Wręcz miałam wrażenie jakby francuskie części oraz kilka innych pisał ktoś inny, gdyż były głębsze i bardziej rozbudowane w warstwie psychologicznej.
Zdaję sobie jednak sprawę, że nie jestem w żaden sposób targetem tej książki, a rys psychologiczny raczej nie był tutaj czymś postrzeganym za najważniejsze.
Książka wpadła mi w ręce, skusiła opisem i została zakupiona w Księgarni Stonewall w Poznaniu. Polecam to miejsce.

• TBR_G

Dodaj cytat z książki Nirvaan