Łabędź

Okładka książki Łabędź Sylwia Trojanowska
Okładka książki Łabędź
Sylwia Trojanowska Wydawnictwo: Marginesy Cykl: Anna i Gustaw (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Anna i Gustaw (tom 1)
Marginesy
2022-01-26
2022-01-26
literatura Polska wojna II wojna światowa historia nazizm miłość zakazana miłość tajemnica rodzina

Okładka książki Facetom wstęp wzbroniony / Facetom nic do tego (pakiet) Malwina Kozłowska, Sylwia Trojanowska
Facetom wstęp ... Malwina Kozłowska,&...
Okładka książki Facetom nic do tego Malwina Kozłowska, Sylwia Trojanowska
Facetom nic do... Malwina Kozłowska,&...
Okładka książki Facetom wstęp wzbroniony Malwina Kozłowska, Sylwia Trojanowska
Facetom wstęp ... Malwina Kozłowska,&...

Zły czas na miłość

1967

Piękna historia życia rodziny Łabędziów mieszkającej w Fordonie,na krótko przed wybuchem II wojny światowej. Główną bohaterką jest tu młodziutka Anna,która marzy by zostać pielęgniarką,ale gdy umiera jej ukochana mama zostaje na gospodarce by pomóc owdowiałemu ojcu.Zatrudnia się jako kelnerka w miejscowym barze,a tam poznaje przystojnego Niemca,w którym zakochuje się bez pamięci.Wie,że jest to zakazana miłość i nic dobrego z tego nie może wyjść,ale ciągnie ją do ukochanego ,więc robi wszystko ,by utrzymać swój sekret w tajemnicy.
Jest to jednak powieść nie tylko o zakazanej miłości ,ale też o silnych więziach rodzinnych,o miłości braterskiej i rodzicielskiej,o wzajemnym szacunku i poszanowaniu.
Jest to książka,która i wzrusza i powoduje uśmiech na twarzy,czyta się ją z wielką ciekawością i przyjemnością.
Kończy się tak,że nie pozostaje nic innego jak sięgnąć po tom II.

Dobra, ale smutna historia. Polubiłam głównych bohaterów. Na plus miejsce akcji - Fordon.

2095
2033

Książka „Łabędź” Sylwii Trojanowskiej zabiera nas do pierwszego tomu cyklu "Anna i Gustaw".
Historia zakazanej miłości Polki i Niemca, sile rodziny i przeznaczenia, które może zaskoczyć w najmniej oczekiwanym czasie.
Po książkę sięgnęłam w ramach nominacji drugiego tomu tego cyklu. Oczywiście chciałam poznać początek tej historii, więc z przyjemnością wzięłam się za czytanie.
Rok 1938. Anna pragnie zostać pielęgniarką, więc podejmuje decyzję o zatrudnieniu się w kawiarni, aby zarobić pieniądze na wyjazd do warszawskiej szkoły pielęgniarskiej. Niestety śmierć mamy krzyżuje jej plany. Zamierza pomagać ojcu i braciom w gospodarstwie nie rezygnując z pracy w kawiarni. Właśnie tam poznaje miłość swojego życia - Gustawa.
Czas przed wybuchem drugiej wojny światowej był okresem pełnym nieufności i napięcia.
Książka nie tylko o miłości, ale również poświęceniu i wyborach za którymi idą konsekwencje.
Książka ciekawa, napisana lekkim piórem, bez pędu i zwrotów akcji.

Piękna i poruszająca książka o rodzinie, o planach na dalsze życie i o miłości. Akcja ma miejsce w Fordonie w Bydgoszczy. Bohaterka to Anna Łabędź, jej rodzice, bracia. Wybranek serca to Niemiec Gustaw Guderian. Czasy są niespokojne. Opowieść kończy się we wrześniu 1939. Polecam

Bardzo mądra,ciężka,a zarazem smutna to powieść.
Jest tu okrucieństwo wojny drugiej światowej,miłość.
Historia powieści przejmująca,szybkie,zaskakujące dynamiczne zwroty akcji były.
Bohaterowie rewelacyjni,ciekawie ukazani w książce.
Z miłą przyjemnością czytałam tą wspaniałą,piękną lekturę.

Bardzo mądra,ciężka,a zarazem smutna to powieść.
Jest tu okrucieństwo wojny drugiej światowej,miłość.
Historia powieści przejmująca,szybkie,zaskakujące dynamiczne zwroty akcji były.
Bohaterowie rewelacyjni,ciekawie ukazani w książce.
Z miłą przyjemnością czytałam tą wspaniałą,piękną lekturę.

W ciągająca powieść o wojnie, miłości i marzeniach. Gorąco polecam.

W ciągająca powieść o wojnie, miłości i marzeniach. Gorąco polecam.

Bookalove | Blog o książkach

Anna Łabędź - młoda, ambitna dziewczyna, której marzeniem jest zostać pielęgniarką, zatrudnia się w kawiarni aby zarobić pieniądze na wyjazd, życie i naukę w Warszawie. Nie zdaje sobie sprawy jak ów decyzja wpłynie na jej los podczas zbliżającej się II wojny światowej.

Łabędź to opowieść o miłości Polki i Niemca - miłości zakazanej i niosącej ryzyko kary śmierci za kochanie wroga.

To pierwsza z dwóch części, opowiadająca historię Anny w trudnych wojennych czasach.

Akcja książki, mimo że napisana przyjemnym językiem jest nieco powolna i może się dłużyć. Brakowało mi w niej dynamiki wydarzeń, emocji. Dominował tu raczej spokój. Ale niech Was to nie zraża do książki 🙂 Uważam, że Łabędź jest po prostu długim preludium do drugiej części czyli "Żony nazisty".

Zatem jeśli skusicie się na Łabędzia to nie porzucajcie tej historii po pierwszym tomie 🙂

Bookalove | Blog o książkach

Łabędź to opowieść o miłości Polki i Niemca - miłości zakazanej i...

Nie bardzo wiem, co mam myśleć o tej książce. Trochę się nią rozczarowałam. Jak dla mnie tempo było zbyt powolne. Liczyłam na coś bardziej dynamicznego. Nie jestem pewna, czy sięgnę po kontynuację.

💎

💎

Dobra książka , ciekawa .

Dobra książka , ciekawa .