Kochana Agato Tom 1

Karol Kłos Wydawnictwo: Ridero literatura obyczajowa, romans
Ridero
2021-12-22
2021-12-22

Pokochałam tę powieść. Uwielbiam czytać tego typu książki o książkach, książki o miłości, książki przepełnione magią, tajemniczością, iskrzące się nadzwyczajną wyobraźnią. Kocham fabuły powieści, w których bohater rozmawia ze swoim obiadem, dyskutuje z romantycznym kogutem i czyni jeszcze sporo innych cudownych rzeczy. Kocham go. Pokochałam również Agatę.

Wybitna powieść ukazująca możliwość powiązania dowolnej opowieści z długim szeregiem dzieł literatury światowej, wcale nie tylko najnowszej, ale również dzieł klasycznych, ba nawet takich, które leżą u fundamentów kultury. Czytałam z wypiekami na twarzy i co rusz sięgałam do innych książek aby sprawdzić czy aluzja literacka jest prawdziwa. Genialna książka.

Genialna książka - powieść epistolarna, czyli zbiór listów do ukochanej. Oboje kochają czytać książki, więc w listach pełno jest odniesień do czytanej literatury co powoduje, że zanurzamy się światowej bibliotece i nie zamierzamy z niej wychodzić. Dobrze, iż takich książek jest coraz więcej.

Powieść tej kategorii co utwory Kafki, Manna, Andrzejewskiego lub Bułhakowa. Podczas czytania jednej powieści można liznąć sporą cześć kanonu literatury światowej. Podczas czytania zachłysnęłam się cytatami i zaczęłam masowo kupować te książki. Czytać więc trzeba ostrożnie.

Czytając tę książkę czytałam równocześnie wiele dzieł literatury światowej, sięgałam swoim wzrokiem do wnętrza zasobów światowego dziedzictwa kulturalnego. Bardzo pragnę więcej takich książek. Kochani autorzy i autorki. Od czasu do czasu moglibyście posłuchać rad czytelników, a będziemy Was kochać miłością wieczną.

Nigdy wcześniej podczas czytania powieści nie znalazłem w treści tak wielu aluzji literackich do tak wielu innych utworów literatury światowej. Powieść "Kochana Agato" mówi o miłości, w tym także o miłości do książek. Miłośnicy czytania nie mogą tej lektury omijać. Nikt nie może jej omijać.

Rewelacyjna. Pokazuje zwykłe życie na tle literatury. Jest w niej zarówno miłość, jak i śmierć.

Genialna powieść, dzięki której można nurzać się w odmętach światowej literatury.

Dodaj cytat z książki Kochana Agato Tom 1