Zła Dziewczyna

Empik Go
2021-12-21
2021-12-21
horror kryminał thriller debiut debiut2021

Okładka książki Magiczna Łódź Anna Karnicka, Tomasz Kozłowski, Adam Paradowski, Danuta Psuty, Ewa Psuty, Krystian Śmietański, Anna Szumacher, Artur R. Woźniak
Magiczna Łódź Anna Karnicka, Toma...

Słaba, niewciagajaca

Słaba, niewciagajaca

Bardzo fajna młodzieżówka poruszająca ważny temat chorych ambicji rodziców, którzy postanawiają pozbyć się jedynej córki, niepasującej do ich „wymogów”. Nie przypuszczają jednak, że dziewczyna nie pozwoli sobie na takie traktowanie.

Wielu dorosłych myśli, że życie nastolatka to bułka z masłem. Czasem zachowują się tak, jakby sami zapomnieli, że byli nastolatkami. Ten wiek ma swoje prawa, właściwie jak każdy. Główna bohaterka jest nastolatką, która nagle bardzo się zmieniła... Jej rodzice nie chcą zaakceptować tej nagłej zmiany. Między dorosłymi i dziewczyną zaczyna dochodzić do nieporozumień. Złowrogich spojrzeń, uwag i kłótni. Tylko dlaczego nikt nie zapytał: czemu?

Państwo Różyccy są właścicielami dużej firmy w miasteczku, mają ogromny wpływ na to, co dzieje się wokół nich. Cóż pieniądze niektórym zamykają usta, innym dają pracę, a trzeci kupują za nie innych. Niewielu ludzi ma odwagę sprzeciwić się biznesmenom, a gdy już spróbują... Wszystkie drogi pozostają dla nich zamknięte, mały może niewiele. A pieniądze, no cóż, jak nie od dziś wiadomo, dają władzę. Tylko, czy słusznie?

Agnieszka była, cichą, spokojną i ułożoną, młodą dziewczyną. Grała na skrzypcach, dobrze się uczyła i do tego mogła nosić modne i drogie ubrania. Jest córką Różyckich, więc wydawałoby się, że ma wszystko. Niestety, nie. Ponieważ za pieniądze nie kupi się prawdziwych relacji. W szkole była samotna, ludzie uważali ją za kujonkę, od której trzymali się z daleka. Głownie z zazdrości.
Gdy po spotkaniu z rówieśnikami z klasy, usłyszała wiele słów pełnych nienawiści, coś się w niej skończyło...

Nagle przełamuje "strój" grzecznej dziewczynki, zaczyna się buntować i zachowywać tak, jak dzieciaki z jej klasy. Z grzecznej i ułożonej nastolatki, staje się rozkrzyczaną i głośną. Dynamizm tej zmiany początkowo jest niezrozumiały, z czasem autorka powoli wprowadza czytelnika dalej.
Im dalej, tym bardziej można się zastanawiać, kto właściwie jest tym złym. Czy zła dziewczyna, to naprawdę zła dziewczyna?

Gdy słuchałam tej historii, pomyślałam jedno. Z życia wzięte.
Ta historia mogła wydarzyć się naprawdę, nie zdziwi mnie, gdy tak bywa. Żyjemy w świecie, w którym moda (nie zawsze dobra) kreuje świat, upodobania i zachowania nastolatków. Takie, przez które potem ktoś może cierpieć. Hejt, wytykanie, dokuczanie, obrażanie. To niestety rzeczy obecne w życiu, każdego dnia. W Internecie szczególnie. Bohaterka jest jednak ofiarą tego, czego doświadczyła w szkole.

Człowieka łatwo zniszczyć...dużo trudniej pomóc mu wstać i zmienić to, co potrzeba. Chyba w takich czasach żyjemy, łatwiej wyrzucić to, co zepsute, niż spróbować naprawić. To właśnie zrobili Różyccy, chcieli wyrzucić, a nie naprawić. Komu tak naprawdę zasłoniły się oczy i kim jest prawdziwa Agnieszka? Dziewczyna, która ukryła całe swoje ja, pod maskami, które ktoś chciał na nią nałożyć.

Powieść jest debiutem, wysłuchałam audiobooka dzięki współpracy z Autorką.

Wyobraz sobie, że pewnego dnia budzisz się w kostnicy a Twoje miejsce w domu zajmuje Twój sobowtór. Lepsza wersja Ciebie. Idealna wersja Ciebie. Lub wyobraź sobie, że Ty możesz wymienić kogoś na lepszą wersje w identycznym opakowaniu.

„Zła dziewczyna” to debiut Danuty Psuty w Empik Go. I jak na debiut uważam, że to dobry start! Ciekawa historia, dobrze pociągnięte wątki. Choć moim zdaniem wymagałoby to większego dopracowania aby mówić o perfekcji. Niemniej jednak warto!

Książka według wydawcy ma kategorie horroru i kryminału. Ja bym to osadziła między kryminałem a lekkim thrillerem psychologicznym. Moja ocena - 6/10!

Na półkach: , , , , , , ,

Książka o tym co zrobić ze wkurzającym, pyskatym i niespełniającym oczekiwań dzieckiem, audiobook przesłuchałam ponieważ zaciekawił mnie motyw "wymienienia dziecka na lepszy model" ale do samego końca słuchawek nie zdjęłam. Plus za dobre wątki komediowe. Można powiedzieć że Danuta Psuty zaliczyła całkiem udany debiut literacki.

#112/52 #wdowaczyta #zładziewczyna #danutapsuty
Szukając na szybko jakiegoś audiobooka do posłuchania w pracy trafiłam na ten tytuł. Krótka młodzieżówka w sam raz na przesłuchanie w kilka godzin. Pomysl też nietypowy i ciekawy- córka nie pasuje do rodziny, więc rodzina "wymienia" Ją na "lepszy model"😅 przyjemnie minął mi czas pracy dzięki przesłuchaniu tego tytułu.

#112/52 #wdowaczyta #zładziewczyna #danutapsuty

Ciekawy pomysł, szkoda że historia nie została bardziej rozwinięta

Ciekawy pomysł, szkoda że historia nie została bardziej rozwinięta

Przez przypadek trafiłam na audiobook “Zła dziewczyna”. Zaintrygował mnie opis, zaczęłam słuchać i popłynęłam. Nie dlatego, że to było aż tak dobre, ale z ciekawości jak to się rozwinie i co najważniejsze jak to się zakończy.
🔸️
Wyobraź sobie, że masz krnąbrne, buntownicze i nieidealne dziecko, które nie pasuje do Twojego wymuskanego obrazka? Czy masz na to radę? zmieniasz je? wychowujesz? karzesz? strofujesz? tresujesz? a może zastosujesz coś prostszego? np pozbywasz się nieudanego egzemplarza i zastępujesz go nowym?
🔸️
Agnieszka Różycka, licealistka, pochodzi z rodziny lokalnych, bogatych i wpływowych biznesmenów, którzy wszystko i wszystkich mają w kieszeni.
Zamożny dom, idealne życie, drogie samochody, luksusowe wakacje, państwo Różyccy wymuskani, odprasowani i tylko ich córka taka nieudatna. Przecież niewiele od niej wymagają- tylko jak najlepszych stopni, idealnej gry na skrzypcach, postępów na zajęciach rysunku, dobrej gry w tenisa i bycie najlepszą w czym się tylko da. A przede wszystkim grzeczną i posłuszną, taką pokazowo modelową latoroślą.
A ona nic tylko pyskuje i włóczy się ze znajomymi po mieście.
Tracą cierpliwość. Agnieszka nie pasuje do ich idealnego obrazka.

Kiedy dziewczyna budzi się w kostnicy, nie pamięta nic z poprzedniego wieczoru, urwany film. A już na pewno nie kuma tego jak trafiła na stół prosektoryjny.
Wystraszona Agnieszka ucieka z tego pogrzebowego przybytku i wraca do domu, chcąc opowiedzieć rodzicom o przerażającej przygodzie. Ku swemu zdumieniu na miejscu zastaje dziewczynę łudząco do niej podobną. Została zastąpiona idealną kopią samej siebie, która przejęła jej życie i która będzie uzupełniała rodzinę Różyckich, tak jak Agnieszka nigdy tego nie potrafiła.
🔸
A co tam!! Mnie się to nawet podobało.
To taki bardziej młodzieżowy kryminał, trochę odrealniony, ale… całego świata nie znamy i ludzi po nim chodzących też nie.
Trochę się gubiłam w tych rozdziałach typu - Wcześniej; Jeszcze wcześniej; Wcześniej, ale nie tak dawno. Jednak przyjemnie i rozrywkowo się słuchało. To nie jest wymagająca pozycja, ale jak zmęczy was upał, to idealnie się nada by wieczorem posłuchać w spokoju o tym, co też się może zalęgnąć w ludzkich głowach.

🔸️

Książka do poczytania, choć jako horror... Tak bym jej nie sklasyfikowała. Historia w której nikt z nas nie chciałby się znaleźć.... Rodzice, którzy planują wymianę dziecka, które ulim nie pasuje.

🎭🎭🎭🎭🎭 Recenzja 🎭🎭🎭🎭

Danuta Psuty " Zła dziewczyna"
@danutapsuty

Wydawnictwo EMPiK Go
@empikgo

👥👥👥👥👥👥👥👥👥👥👥👥👥👥👥👥👥

" Zła dziewczyna" to ciekawy kryminał młodzieżowy, debiutancka książka autorki w formacie e-booka, która jest dostępna na empikgo ...

Agnieszka Różycka jest nastolaką która mieszka I uczy się w liceum, w Reciążu małej miejscowości... Dziewczyna pochodzi z bogatej i wpływowej rodziny... Ojciec nastolatki jest lokalnym biznesmene a matka szefową HRów w jego firmie ... Różyccy są bardzo wymagający i chcą podporządkować sobie córkę ... Chcą córki, która jest grzeczna i robi co jej rodzice karzą.. Ale dziewczyna jak to nastolatka buntuje się, robi co chce, spotyka się ze znajomymi i swoim chłopakiem Bartkiem... " A kto nie był młody"? Każdy wie jak życie jest 😁..

Pewnego dnia Agnieszka z przerażeniem budzi się w kostnicy w śród trupów, nie pamiętając co się stało... Kiedy Agnieszka przestraszona wraca do domu, dziewczyna doznaje większego szoku, bo widzi samą siebie w drzwiach ?! ...
Jak to !!
Co jest do kóźwy !!?
Co się stało, kim jest ta laska !!?
Dlaczego, co ona tu robi !!!!!!?

Danuta Psuty stworzyła fajną, zachencającą historię, którą przyjemnie się słucha ...
Jak dla mnie autorka za bardzo wszystko skróciła i książka za szybko się kończy, pozostawiając ze sobą wiele pytań ... Książka z wielkim potencjałem jakby rozciągnąć poszczególne wątki i dać więcej akcji... Byłaby naprawdę świetna..

🎭🎭🎭🎭🎭 Recenzja 🎭🎭🎭🎭

Danuta Psuty " Zła dziewczyna"
@danutapsuty

Wydawnictwo EMPiK Go