Orzechnia

Okładka książki Orzechnia Łukasz Kaźmierczak
Okładka książki Orzechnia
Łukasz Kaźmierczak Wydawnictwo: Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu Cykl: Biblioteka Poezji Współczesnej (tom 247) poezja
poezja
Biblioteka Poezji Współczesnej (tom 247)
Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu
2021-11-29
2021-11-29
poezja łk kaźmierczak kuttig

Okładka książki Wiersze dla opornych Teodor Ajder, Zofia Bałdyga, Kamil Bloch, Ida Dzik, Anna Fiałkowska, Ewa Jarocka, Aneta Kamińska, Filip Kania, Łukasz Kaźmierczak, Joanna Kessler, Karolina Kułakowska, Rafał Majka, Szymon Misiek, Joanna Mueller, Tomasz Pietrzak, Jakub Pszoniak, Agata Puwalska, Janusz Radwański, Monika Rak, Bianka Rolando, Krzysztof Schodowski, Patrycja Sikora, Weronika Stępkowska, Anna Maria Wierzchucka
Wiersze dla op... Teodor Ajder, Zofia...
Okładka książki Wyjustowani. Antologia młodych twórców Sandra Bożek, Marta Dąbrowska, Anika Jabłońska, Lidia Karbowska, Łukasz Kaźmierczak, Aleksandra Krzyżaniak, Bartłomiej Kuczkowski, Elżbieta Łapczyńska, Magdalena Lipniak-Młyńczak, Lidia Majchrowicz, Jolanta Nawrot-Sprysak, Małgorzata Osowiecka-Szczygieł, Borys Róg, Bartosz Rogala, Dorota Sembratowicz, Szymon Sentkowski, Stanisław Serafin, Karolina Sowa, Aleksandra Sprengel, Monika Stępień, Beata Szewczyk, Mateusz Szopka, Weronika Tiffert, Błażej Tomaszewski, Dagmara Tomczyk, Marianna Umerle, Maja Wolińska
Wyjustowani. A... Sandra Bożek, Marta...

Książka kulinarna (kulunarna?),w której zachodzą psychoanaliza (Powiedz mi, co dusisz, a powiem ci, kim jesteś!) i psychosynteza. A wychodzą przepysznie wypieczone (czy, jak chcieliby niektórzy: wypaczone*) psychedelicje.

* "dewię znaczy zostaję przez dowiadywanie". Dzięki temu liczne, niestety, "wonczasy", z jakich zdaje sprawę autorzę, przeobrażają się w niesłychanie wonny i wenny "wończas".

jednocześnie za dużo tutaj słów, rekwizytów i aliteracji, a za mało pomysłów na ciekawe historie.

• Poezja
  • Poezja