Jenny i Koci Klub

2021-12-07
2021-12-07
Ewa Horodyska
kot klub przyjaźń przygoda

Piękne, ciepłe opowiadania o kotce i kocim klubie. Polecam na wieczorne czytanki.

Dużym jej atutem jest podział na krótkie rozdziały, które napisane są większą czcionką. W sam raz do samodzielnej nauki czytania. Dziecko rozpoczynające swoją przygodę z samodzielnym czytaniem nie znudzi się szybko gdyż czeka go kilka ciekawych historii. Książka napisana jest dość prostym językiem dla młodego czytelnika.

Przyznam szczerze, że lektura tej książki była przyjemną i lekką przygodą. Nie jest to historia dedykowana danej płci. Mogą ją czytać zarówno chłopcy jak i dziewczynki.

Link:

Przyznam szczerze, że lektura tej książki była...

Eksperci od kotów mówią, że najlepiej mieć parę. Podobno dobrze zsocjalizowane zwierzęta dużo lepiej się chowają, a u mruczków towarzysz zabawy jest bardzo ważny. Ja ekspertem nie jestem, ale znajomi kociarze potwierdzają, że tak jest. Koty z powieści Esther Averill poszły o krok dalej i założyły klub. Czy każdy przedstawiciel tego gatunku z okolicy odnajdzie w nim dobre miejsce do spędzania czasu?

Tytuł książki, o której mowa to „Jenny i koci klub”. Zapytacie się: „Kim jest Jenny?” Panna Jenny Linsky to drobna czarna kotka. Mieszka u kapitana Tinkera, który obdarował ją charakterystycznym czerwonym szalikiem. Nie jest to szczególnie przebojowa kotka, raczej płochliwa – taki koci introwertyk. Możemy jednak zobaczyć, jak wychodzi ze swojej strefy komfortu i, w ostateczności, jest z tego bardzo zadowolona.

W opowiadaniach Esther Averill spotkamy cały wachlarz kocich osobowości. Jest dostojny Prezes klubu, prawdziwa dama czyli Pani Motylek, kot strażacki – Łobuz, żyjący na ulicy Warcabek i Edward oraz inne koty. Ciekawym jest to, że w tej masie charakterów prym wiedzie drobna, płochliwa kotka. Autorka szczerze mówiła o tym, że inspirowała się własnym zwierzakiem, ale mam wrażenie, że udało jej się – nie wiem, czy do końca świadomie – pokazać, że nawet ten najcichszy uczeń w klasie wiele znaczy.

Esther Averill pisze o kotach jak o... kotach. Wiem, że głupio to sformułowałam, ale wrażenie, że bohaterami są zwierzęta jest bardzo silne. Przeżywają one różne przygody, planują, rozmawiają ze sobą, a jednak nie jesteśmy w stanie utożsamić ich z ludźmi. Nie wyobrażamy ich sobie jako dyskutujących słowami, a miauknięciami. Patrząc na swojego zwierzaka łatwo wyobrazić sobie, że wypuszczony na dwór prowadzi podobne życie.

Książka „Jenny i koci klub” zawiera pięć opowiadań ozdobionych oryginalnymi ilustracjami wykonanymi przez autorkę. Publikacja sprawia niepozorne wrażenie. Mi bardzo pasuje do płochliwej głównej bohaterki. Na początku ginie w tłumie innych krzykliwych ofert dla dzieci, ale kiedy ktoś się nad nią pochyli i lepiej ją pozna, przekona się, że to milutka książka, z którą warto usiąść w fotelu i posmyrać ją po kartkach.

Słuchajcie, to nie tylko wymyślona bajka, która była stworzona z niczego. Otóż kotka Jenny Linsky była najprawdziwszą małą i bardzo płochliwą kotką, która mieszkała w domu obok dużego ogrodu, który należał do niej i jej pana Kapitana Tinkera. Autorka zawsze wieczorami obserwowała ją przez okno i snuła domysły w jakim celu Jenny spotykała się z innymi kotami pod klonem rosnącym na końcu ogrodu. Wyróżniała się na ich tle, gdyż na szyi miała zawieszony mały czerwony szaliczek bez którego nigdzie się nie ruszała. Oczywiście dla tych, którzy będą mieli życzenie poznać te niezwykłe historie przeczytają o tym, że pewnego dnia Jenny straciła swój szaliczek. Było jej z tego powodu bardzo smutno. Jednak historia, która przedstawia obraz w którym został on utracony była naprawdę straszna.
Musicie wiedzieć, że nie ta łatwo można było dostać się do Kociego Klubu. Znajdowały się tam przeróżne koty, jednak każdy z nich musiał wyróżniać się pewną wyjątkową cechą, której nie potrafiły naśladować inne koty. Każdy z nich miał własną osobowość i wnosił coś do klubu, a zadań, jak się później okazało, mieli co niemiara.
Wiecie, niektórzy powiedzą, że nie można nawiązać takiej przyjaźni z kotem, by móc dostrzegać jego potrzeby. Śmiem się tutaj nie zgodzić, gdyż ta książka pokazała, że każdy właściciel, który ma swoje zwierzę i bardzo je kocha, potrafi dostrzec co go martwi, a zwierzątko naprawdę potrafi pokazać co jest mu aktualnie potrzebne. Wiele scen z książki bardzo mnie wzruszyło, a niektóre doprowadziły niemal do zawału serca.
Mówi się, że zwierzęta nie mogą być bohaterami, bo nie są tak mądre jak ludzie. To nie prawda. Wielokrotnie poświęcają więcej, niż niejeden człowiek byłby w stanie ukazać. Zresztą sami się przekonajcie sięgając po tą powieść.
Bardzo mądre było to, że niemal każdą cechę można było przyrównać do małego dziecka. Kotki ukazywały swoją dzielność, odwagę, upór, strach, pomysłowość, omylność i starcie z rzeczywistością. Książka zawiera obrazki, duże litery i coś, co poczujecie przy końcu książki. Bardzo ją polecam!

Pewna czarna kotka, postanawia przystąpić do Kociego Klubu. Członkowie okazują się bardzo oryginalnymi postaciami, takimi jak perska kotka, czy też bardzo dobry tancerz Makaronik.
Kotka musi przezwyciężyć własne demony, aby pokonać własne słabości.
Czy jednak uda jej się zwalczyć obawy i ukazać szczególne umiejętności?
______________________
Książka uczy wiary w siebie i własne marzenia. Niepewna kotka dzięki drobnej pomocy uczy się poczucia własnej wartości.
Ta krótka powieść nadaje się zarówno dla młodego, jak i starszego czytelnika.
Urocza, lekka i bardzo klimatyczna historia, dzięki której dziecko może zapoznać się z pięknymi wartościami.
Zawiera spore litery, więc może być cudowną pomocą naukową, dla dzieci, które uczą się czytać, jednak pierwsze kroki mają już za sobą.
Szata graficzna jest przepiękna, a ilustracje bardzo klimatyczne. Zakładka w postaci czerwonej wstążki dodaje jej uroku.
Książka posiada małe gabaryty, jednak aż nadto dobre wartości.
Bohaterowie są bardzo oryginalni i nieszablonowi.
"JENNY I KOCI KLUB" czyta się bardzo szybko i przyjemnie.

Kotka musi przezwyciężyć własne demony, aby pokonać własne słabości.
Czy jednak uda jej się zwalczyć obawy i ukazać szczególne umiejętności?
______________________
Książka uczy wiary w siebie i...

Mam to szczęście, że mój synek uwielbia książeczki! Naszym codziennym, wieczornym rytuałem jest czytanie przed snem. Dla mnie jest to najlepszy moment dnia, w którym wspólnie przenosimy się do innego świata.

Tym razem poznaliśmy uroczą kotkę Jenny, która zabrała nas do nowojorskiej Greenwich Village. To właśnie tam, wspólnie z jej przyjaciółmi uczestniczyliśmy we wspaniałych przygodach. Trzymaliśmy też bardzo mocno kciuki, aby Jenny udało się dostać do Kociego Klubu.

To niezwykle ciepła i mądra opowieść o przyjaźni. Dziecko uczy się z niej przede wszystkim wiary w siebie i wartości przyjaźni.

Książka napisana jest prostym i bardzo przystępnym jezykiem, a całość wzbogacają piękne ilustracje. Jest idealna nie tylko dla młodszych czytelników, ponieważ starszym też na pewno się spodoba!

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu @zysk_wydawnictwo ❤️

Czarna kotka w czerwonym szaliku? To może być tylko Jenny Linsky! Ikoniczna bohaterka stworzona przez Esther Averill... choć może, jak szama autorka twierdziła, wcale nie taka "stworzona", a raczej podglądana, bo ów sprytna istotka ponoć istniała naprawdę, a pisarka tylko opowiedziała jej przygody. Uznajmy, że Averill była kronikarzem Kociego Klubu.
Osobiście kocham literaturę dziecięcą, a zwłaszcza mam słabość do tej klasycznej, która już swoje lata ma. JENNY I KOCI KLUB, to ciepła i mądra historia o przyjaźni, o nieśmiałości, o współpracy i akceptacji. W tym wydaniu znajduje się pięć pierwszych opowieści o czarnej kotce i ja absolutnie przepadłam.
Książka przede wszystkim jest MĄDRA. To, co dzieje się na jej kartach uczy i małych i dużych wiary w siebie, siły do przezwyciężania przeciwności, umiejętności zawierania nowych przyjaźni i tego, jak ta przyjaźń jest w życiu ważna. Nie będzie tu wzniosłego stylu, nie będzie patosu, będą tylko prawdziwe emocje. Język jest prosty, ale piękny, jasny zrozumiały, łagodny. JENNY I KOCI KLUB czyta się świetnie i po cichu i na głos.
Lecz ta pozycja, to nie tylko tekst, ale również wspaniałe ilustracje, które wykonała autorka! Nie dość, że talent literacki, to jeszcze i artystyczny! Z miejsca zakochałam się w jej stylu, to są właśnie ilustracje, które uwielbiam. Mają w sobie zarówno prostotę, jak i giętkość, energię i charakter. Toż to jest cudowne! Sama JENNY jest postacią rewelacyjnie wykreowaną, z "pazurem", a czerwony szalik fantastycznie odcina się na jej czarnym futerku.
Uważam, że jest to książka naprawdę dla każdego. Pokazuje kotkę, która jest z początku bardzo nieśmiała i w siebie nie wierzy, ale dzięki opiekunowi kapitanowi Tinkerowi i Kociemu Klubowi nabiera pewności siebie i przeżywa wspaniałe przygody.
I... to przepięknie wydana pozycja. Mamy nawet elegancką tasiemkę, świetne szycie, miły w dotyku i czytaniu papier, duże litery i ...... te ILUSTRACJE! Cudeńko! Nie może tej książki zabraknąć na waszych półkach, zwłaszcza gdy jesteście takimi maniakami literatury dziecięcej jak ja!

czarna kotka w czerwonym szaliku podbija podwórko
8/10
Wydawnictwo Zysk i S-ka

Osobiście kocham...

#841 - Jenny i Koci Klub - Esther Averill - Zysk i S-ka Wydawnictwo
#401/52/2021

Książka ma 176 stron. Swoją premierę miała dnia 07.12.2021 roku.

Jest to idealna książka do samodzielnej przygody z czytaniem dla dzieci - duże litery, a do tego ciekawe grafiki i ładna twarda okładka.

Kotka Jenny Linsky pragnie przystąpić do miejscowego Kociego Klubu w Nowym Jorku. Czy będzie potrafiła pokonać swój strach i dowieść, że posiada wyjątkowe umiejętności ?

Zachęcam Was do poznania kotki Jenny i jej przyjaciół, oraz przeżycia z nimi wyjątkowych przygód.

Bardzo dziękuję za tą ksiażkę Zysk i S-ka Wydawnictwo <3 <3 <3

#841 - Jenny i Koci Klub - Esther Averill - Zysk i S-ka Wydawnictwo
#401/52/2021

Książka ma 176 stron. Swoją premierę miała dnia 07.12.2021 roku.

• Przeczytane - brak
  • Posiadam, Wydawnictwo Zysk i s-ka
  • Bajki
  • Samodzielne
  • I pół
  • Do przeczytania literatura dziecięca i młodzieżowa
  • Literatura amerykańska

Dodaj cytat z książki Jenny i Koci Klub