Malleus Królikarum, czyli Młot na króliki

Okładka książki Malleus Królikarum, czyli Młot na króliki Jakub Piesta
Okładka książki Malleus Królikarum, czyli Młot na króliki
Jakub Piesta Wydawnictwo: Podlasianin Cykl: Na chłopski rozum (tom 1) fantasy, science fiction
Na chłopski rozum (tom 1)
Podlasianin
2021-10-30
2021-10-30
czarodziej fantasy opowiadania wieś magia high fantasy

Cukierek albo ... Alexandra Claire, S...

Z niecierpliwością czekam na kontynuację.

Z niecierpliwością czekam na kontynuację.

Przyjemnie się czytało. Fajna, lekka, dobrze napisana książka. Mam z dedykacją :)

"Młot na króliki" to fantasy bez zadęcia, z nutką humoru. Mamy tutaj magów, czary i inne elementy gatunkowego repertuaru, ale przede wszystkim swojski, nie aspirujący do "epickości" świat zaludniony prostymi chłopami , którzy myślą i mówią jak przystało na polskich wieśniaków.
Spodobał mi się styl. Wyczucie językowe autora sprawia, że staroświecki język w dialogach brzmi bezpretensjonalnie i lekko, nie popada w sztuczność. Opisy również są niewymuszone, żywe.
Powieść jednak mało angażuje, i (całkiem subiektywnie) zaliczam jej na minus to, że akcje z królikami zaczęły się dopiero w połowie , bo - przyznaję - okładka i "blurb" narobiły mi apetytu właśnie na tę tematykę i rozbudziły ciekawość, jakiż to niezwykły bieg wypadków sprawi, by te sympatyczne, puchate stworzonka mocno namieszały w świecie ludzi i magii. No więc chciałoby się więcej - więcej królików! ;)

Przyjemne, swojskie, świeże
Czekam na kontynuację