Luna

Okładka książki Luna Holly Webb
Okładka książki Luna
Holly Webb Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Zaopiekuj się mną! literatura dziecięca
literatura dziecięca
Zaopiekuj się mną!
Zielona Sowa
2021-11-24
2021-11-24
Boże Narodzenie Jarmark bożonarodzeniowy Zabawki Przygoda Przyjaźń Zwierzęta

Ta książka jest dosłownie o porwaniu małego niedźwiadka i ruszeniu w trakcie nocnej śnieżycy w środek lasu, by znaleźć mu nową mamę. Promuje tak niebezpieczne zachowania jako wzorce, a to wydaje mi się szkodliwe i bezrefleksyjne ze strony autorki.

Na plus można zaliczyć to, że sięga ona po realizm magiczny, a książeczka jest dosyć ładnie wydana. Nie zmienia to jednak faktu, że wymaga komentarza.

Cudowna książka dla najmłodszych

Cudowna książka dla najmłodszych

Hania wraz z rodzicami i siostrzyczką udała się na Bożonarodzeniowy jarmark. Korzystali z wielu atrakcji, zajadali pyszne pierniczki popijane gorącą czekoladą. W pewnym momencie stanęli przy straganie z różnymi figurkami i kukiełkami. Było ich bardzo dużo, każda inna, każda na swój sposób zachwycająca. Dziewczynka zakochała się od pierwszego wejrzenia w jednej i to wcale nie kojarzonej z Bożym Narodzeniem. Jej wybór padł na wspaniałą kukiełkę niedźwiadka. Była bardzo szczęśliwa, kiedy mogła ją dostać, jednak dość szybko się zepsuła. Hania była bardzo smutna, dużo płakała, aż zmęczona zasnęła. Obudziły ją dziwne odgłosy i jak się okazało, nie była w domu, a obok niej był najprawdziwszy niedźwiedź. Co zrobi dziewczynka? Jak potoczą się losy jej i niedźwiedzia?

Historia ciekawa, wciągająca, a przy tym ciepła.

Teks zrozumiały dla dziecka, napisany większą czcionką. Dzięki temu książka doskonale nada się dla dzieci, które dopiero zaczynają samodzielne czytanie.

Ilustracje w książce są czarno białe, ciekawe, adekwatne do treści.

„Zaopiekuj się mną. Luna” to ciekawa i wciągająca książka dla młodego czytelnika. Polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2021/12/wydawnictwo-zielona-sowa-ksiazka-pt_25.html

• ❇️ Legimi
  • Biblioteka