Większość bezwzględna

"Większość bezwzględna" trzyma poziom poprzedniej. Bardzo dobra. Z przyjemnością sięgnę po następną część

Druga pozycja jak pierwsza , wotum nieufności jest dobra, a nawet lepsza od pierwszej świetne książki Remigiusza Mroza

Nie mogę powiedzieć że jestem rozczarowany, ale w porównaniu do Wotum nieufności brakło mi tego czegoś. Pozytywny odbiór, szybko przeczytane kolejne rozdziały ale mam wrażenie że w pewnym momencie fabuła lekko zwalnia i trwa to dłuższą chwilę. Pod koniec znów zaczyna przyspieszać i kończy się tak że obligatoryjnie sięgnę po Władzę absolutną.

Ciekawa książka z ciekawym zakończeniem. Z chęcią sięgam po kolejny tom.

Ciekawa książka z ciekawym zakończeniem. Z chęcią sięgam po kolejny tom.

Od wydarzeń, którymi zakończyło się "Wotum nieufności" minął miesiac. Zmiany, na które szykował się kraj nie nadeszły, nadal na czele rządu stoi skorumpowany polityk, a sytuacja na szczytach władzy jest niepewna. Międzynarodowy szczyt, który ma odbyć się w Malborku może być albo ogromną szansą dla Polski albo kolejną kompromitacją. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy do prezydent Seydy zaczynają napływać informacje o planowanym ataku terrorystycznym.

Od momentu, gdy czytałam pierwszy tom trylogii minęło już kilka lat, ale po obejrzeniu serialu na jego podstawie musiałam zapoznać się z "Większością bezwzględną". I tak jak nie jestem wielką fanką Remigiusza Mroza, tak seria "W kręgach władzy" bardzo mi się podoba. Czyta się błyskawicznie, Autor jak zwykle strasznie zamotał i do końca nie można być pewnym, co jest prawdą, co przemyślaną grą polityczną, a co zwykłym kłamstwem. Ilość tropów sprawiała, że gubiłam się we własnych domysłach i nie wiedziałam komu można zaufać. Choć przyznam też otwarcie, że momentami lektura wymagała skupienia i pewnej dawki uwagi, bo bohaterowie tak często zmieniali front, że trudno było za nimi nadążyć.

Polityki na własnym podwórku unikam jak ognia, ale w wykonaniu pana Mroza była to czysta przyjemność, chociaż biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia Autorowi można zarzucić pewien brak wyobraźni i ostrożność w podejmowanych tematach. Zakończenie zaskakujące, z gatunku tych, gdzie zastanawiamy się jak Autor mógł nam to zrobić, a równocześnie niecierpliwie czekamy co wydarzy się dalej.

sa lepsze, choc ciekawa, ale nie zafascynowala mnie na wiecej gwiazdek. po przeczytaniu wiecej ksiazek Mroza jest wrazenie ze akcja jest pisana w sposob podobny przez co sama ksiazka przestaje byc tak ciekawa

Druga część serii w "W kręgach władzy" dostarczyła mi nie mniej emocji niż pierwsza. "Większość bezwzględna" przedstawia niezwykle ciekawą walkę o władzę w polskim rządzie, pełną intryg, spisków i bardzo nieczystych zagrań. Pokazuje też do jak okrutnych czynów może dopuścić się człowiek, byle utrzymać się u władzy. Całość dopełnia wstrząsające zakończenie.

Zdania o tej serii są bardzo podzielone, jednak ja przyznaję otwarcie, iż wciągnęła mnie wykreowana przez autora rzeczywistość. Niezmiernie zasmuciło mnie zakończenie, a jednocześnie zaskoczyło jak wydarzenia się potoczyły.
Tematyka polityczna, rozgrywające się skandale i konflikty są ciężkim i raczej niewdzięcznym tematem. Tak, momentami było męcząco czytać tekst, ale wydaje mi się, że w tym wypadku to nie przez "pióro" autora, a jedynie przez poruszane treści.

Męczyły mnie wyguglowane ciekawostki przez Remka wplatane w dialogi, sam sobie ich czasem przerywał, że wystarczy ale potem dwa dialogi dalej znowu jakieś polityczne annały...

Ciekawie przedstawione mechanizmy władzy.

Ciekawie przedstawione mechanizmy władzy.

• Remigiusz Mróz
  • 2017