Prisoner of Night

Okładka książki Prisoner of Night J.R. Ward
Okładka książki Prisoner of Night
J.R. Ward Wydawnictwo: Gallery Books Cykl: Bractwo Czarnego Sztyletu (tom 16.5) fantasy, science fiction
Bractwo Czarnego Sztyletu (tom 16.5)
Prisoner of Night
Gallery Books
2019-01-07
2019-01-07
9781501195174

Na półkach: , , , , , , ,

Duran, wieloletni więzień osadzony w podziemiach przez lorda przestępczego świata oraz Ahmare, instruktorka samoobrony, zmuszeni są do współpracy. On napędzany chęcią zemsty, ona koniecznością pomocy bratu - razem ruszają w podróż w celu przeniknięcia do tajnej siedziby kultu. Po drodze nabierają do siebie zaufania, a ich relacja szybko ewoluuje w coś więcej...

W tej dość krótkiej (w porównaniu do innych z cyklu) powieści poruszony został problem sekt, wpływów i nieograniczonej władzy ich dowódców, oraz psychologicznej trudności wyzwolenia się z ich okowów. Poza tym analizuje, do czego można się posunąć w obronie najbliższych i jakie to ma skutki dla psychiki ludzkiej. Na tym tle rozgrywa się oczywiście romans - dość błyskawiczny i pozbawiony niuansów, ale dopasowany do specyfiki gatunku wampirów i tego, w jaki sposób łączą się oni w pary.

W tej książce mamy autorka po raz pierwszy właściwie zaprezentowała bohaterów w kompletnie innym otoczeniu, niż to, w jakim był osadzony cały cykl. Ani razu nie pojawiają się znane z poprzednich tomów postaci - dwa razy tylko wspomniane są Bractwo i Wrath. Jest to zupełnie nowa odsłona wampirzego świata, osadzona w pewnym oddaleniu od Caldwell, w ukrytych przed okiem króla i jego towarzyszy lokalizacjach. Jest to też jedna z najbrutalniejszych powieści cyklu - jeżeli ktoś jest wrażliwy na sceny tortur, zalecam ostrożność przy wyborze tej lektury. Trochę była za krótka, żebym mogła się bardziej przywiązać do bohaterów, ale to był dobry powrót do cyklu po dłuższej przerwie.

W tej dość...

Mocne mroczne i brutalne opowiadanie...bardzo dużo emocji i akcji. Przeżycia Durana naprawdę wyciskają ładunek emocjonalny. Polecam!

2053

Na półkach: , , , , , ,

Ahmare i Duran muszą współpracować, aby odzyskać obiekt pożądania Chalena. To dzięki ich wspólnej podróży i intymnym rozmowom poznajemy głębię ich smutnej przeszłości. Durana jest szczególnie tragiczna, a moje serce krwawiło na stronach, gdy otworzył się przed Ahmare. On ma misję zemsty, podczas gdy ona koncentruje się na uwolnieniu brata.
W Prisoner of Night nie jest łatwo, ponieważ akcja jest natychmiastowa i trwa w tej surowej, odważnej noweli. Kontrasty między dobrem a złem, miłością a nienawiścią, przebaczeniem a zemstą są jasno określone i skłaniają do myślenia. Wszystko to wirowało razem, pogrążając mnie w wirze emocji, która sprawiła, że do samego końca nie wiesz, czy dobro zwycięży. Prisoner of Night to kolejny nokaut w tej fantastycznej serii. Fajnie było poznać kolejnego Cienia, Nexi.

W Prisoner of Night nie jest...

Kolejne opowiadanie umieszczone w universum Bractwa Czarnego Sztyletu. Nie związane z braćmi. Bardzo traumatyczne przejścia obojga głównych bohaterów, Durana i Ahmare stanowią kanwę fabuły. Walczą o uwolnienie i zemstę, a odnajdują zupełnie inne wartości, najważniejsze, miłość i rodzinę.

• Spice - 4
  • Wampiry/Czarownice/Kosmici/Fantastyka
  • Czytane w 2024
  • Kindle
  • Cykl: Bractwo Czarnego Sztyletu ★ (d)
  • Sprawdz czy jest w bibliotece

Dodaj cytat z książki Prisoner of Night