Czarne skrzydła czasu

2014-03-04
Data 1. wydania:
2014-01-01

1968

"Człowiek, którego prześladował czas" jest równie wspaniałą, kunsztowaną, napisaną przepięknym językiem opowieścią... snującą i meandrującą, jak "Trzynasta opowieść".

Bardzo polecam, to perełka czytelnicza.
❤💜💖🖤💙💚💛🧡❤

Bo życi jest jak droga, pełna wzniesień i zakrętów. Każdy z nas widzi tylko jej kawałek, nie wiemy co czeka nas za zakrętem, nie wiemy też, co spotka nas za wzniesieniem i nie wiemy jakim echem odbiją się w przyszłości nasze decyzje i czyny.
Czy możemy coś zmienić? przyszłość jest niezmienialna, przyszłości nie znamy, dlatego tak ważnym jest aby nasza teraźniejszość była w...

Młody William podczas zabawy z kolegami zabija z procy kruka. Śmierć wkracza do jego życia po raz pierwszy. Jako dorosły osiąga życiowy sukces. Praca, rodziną , mnożenie pieniędzy, nowe pomysły absorbują go. Ale podczas pogrzebów, na których bywa, pojawia się tajemniczy mężczyzna. Śmierć zbiera żniwo w jego rodzinie. William zawiera umowę z tajemniczym mężczyzną. Nazwie go...

Po opisie z okładki chyba spodziewałam się czegoś innego. To historia bardzo metaforyczna, pełna zadumy nad upływającym czasem i pamięcią tego, co ważne. Życie Williama przedstawia ulotność codzienności w jej ostatecznym rozrachunku.
A w tym wszystkim, wysoko nad głowami przelatują kruki - gdzieś obok, prawie niezauważone, a jednak wciąż obecne.

Pomysł autorki był...

Niesamowita! Początkowo podchodziłam do niej dość sceptycznie miałam wrażenie, że nie ma fabuły, ale miałam przeczucie ze stanie się coś wielkiego.
To nie jest książka z wielkim płot twistem i kipiącą akcją, pewnie stąd tyle niskich ocen.
Jak mówi opis na jej tyle to pełna zadumy powieść o człowieku który zadarł z siłami natury i musiał ponieść tego konsekwencje. Samo...

Czytałam szybko,ale był to wyraz rozpaczliwej nadziei,że po garści męczących i niepotrzebnie dokładnych opisów pracy głównego bohatera,zacznie się prawdziwa akcja. Niestety zawiodłam się. Ani w tym uroku,ani odkrywczego morału.

To książka warsztatowo przypomina mi powieści Carlosa R. Zafona. Tak samo świetnie się ją czyta, opowiadana historia nie nudzi, ciężko się oderwać, to niewątpliwa zasługa warsztatu pisarki no i z pewnością tłumacza.
Po przeczytaniu stworzysz swoją własną refleksję na temat życia, śmierci, miłości i pracy. Być może dzięki temu przewartościujesz swoje życie?

1968

Bardzo polecam, to perełka czytelnicza.
❤💜💖🖤💙💚💛🧡❤

Uniwersalna powieść o stracie, żałobie, czasie, życiu, śmierci i pracoholiźmie.
Początkowa ocena byłaby niższa, ale z każdym rozdziałem powieść okazywała...

"Trzynasta opowieść" podobała mi się. Nie była to może rewelacja, ale pierwszą książkę Diane Setterfield oceniłem pozytywnie.

Tym razem pozytywny i intrygujący był tylko początek. Potem szło coraz gorzej. Właściciwie to nie do końca pojąłem o czym jest ta książka i jakie jest jej przesłanie.

Strasznie się podekscytowałam chwilą, gdy wpadła mi w ręce kolejna powieść Diane Setterfield. W Końcu jej „Trzynasta Opowieść” ma swoje stałe miejsce na półce chwały. Szykowałam się na kolejną urywającą tylne zderzaki powieść, którą postawię obok poprzedniczki.

Opis jest zachęcający. Chłopiec zabija kruka, czym po raz pierwszy wpuszcza do swego życia śmierć. Tajemniczy...

• 2014
  • 2018