Jak widzę świat... Kubuś okazuje życzliwość

Okładka książki Jak widzę świat... Kubuś okazuje życzliwość praca zbiorowa
Okładka książki Jak widzę świat... Kubuś okazuje życzliwość
praca zbiorowa Wydawnictwo: Wydawnictwo Olesiejuk Seria: Jak widzę świat... bajki
32 str. 32 min.
bajki
Jak widzę świat...
Wydawnictwo Olesiejuk
2021-08-20
2021-08-20
32 min.
9788382620160
Kubuś i Przyjaciele Kubuś Disney Prosiaczek życzliwość emocje dla dzieci rozwój dziecka

Okładka książki Recepta na szczęście Małgorzata Korbiel, Martyna Nejman
Recepta na szc... Małgorzata Korbiel,...
Okładka książki O kotku, który bał się wszystkiego Barbara Brun, Éric-Emmanuel Schmitt
O kotku, który... Barbara Brun, Éric-...
Okładka książki Bocian z łąki. Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka Magdalena Kozieł-Nowak, Zofia Stanecka
Bocian z łąki.... Magdalena Kozieł-No...

Seria "Kubuś i Przyjaciele. Jak widzę świat..." to książki niewielkie formatem, ale za to bardzo bogate w treść i znaczenie. Wszystkie o emocjach, ale przede wszystkim o wsparciu bliskich, które uskrzydla i sprawia, że świat nabiera barw.

Bo gdy się zamartwiasz i smucisz jak Kłapouchy, to świat wydaje się szary i przygnebiający. A gdy coś Ci się nie udaje, zupełnie jak Maleństwu chcącemu zerwać jabłka z drzewa, to wszystko dookoła złości i drażni. Jednak, gdy spróbujesz okazać komuś życzliwość, tak jak Królik wręczający Kubusiowi garnuszki z miodem, to poczujesz ciepło na sercu, a dobry humor nie będzie Cię opuszczał.

Właśnie o zamartwianiu się (Kłapouchy się zamartwia"),o potrzebie bycia samodzielnym ("Maleństwo chce być duże"),a także o życzliwości ("Kubuś okazuje życzliwość") są książki z serii "Jak widzę świat...". Każda z nich opatrzona jest wstępem psycholożki dziecięcej, która wspiera rodziców w rozumieniu dziecięcych emocji, a przede wszystkim daje wskazówki, jak wzmacniać dzieci i dawać im poczucie bezpieczeństwa w sferze uczuć.

Te krótkie historyjki będą bliskie młodym czytelnikom, którzy w zachowaniach i reakcjach bohaterów odnajdą siebie. Przyjrzą się Kłapouchemu, który na pomysł wspólnego gotowania zupy dyniowej, spaceru z Kubusiem, czy nawet tarzania się w błocie, kręci nosem. Jest smutny i nie wierzy w siebie. Jak można to zmienić? Dobre słowa przyjaciół i ich wiara w Kłapouchego zdziwią osiołka i sprawią, że lepiej o sobie pomyśli.

W staraniach Maleństwa, które chce wspiąć się na drzewo, dzieci również zobaczą siebie. A gdy bohater wpadnie na pomysł, jak to zrobić samemu, poczują dumę i zadowolenie. Przecież na pewno one także nie raz wykazały się pomysłowością i samodzielnością.

Część o życzliwości udowadnia, że bycie pomocnym i uczynnym, wywołuje uśmiech na niejednej twarzy. Uśmiecha się bowiem, ten, któremu pomagamy, ale także my sami. Kubuś wraz z przyjaciółmi podpowiada więc, jak budować serdeczne relacje z innymi.

Seria "Jak widzę świat..." to książki pełne empatii, które w łagodny sposób oswajają dzieci z emocjami. A w towarzystwie Kubusia Puchatka jest to jeszcze przyjemniejsze!

Seria "Jak widzę świat" z bohaterami z Kubusia Puchatka to pięknie wydane książeczki, o małym formacie, lecz z solidną twardą oprawą oraz pięknymi ilustracjami, których aż bije ciepło i bajkowy klimat Stumilowego Lasu ❤️

Celem tej serii jest przemycenie pewnych wartości i zachowań ważnych z psychologicznego punktu widzenia, lecz przedstawiono je w sposób zrozumiały dla młodszego dziecka.

Każda z książeczek opowiada o innej emocji oraz bohaterze. Królik radzi sobie ze złością, Tygrysek uczy się odczuwać radość, Prosiaczek pokonuje strach, a Kubuś uczy się o życzliwości i bezinteresowności.

Poza cennym dla młodego czytelnika przekazem, historie w tych książeczkach opisane są dużą czcionką, więc sprzyjają nauce czytania, ale poza nauką zapewniają też rozrywkę i pozwalają miło spędzić czas.

Dla małych fanów Kubusia to ciekawe pozycje czytelnicze, które niosą cenne dla dziecka i rodzica lekcje.

Razem z siostrą miło spędziłyśmy czas przy tych książkach, choć moja siostra już była zbyt duża na czerpanie nauki z ich morału. Nie mniej, opisane historie dały jej sporo frajdy i pozwoliły jasno pojąć poruszone tematy.

Jak często rozmawiacie ze swoimi dziećmi na temat emocji jakie przeżywają? Czy w ogóle z nimi o tym rozmawiacie?
Ja wcześniej nie zwracałam na to większej uwagi. Dopiero od momentu, gdy zaczęłam sama o tym czytać - zrozumiałam, że ten mały człowiek jednak potrzebuje, aby mu tłumaczyć jak najwięcej, po to by sam mógł przezwyciężać trudności jakie spotka na swojej drodze. Wiem, że pomyślicie teraz, że to oczywiste, że dziecku trzeba tłumaczyć. Ale czasem w natłoku czynności, które wykonuje się na co dzień, można o takich rzeczach po prostu zapomnieć, albo nie mieć na to sił czy chęci, tym bardziej jak dziecko od rana marudzi, a mama chce po prostu mieć chwile spokoju. I właśnie dlatego najnowsze książeczki od @wydawnictwo_olesiejuk to idealne pozycje, które można przeczytać dziecku przed snem albo i w ciągu dnia, jednocześnie ucząc i tłumacząc niektóre zagadnienia! Te pięknie wydane pozycje ukazują różne emocje, które towarzyszą każdemu człowiekowi - czy to małemu czy dużemu. Lęk, radość, życzliwość i złość - cztery, które zdecydowanie warto znać i rozróżniać! A tym bardziej wiedzieć, jak niektóre z nich okiełznać 😂

Każda z widocznych na zdjęciu książeczek, to krótka historyjka jednego z bohaterów, jednej z moich ulubionych bajek z dzieciństwa - Kubusia Puchatka. Same ilustracje wywołują ciepło na sercu, a te krótkie opowiadania pozwalają w idealny sposób pokazać dziecku czym jest dana emocja, w jaki sposób się objawia i jak sobie z nią radzić. Na początku każdej książeczki, mamy kilka słów od psychologa, które wyjaśniają nam - rodzicom, podstawowe informacje jakie znajdziemy w środku, ale też dostajemy wskazówki jak pielęgnować, bądź likwidować niektóre zachowania naszych dzieci. Są to niezwykle przydatne informacje, które są jednym z ogromnych plusów tych książeczek. Dodatkowo czytając historyjkę, na obrazkach znajdziemy pytania dotyczące tekstu, które można zadać dziecku, aby nawiązać z nim rozmowę i jeszcze lepiej wytłumaczyć, co w danej chwili się dzieje, jakie uczucia temu towarzyszą i jak dana postać sobie z nimi radzi. Naprawdę polecam!! 😍

Praktycznie zawsze zanim kupię jakąś książkę, która ma być przeznaczona dla dziecka, najpierw czytam ją lub chociaż przeglądam w księgarni. Tutaj dość szybko mi to poszło, bo znajdziemy tam zaledwie 30 pare stron. Ale ja nie o tym. Spodobało mi się, że nie jest to zwykła bajka służąca rozrywce, chociaż oczywiście rozrywką też jest. Ale prócz tego, gdzieś tam między słowami uczy nie tylko dzieci, ale i nas dorosłych jak ważne jest by być dla siebie empatycznym, by się wspierać, pomagać, bo dobro wraca.

podoba mi się tutaj to że jest to takie kolorowe wydanie. dużo obrazków, mało tekstu na stronach. Idealnie dla malutkich dzieci. Po bokach są też podpowiedzi jak poprowadzić rozmowę z dzieckiem, kontrolować to czy wiem o czym rozmawiamy i czytamy i czy jest w stanie wynieść z tego konkretną lekcje. Bo chodzi tutaj o życzliwość dla innych i udowodnienie tego że żyje się z tą życzliwością lepiej

Dla maluchów i nie tylko, bo znajdzie się nawet część dla rodziców. Można przysiąść i przeczytać na raz, a można też rozłożyć sobie na raty, bo długa nie jest. Mimo wszystko przyjemność z czytania gwarantowana i opatrzona znakiem Kubusia Puchatka. Warto kupować dzieciom takie książki jak ta, ja kupuje zawsze jak znajdę coś interesującego

Disney Kubuś i Przyjaciele. Jak widzę świat" to bardzo wyjątkowe opowiastki, bowiem jest to jakby cały cykl który możemy zakupić. Te ciepłe, wartościowe książeczki, które w ciekawy sposób wspierają rozwój emocjonalny i społeczny dziecka, uczą empatii, odwagi, bezinteresowności. Dzięki nim ten tajemniczy świat emocji i relacji międzyludzkich przestaje być aż tak skomplikowany.

Bardzo podoba mi się wstęp od psychologa. Co prawda nie jest dla dzieci, ale jest to ukłon w stronę rodziców. Jest tam zawarty zbiór bardzo wartościowych wskazówek i porad, jak prawidłowo wspomóc rozwój emocjonalny i prospołeczny dziecka. Jest to nie tylko ogromna pomoc dla rodzica ale także swego rodzaju motywacja do rozmów poważnych.

Super ta książeczka jest. Bardzo angażuje dziecko do wspólnego czytania, wspólnej zabawy, rozumienia tego co chcą przekazać. może naprawdę sporo nauczyć zachęca też później do rozmowy na temat tego co tam było przedstawione

Z mojej strony jako osoby będącej matką muszę powiedzieć że książkę polecam. Na uznanie zasługują szczególnie dodatkowe komentarze które widnieją na bokach stron, które zadają pytania dziecku, w ten sposób sprawdzając czy jest wystarczająco skupione i rozumie czytany tekst.

• Dziecięce
  • Wydawnictwo Olesiejuk