Patrząc w słońce

Czarna Owca
2022-01-26
2008-01-01
Marzenna Rączkowska
opowiadania śmiertelność psychologia psychoterapia psychoterapia egzystencjalna śmierć

Arcydzieło. Po prostu. W każdym calu

Książka opisuje terapię lęku przed śmiercią 2 grup ludzi: wierzących i niewierzących. Nie zdradzając klucza tej terapii by zachęcić do przeczytania warto nadmienić, iż książka ta wypełnia lukę na rynku polskim terapii egzystencjalnej

Mało jest książek o umieraniu, do tego napisanych przez ateistów. Ciekawa pozycja, choć panicznych lęk przed śmiercią to nie jest mój problem.
Historie z terapii pacjentów przeplatane rozważaniami na temat śmierci, cytatów filozoficznych i historiami z życia autora.
Myślę, że warto, aby tę książkę przeczytał każdy powyżej 30 roku życia (to tylko taka luźna propozycja...

(Hej, czemu Was tutaj tak mało?!).

O książce usłyszałam na forum ludzi zmagających się z problemami zdrowotnymi, głównie natury psychicznej. Od marca miewałam porządne derealizacje, czego efektem stał się natłok myśli egzystencjalnych, a co za tym idzie - myśli o śmierci.

,,Patrząc w słońce" Irvina D. Yaloma połknęłam w trzy dni. Napisana w sposób zręczny i przejrzysty,...

WARTO.

2098