Milczenie owiec

Okładka książki Milczenie owiec Thomas Harris
Okładka książki Milczenie owiec
Thomas Harris Wydawnictwo: Amber Cykl: Hannibal Lecter (tom 2) Ekranizacje: Milczenie owiec (1991) Milczenie owiec (1991) kryminał, sensacja, thriller
Hannibal Lecter (tom 2)
The Silence of the Lambs
Amber
1990-01-01
1990-01-01
Andrzej Szulc
Ekranizacje:
Milczenie owiec (1991) Milczenie owiec (1991)
Andrzej Szulc Hannibal Lecter seryjny morderca zabójca śledztwo

Po wielu seansach, w końcu dotarłam do książki i cóż, podobała mi się tak samo, jak film. Historia jest niesamowita a sam Hannibal Lecter fascynujący. Postać Clarise bardzo mi imponuje. Ubolewam, że cała seria jest bardzo trudno dostępna.

Naprawdę świetna książka. Dobrze się ją czyta, jest wciągająca i sprawia, że czytelnik chce więcej.

Aż trudno uwierzyć, że ten thriller ma już grubo ponad 30 lat! Wciąż jest bardzo świeży, sprawia wrażenie współczesnego dzieła. Trudno oceniać w oderwaniu od ekranizacji, ale jeśli mam być szczery, to absolutnie z nią wygrywa.

Chociaż sam tytuł "Milczenie owiec" wielokrotnie obijał mi się o uszy, to miałem szczęście nigdy nie oglądać filmu, co pozwoliło mi w pełni cieszyć się fabułą książki. A ta jest naprawdę wciągająca, dzięki czemu lekturę tę czyta się bardzo szybko. Warto przy tym zauważyć, że jest to druga część serii o Hannibalu Lecterze, więc być może najlepiej byłoby zacząć od "Czerwonego smoka". Ja niestety o tym nie wiedziałem, więc najwyżej kiedyś wrócę do początków, aby poznać wcześniejszą część historii.

---
> Nic nie czyni człowieka bardziej bezbronnym niż samotność, może tylko chciwość.

> Śpi głęboko i słodko, spowita w milczenie owiec.

To nic, że film oglądałeś kilka razy. I tak warto przeczytać. Świetnie napisany thriller wyrazistymi postaciami.

2017.07.24
2022.04.23 - 90/100%

2017.07.24
2022.04.23 - 90/100%

Nie jestem w stanie napisać nic nowego ani odkrywczego. Polecam!

Nie jestem w stanie napisać nic nowego ani odkrywczego. Polecam!

z calym szacunkiem ale film wyszedl duzo lepszy jak ta nedzna ksiazka :D

z calym szacunkiem ale film wyszedl duzo lepszy jak ta nedzna ksiazka :D

Klasyka. Dobrze skonstruowana akcja, wyraziści, niejednoznaczni bohaterowie, książka ma wszystko to, co porządny kryminał posiadać powinien. Nic mniej, nic więcej i to wystarczy.

Fantastycznie i lekko płynęło się przez powieść, pomimo tego, że do lekkich i przyjemnych nie należy. To jest jej atut, bo nie sięgnęłam po nią, żeby otuliła mnie ciepłym kocem chowając przed całym złem tego świata. Ani przez chwilę się nie nudziłam, w napięciu oczekując tego, co zaraz może się wydarzyć. Postać Clarice bardzo dobrze zrobiła powieści i sprawiła, że miałam ochotę wesprzeć ją w tej tytanicznej pracy. Opisy wyważone i atrakcyjne, wzbogaciły tylko przekaz i podkręciły atmosferę.

• Kryminał
  • Literatura amerykańska