Na tabliczkę sposób łatwy, bez wkuwania szóstka z matmy

Okładka książki Na tabliczkę sposób łatwy, bez wkuwania szóstka z matmy Adrian Markowski
Okładka książki Na tabliczkę sposób łatwy, bez wkuwania szóstka z matmy
Adrian Markowski Wydawnictwo: Prószyński i S-ka interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Prószyński i S-ka
2022-01-13
2022-01-13

Nigdy nie pomyślałabym, że można uczyć się matematyki z czegoś innego niż podręcznik. Nie pomyślałabym, że są inne sposoby na naukę tabliczki możenia niż mniej lub bardziej mozolne uczenie się jej na pamięć. Szczerze mówiąc nie pamiętam, żebym miała z nią jakieś większe problemy, Tosia również opanowała ją szybko i sprawnie, więc nie szukaliśmy nigdy dodatkowych sposobów na jej zapamiętanie. Mimo to przeczytałyśmy tę książkę z zainteresowaniem. W trakcie lektury wiele razy mówiłyśmy, że nigdy nie wpadłybyśmy na to, że można uczyć się tabliczki mnożenia w taki właśnie sposób. Myślę, że nie tylko my. Te proste zasady i zależności jakoś wcześniej umykały naszej uwadze. Warto mieć tę książkę na uwadze, jeśli Wasze dzieci zaczynają swoją przygodę z nauką matematyki i niedługo będą mierzyć się z tabliczką mnożenia. Książka Adriana Markowskiego może jej naukę znacznie ułatwić, uprzyjemnić i sprawić, że Wasze dzieci nigdy nie powiedzą, że nie lubią matematyki!

Edukacja matematyczna dziecka zaczyna się od dodawania i odejmowania. Gdy te działania zostaną opanowane, przychodzi czas na mnożenie, które początkowo może wydawać się dla pociechy skomplikowane i trudne do ogarnięcia. Mnożenie wymaga myślenia abstrakcyjnego, dlatego wielu rodziców obawia się, że stanie się ono źródłem stresu, niepowodzeń, przez co zrazi dziecko do dalszej edukacji matematycznej. Nauka na pamięć zdaje się być kusząca, ale nie oszukujmy się, w tak młodym wieku, równie przerażająca i bezsensowna. Czy jest inny sposób na opanowanie tej cennej i jakże niezbędnej, choć początkowo często przerażającej wiedzy?

Z pomocą przybywa książka "Na tabliczkę sposób łatwy, bez wkuwania szóstka z matmy", która prezentuje nieszablonowe i ciekawe sposoby na opanowanie mnożenia, a także udowadnia, że nauka na pamięć wcale nie jest w tym przypadku potrzebna. Autor książeczki doskonale zdaje sobie sprawę, że dzieci najlepiej przyswajają wiedzę podaną w sposób przystępny, najlepiej w formie zabawy i umiejętnie to wykorzystuje. Prezentuje dziecku fascynujące, przyjemne sztuczki, a także metody i narzędzia doskonale już znane z życia codziennego, którymi są domino i kostki do gry. Znajdziemy tu rozpisywanie cyfr na prostsze, dopełnianie do dziecięciu, przestawianie kolejności, a to tylko kilka z niebywale przydatnych trików, jakie momentalnie zostaną przyswojone przez młodego ucznia.

Najbardziej mi się spodobało, że pozycja Adriana Markowskiego przede wszystkim pomaga zrozumieć samo mnożenie, jak i inne działania matematyczne. Książka świetnie rozwija, uczy logicznego myślenia, kombinowania, szukania ułatwień, dzięki czemu dziecko z pewnością poradzi sobie w szkole, także przy trudniejszych zadaniach.

"Na tabliczkę sposób łatwy, bez wkuwania szóstka z matmy" to zabawna, pięknie zilustrowana pozycja, która krok po kroku uczy genialnych i przyjemnych sztuczek na opanowanie mnożenia, a przede wszystkim rozwija logiczne i kreatywne myślenie, dzięki któremu wszelkie działania matematyczne będą fascynującą zabawą. To nie tylko znakomity sposób na oswojenie z mnożeniem, ale także zbiór metod, które skutecznie rozbudzą głód wiedzy i chęć dalszego rozwoju. Polecamy gorąco!

Tabliczka mnożenia... zmora większości dzieci szkolnych. Wielu z rodziców zastanawia się, jak pomóc dziecku w jej opanowaniu. Jednak przed wszelkimi działaniami warto wiedzieć, dlaczego tabliczka mnożenia jest potrzebna i przede wszystkim – czy trzeba ją wkuć na pamięć?

Wiele dzieci nie wie po co się jej uczy i staje przed koniecznością „wkuwania na pamięć” liczb, które nic nie mówią.

W tej niepozornej książeczce #natabliczkęsposóbłatwybezwkuwaniaszóstkazmatmy autor pokazuje kilka sposobów jak nauczyć dziecko tabliczki mnożenia bez stresu. Pokazuje tutaj wiele trików o których ja nawet nie wiedziałem.

Oczywiście ważne jest załapanie, o co w tym chodzi, samej metody, bo przecież nikt nie będzie się uczył całej tabliczki mnożenia na pamięć.

Dziecko nauczy się nie tylko, jak radzić sobie z tabliczką mnożenia, ale jak nie bać się matematyki, lubić ją i czerpać z niej radość.

Gdyby to w moich czasach były także książki to na pewno sporo stresu bym zaoszczędził, a na samo wspomnienie jej nauki przechodzi mnie dreszcz🥴.

• Dzieciństwo W.

Dodaj cytat z książki Na tabliczkę sposób łatwy, bez wkuwania szóstka z matmy