Jak wykryć psychopatę? Rozpoznaj sygnały ostrzegawcze i uciekaj!

Okładka książki Jak wykryć psychopatę? Rozpoznaj sygnały ostrzegawcze i uciekaj! Dag Øyvind Engen Nilsen
Dag Øyvind Engen Nilsen Wydawnictwo: Smak Słowa poradniki
2021-11-22
9788366420670
Milena Skoczko - Nakielska
Psychopaci

Bez serca, twardy i pozbawiony emocji. Takim widzimy psychopatę, dopóki nie zerkniemy za maskę. Naukowcy od lat są jednomyślni, że psychopatą człowiek się rodzi i na zawsze nim pozostaje. Źródło tkwi w genach.

Psychopata to osoba z zaburzeniami osobowości. Na pierwszy rzut oka jest taka jak wszyscy wokół, jednak posiada specyficzne cechy, które przy bliższym poznaniu pozwolą zorientować się, że ma problemy, które charakteryzują się indywidualnym postrzeganiem rzeczywistości oraz specyficznym sposobem myślenia. Wiedzie normalne życie, spełnia się zawodowo i społecznie, realizuje pasje i zainteresowania. Ma wielu znajomych, jest lubianą osobą. Jednak zachowuje się antyspołecznie, lekceważy ogólnie przyjęte normy i często podejmuje decyzje, które nie są zgodne z prawem. Za wszelką cenę dąży do realizacji własnych, obranych wcześniej planów, za nic mając uczucia i opinię innych. Postępując źle i tak uważa, że jego zachowanie jest prawidłowe. Manipuluje ludźmi traktując drugiego człowieka przedmiotowo. Dobrze jest rozpoznać sygnały ostrzegawcze.
Psycholog Dag Øyvind Engen Nilsen, niezależny doradca i terapeuta, swoje obserwacje, osób z zaburzeniami, przedstawił w książce "Jak wykryć psychopatę?".

Psychopatą może być każdy, lecz nie każdy musi wyrządzać znaczącą krzywdę. Zdecydowana większość z tych osób prowadzi zwyczajny tryb życia. Dlatego warto wiedzieć na jakie cechy i jakie zachowanie zwrócić uwagę, by rozpoznać go w swoim otoczeniu. Nie jest to łatwe, gdyż dobrze maskują swoje prawdziwe oblicze. Zwykle taka osoba posiada pewnego rodzaju charyzmę, czar, urok. Przyciąga do siebie wiele osób.
Ta publikacja pomoże rozpoznać takich ludzi. Na podstawie konkretnych przykładów autor ukazuje czytelnikowi zaburzenia w funkcjonowaniu umysłu. Każdy rozdział zakończony jest eksperymentem myślowym.
Książka napisana w przystępny sposób. Znajdziemy odpowiedzi na wiele pytań. Jeśli ktoś chce zgłębić wiedzę na temat psychopatii to pozycja godna polecenia. Pozwala spojrzeć obiektywnie na zaburzone ludzkie zachowania.
Polecam.

Tytuł tej wartko napisanej książki w pełni odpowiada jej treści. Krótkie rozdziały, historie z życia, punkty do przemyślenia. To pozycja dla laików a nie dla osób interesujących się psychologią. Bez słowotoku i nadmiaru teorii naukowych. Rozpoznaj i uciekaj. Moim zdaniem bardzo dobra lektura.

Tak powinno się pisać poradniki: proste i jasne przykłady oraz wyjaśnienia. Książeczka ma 150 stron i wyczerpuje temat w zupełności i wiesz jak rozpoznać sygnały.

• Poradniki
  • Do kupienia
  • ~ Związki
  • Z polecenia
  • Literatura skandynawska
  • Rozwojowe

Dag Øyvind Engen Nilsen Jak wykryć psychopatę? Rozpoznaj sygnały ostrzegawcze i uciekaj! Zobacz więcej