Moja rodzina i inne zwierzęta

Gerald Durrell Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Trylogia z Korfu (tom 1) Seria: Biblioteczka Konesera literatura piękna
My Family and Other Animals
literatura piękna
838566162X
Anna Przedpełska-Trzeciakowska
Biblioteczka Konesera

super, momentami można pęknąć ze śmiechu

Świetna!

Jedna z najzabawniejszych książek jakie przeczytałam. Przesycona miłością do zwierząt i zrozumieniem dla dziwactw własnej rodziny. Czytałam ją wielokrotnie i zawsze poprawia mi humor. Larry i te jego hasła - genialne. Scena ze skorpionami - mistrzostwo świata. Popłakałam się ze śmiechu.

Gdy rozsądek i nakazo-zakazy mówią #zostańwdomu, należy podróżować w wyobraźni. Zostawić realne tu i teraz. A głowa... na Korfu, w lata trzydzieste, z ekscentrycznymi Durrellami.

Zapraszam na www.czytaska.pl na wyspę pełną słońca i niezwykłego życia.

Pierwszą połowę maja spędziłam w tym roku na Korfu z dość ekscentryczną rodzinką Durrellów 🤗
Spacerując wśród drzew oliwnych, brodząc w jeziorze czy morzu obserwowałam przyrodę wyspy oczami chłopca, który był nią zafascynowany, i który godzinami potrafił obserwować jedno zwierzę, by zbadać jego naturę. Ta pasja powodowała, że wszystko co znalazł sprowadzał do domu (łącznie...

„Powoli osiadł na nas czar tej wyspy, miękko, lecz mocno, jak kwietny pył. Każdy dzień niósł w sobie taki spokój, taką bezkresność; chciałoby się, żeby się nigdy nie skończył.”

„Moja rodzina i inne zwierzęta” to książka dla osób, które potrafią cieszyć się życiem lub pragną się dopiero tej trudnej sztuki nauczyć. Tych, co potrafią zatrzymać się w pędzie, przysiąść gdzieś...

Niezwykle ciekawa i pogodna opowieść biograficzna słynnego brytyjskiego przyrodnika z jego i jego rodziny z pobytu na greckiej wyspie Korfu.

Kto pamięta zaskakującą rodzinkę ekscentryków, która swojego czasu narobiła sporego zamieszania na greckiej wyspie Korfu? Durrellowie powracają w klasycznych już, bestsellerowych autobiograficznych opowieściach pióra Geralda Durrella, czyli "Moja rodzina i inne zwierzęta" oraz "Moje ptaki, zwierzaki i krewni", które rozpoczynają Trylogię z Korfu.

Ich dziwaczne,...

Zdarza się, że spotykam ludzi, których chciałabym zatrzymać w swoim życiu na dłużej. Na tyle długo, żeby stali się jego istotną częścią. Po prostu czuję, że świetnie byśmy się dogadali, a wspólnie spędzony czas byłby dla mnie największym darem, jaki mogłabym otrzymać. Przyznam, że nieczęsto miewam takie odczucia. Zdarzyło się to niedawno, kiedy – przerażona tym, co...

Miła książka, ale jednak jest w niej coś smutnego. Może po prostu obudziła we mnie zazdrość, że to nie ja spędziłam 5 beztroskich, nastoletnich lat na greckiej wyspie.

Autor opowiada o utraconym raju dzieciństwa, więc jest wszystko bardzo słodkie, takie kiczowate, trochę z nostalgią i z przymrużeniem oka.

Ale z drugiej strony jest coś takiego smutnego w tym, ze 10...

Dyskusje

• Chcę w prezencie