Dziewięć

Okładka książki Dziewięć
Mieczysław Gorzka Wydawnictwo: Bukowy Las Cykl: Wściekłe psy (tom 2) Seria: Marcin Zakrzewski kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Wściekłe psy (tom 2)
Marcin Zakrzewski
Dziewięć
Bukowy Las
2021-12-08
2021-12-08

Kolejna rewelacyjna opowieść o walce ze złem nadkomisarza Zakrzewskiego. Świetnie zarysowana postać, niesamowita intryga, porwanie młodej dziewczyny i duże pieniądze w tle. Do tego wątek "rodzinnych relacji", a wszystko osadzone w moim Wrocławiu.

Byłam bardzo zaskoczona, że owej książki tak mało jest recenzji. Parę z nich zobaczyłam w momencie, gdy docierałam już do końca tej historii. Na szczęście były one pozytywne, bo zaczęłabym się martwić, czy ze mną jest wszystko w porządku.
Jest to moje pierwsze spotkanie z autorem, a książkę wybrałam bardzo spontanicznie. Jako że pojawiła się ona jako nowość w katalogu...

Jest świetnie. Gorzka cały czas trzyma poziom, pion, formę i tak dalej. Bardzo dobry kryminał, dobrze skonstruowana intryga, piętrowa, ale nie za dużo tych pięter. Zakrzewskiego nie potrafię nie lubić, trochę marudzi, ale bez przesady - grunt, że żyje jako postać literacka i że jest dla mnie jako czytelniczki ważny (nie tylko on zresztą).
Można by trochę więcej miejsca...

1949

To moja piąta książka pana Gorzki - w tym pierwsza wysłuchana (czytana przez Mistrza Filipa Kosiora). Drugi tom serii Wściekłe psy z komisarzem Marcinem Zakrzewskim jak dla mnie lepszy od pierwszego. Szybka akcja, trzymająca w napięciu, porwanie, wyścig z czasem, okup i nieobliczalny zabójca, polecam. Oj panie Mieczysławie zakończyć w takim momencie ....nic tylko przyszło...

Moje pierwsze, przypadkowe spotkanie z Mieczyslaw Gorzka, ale za to jakie pełne emocji. Jak w tej książce stopniowane jest napięcie! Ile tutaj różnych powiązań, przekrętów, tajemnic, które wychodzą na jaw! Uwielbiam książki gdzie dużo się dzieje i trzeba się mocno skupić na akcji.

Porwana zostaje córka milionerki, co prawda matka kieruje się bardziej wyrachowaniem niż...

Najgorsza część cyklu o Marcinie Zakrzewskim. Początek był obiecujący, kiedy okazało się, że kapitan Piekło jednak żyje to zamiast pociągnięcia wątków z "Polowania na psy", otrzymałam nijakie śledztwo w sprawie porwania, matactw przy okupie. Kiedy poprzednie części mnie wciągnęły tu przez większość czytania czułam znużenie i nawet zakończenie mnie zbytnio nie...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pięta z rzędu książka Mieczysława Gorzki, którą przesłuchałam. I ojeju, jak mi żal, że nie ma kolejnej części! Co tam będzie dalej? Autor zakończył w takim momencie, że teraz czekanie na kolejną historię z Zakrzewskim w roli głównej, będzie totalną katorgą :D Ale będę czekać, a Wam polecam!

Do książek autora mam ogromną słabość ! Przeczytałam jego wszystkie książki i fakt czasem się czepiam, ale i tak je uwielbiam !

Mam małe zastrzeżenia co do tej historii , bo niby wszystko było dopracowane i wytłumaczone to jednak chwilami miałam wrażenie, że autor kombinował za bardzo. I niby uwielbiam mnogość wątków czy sytuacji, to jednak chwilami było bardzo tłoczno ....

Trzy krótkie rozdziały pierwszej części powieści, zatytułowanej Kilka dni wcześniej, są wprowadzeniem paru nowych dramatis personae, świra w walce z Bogiem ulegającego diabłu, znanego detektywa zadłużonego u przyjaciela z dzieciństwa, obecnie śląskiego gangstera, oraz młodziutkiej Karoliny Nowackiej napadniętej i porwanej nocą w ciemnej uliczce.

Przyznaję, że taki sposób...

Takie książki to RARYTAS, a przeczytane przez Filipa to Majstersztyk, rzadko bywa aby druga część była lepsza od pierwszej ale właśnie tak jest. Gdybym nie musiał spać to bym pochłonął w jednym tempie. Autor mój ulubiony, polecam wszystkie jego książki.

• 2021
  • 2022