Jak odpuszczać... i być wolnym!

Okładka książki Jak odpuszczać... i być wolnym! Peter Russell
Okładka książki Jak odpuszczać... i być wolnym!
Peter Russell Wydawnictwo: Biały Wiatr nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Letting go of Nothing. Relax Your Mind and Discover the Wonder of Your True Nature
Biały Wiatr
2021-01-01
2021-01-01
Aleksandra Kotlęga
urzeczywistnienie odpuszczenie

Podobna do "Techniki uwalniania" Davida R. Hawkinsa, ale bardziej konkretna, łatwiejsza w odbiorze. Polecam!

Umiecie odpuszczać? Wbrew pozorom nie jest to wcale takie łatwe.
Zbyt często chcemy mieć wszystko na już, wszystko idealnie, wszystko kontrolować. A w odpuszczeniu jest pewna wolność, spokój I szczęście.

Jak dowiadujemy się z tej książki prasie każda duchowa tradycjach świata mówi o odpuszczeniu. I tym jakie jest to ważne. Ale jak odpuszczać?

Tego też dowiadujemy się z tej książki. Tego, że rzeczy na których się zawieszamy zwykle nie są konkretne, że te problemy i przeszkody są w naszych umysłach, a więc mamy możliwość odebrać im moc i odpuścić.

W tej kwestii odpuszczeniu to poznanie, zrozumienie, a wręcz zaprzyjaźnienie się z tym, przed czym uciekamy. Odpuszczenie ma pomóc nam przynieść spokój i szczęście.

Bardzo ciekawy, wartościowy poradnik. Napisany przystępnym stylem, trafia do czytelnika, dostarcza sporo wiedzy, możliwości innego spojrzenia na różne sprawy i motywacji. Bardzo ciekawy.

Umiecie odpuszczać? Wbrew pozorom nie jest to wcale takie łatwe.

Tego też dowiadujemy się z...

"Jak odpuszczać...i być wolnym!" to wyjątkowo praktyczny poradnik Petera Russela.

Często każdego z nas dopada taki stan, w którym nie możemy się na niczym skupić, gdyż naszą uwagę zakłócają kłębiące się w głowie myśli. Myślenie to jednak coś, co odróżnia nas od zwierząt. Dzięki procesowi myślenia możemy stosować logikę, rozumieć świat, dokonywać wyborów, tworzyć plany na przyszłość. Co jednak w sytuacji, gdy ich natłok zaburza nam codzienne funkcjonowanie?

I tu autor przychodzi z pomocą i uczy sztuki odpuszczania. Nie jest ona łatwa, ale wszyscy pragniemy lepszego stanu psychicznego. To siła napędowa naszych potrzeb. Dążymy do tego, aby czuć się lepiej i odzyskać spokój ducha. Musimy zdać sobie sprawę z rzeczy, które ten proces zakłócają. Jedną z nich są emocje. Nie da się od nich uciec, a więc musimy je zaakceptować i dopuścić do siebie. Jak to zrobić? Polecam przeczytać poradnik i dowiedzieć się samu.

„Jeśli odpuścisz trochę, będziesz miał trochę spokoju.
Jeśli odpuścisz dużo, będziesz miał dużo spokoju.
Jeśli odpuścisz całkowicie, będziesz miał całkowity spokój.”

Za egzemplarz książki dziękuję Wydawnictwu Biały Wiatr @bialywiatr11 📚

W momencie, gdy sięgnęłam po tę książkę i spojrzałam na zajmujący niemal całą okładkę tytuł „Jak odpuszczać…” zadałam sobie pytanie, które chciałabym postawić również przed Wami.
Co rozumiecie poprzez określenie „odpuszczać”?
W moim odczuciu, słowo to niesie ze sobą poczucie pewnej straty. Dlaczego? Dla mnie odpuszczanie to rezygnacja z czegoś – z własnych ambicji, pragnień… a może nawet marzeń? Zawsze staram się dać z siebie wszystko, aby osiągać zamierzone cele...

... zatem jak odpuścić? Przecież to wydaje się trudne!

🌬️ Biorąc do ręki tę książkę trafiłam na odpowiednią pozycję, która uświadomiła mi po części, że jestem zakładniczką własnych aspiracji i oczekiwań względem swojej osoby – często zbyt wygórowanych. Myślę, że nie jestem jedyną osobą, która narzuca na siebie zbyt wiele, przypłacając to potem narastającym napięciem. Dlaczego więc tak trudno odpuszczać? Co stoi na przeszkodzie w pozbyciu się przywiązań do różnych rzeczy, spraw, założeń… właśnie na te, nurtujące mnie pytania otrzymałam w tej książce odpowiedź.

🌬️ Autor Peter Russel uświadomił mi, że niekiedy na drodze do skutecznego odpuszczania stoi np. urażona duma i chęć postawienia na swoim. Czasem jest to nieodpowiedni punkt widzenia, czy zbytnie chowanie urazy do drugiej osoby. Poradnik ten otwiera oczy na sprawy pozornie oczywiste, których jednak zdajemy się nie dopuszczać do naszej myśli, w obawie przed zajściem diametralnych zmian w naszym usystematyzowanym życiu.

🌬️ W moim odczuciu każda osoba odbierze ten poradnik na swój sposób, a jego odświeżająca, pełna spokoju i zrozumienia treść, dopasuje się do Was niczym rękawiczka. Każdy bowiem potrzebuje nauczyć się odpuszczać w innym obszarze swojego życia. Być może są to relacje międzyludzkie, zbyt wysokie aspiracje, toksyczne myślenie. Może cierpisz właśnie z powodu nieszczęśliwej miłości, straty kogoś bliskiego lub czujesz, że Twoje życie nie jest takie, o jakim marzysz. Daj sobą pokierować i sięgnij po wartościowe wskazówki zawarte w tej książce, a zrobisz dla siebie coś naprawdę dobrego. Naucz się odpuszczać całkowicie, a zaznasz całkowitego spokoju.

Co rozumiecie poprzez określenie „odpuszczać”?

Potrafisz szybko przebaczać, czy długo chowasz urazę?

My jako ludzie potrafimy kurczowo trzymać się własnych osądów czy przekonań. Mamy własne interpretacje, nastawienia czy przywiązania. Oczywiście własne zdanie jest dobre ale istnieje cienka granica, po przekroczeniu której możemy się zapętlić. Są jeszcze urazy do innych, bo ktoś mi coś kiedyś powiedział czy zrobił... To powoduje, że nie czujemy się dobrze, rozpamiętując w sobie złe doświadczenia. Możemy jednak to zmienić ale nie jest to takie proste. Wymaga pracy nad sobą ale jeśli się już tego nauczymy, przyniesienie nam spokój i radość życia.

Peter Russell jest mówcą oraz nauczycielem w zakresie świadomości i duchowości. W swojej książce przekonuje nas, jak ważne jest odpuszczanie. Ta skuteczna praktyka przyniesie spokój umysłu i mądrość w działaniu. W krótkich ale treściwych rozdziałach, prostymi słowami, pokazuje, że warto się zatrzymać, zastanowić i zmienić nasze myślenie.

Przeczytałam tę książkę, dzieląc ją sobie i wracając do niej aby mieć czas na przemyślenia. Bardzo mi pomogła, gdyż czasem mam zapędy do trzymania urazy, czy stawiania sobie wysokich wymagań. Warto odpuścić sobie czy innym, gdyż otworzy się wtedy okno na nowy piękniejszy świat. Polecam Waszej uwadze lekturę tej książki bo:
"Jeśli odpuścisz trochę, będziesz miał trochę spokoju.
Jeśli odpuścisz dużo, będziesz miał dużo spokoju.
Jeśli odpuścisz całkowicie, będziesz miał całkowity spokój" ❤️

Potrafisz szybko przebaczać, czy długo chowasz urazę?

Ależ się męczę czytając... Co mnie irytuje: 1.Autor odwołuje się do ludzi i teorii Wschodu, które są dla mnie zupełnie obce. W końcu Europa też ma swoich myślicieli. 2.Autor pisze o sobie (nie wiem czy rzeczywiście przechodził-stosował-wdrożył, czy też to taki zamysł by czytelnik się utożsamiał) i te wszystkie jego sukcesy które odniósł w zasadzie bez wysiłku, gdy ja próbuję, nie wychodzi, nie daję rady... To może wnerwiać :-)

Na mojej drodze czytelniczej poradnik, bardzo ważny, szczególny, bogaty w treść.

„Kim jestem?... Co mam na myśli, mówiąc ja?...”.
Jak radzi Autor, wystarczy odrzucić w pytaniu, kim i zostawić, „JESTEM”. Zmienia się perspektywa, nasze nastawienie, postrzeganie; wszystko nabiera innych kolorów. Doszłam do tego etapu, teraz czas na odizolowanie od wiecznego przejmowania się, każdą drobnostką, przypuszczalnym niezadowoleniem otoczenia, roszczeniowością, brakiem pomysłu na rozwiązanie problemu.
Zapanować nad myślami jest bardzo trudno, może więc należy je rozdysponować, na rzeczy ważne dla nas, bez ciągłego co ludzie powiedzą, co się stanie złego; przecież nie musi. Problem, że wolimy pisać scenariusze z niepowodzeniami, niż cieszyć się szczęściem, uśmiechem losu, być dobrej myśli. Zbieramy to, co siejemy. Oczywiście nie jest to łatwe, nie stanie się z dnia na dzień. Emocje nie pozwolą się wyłączyć, zupełnie wyciszyć. Istnieje też druga strona nieprzejmowania się – należy uważać by „nie oderwało nas od życia”. Byśmy w swej duchowości nie poszybowali za mocno.

Russell w sposób prosty opisuje nam możliwości postrzegania świata. Lokalizuje miejsce problemu – nasz mózg – nie szuka winnych i nie nakręca karuzeli samodoskonalenia. Sugeruje jedynie, że to w nas tkwi siła napędowa myśli, które tworzą nasze dni. Wprowadza nas w stan akceptacji, siebie i innych, opisuje stany naszych lęków, wskazuje metody, ale nie narzuca teorii. Pragnie obudzić nas ze snu o dążeniu do szczęścia poprzez posiadanie. Zwraca uwagę, że możemy być zadowoleni w miejscu i czasie, w którym się znajdujemy, bez wiecznej pogoni za nowym, innym, lepszym w naszym wyobrażeniu.

„… wolność stopniowo się umacnia”.

„Kim jestem?... Co mam na myśli, mówiąc ja?...”.

Cześć, moi Kochani w piątek 💚🐝

Mam do Ciebie ważne pytanie, mianowicie: „czy należysz do grona osób, o których można powiedzieć, że są niemal w dosłownym tego słowa znaczeniu opętane przez myśli?". Jeżeli uważasz, że tak właśnie jest, że jesteś więźniem własnego światopoglądu czy negatywnego nastawienia do świata, to warto żebyś sięgnął/ęła po tę książkę, a wszystko może się zmienić.

Tytuł: „Jak odpuszczać...i być wolnym!"
Autor: Peter Russell
Wydawnictwo: @bialywiatr11
Moja ocena: 8/10

Peter Russell występuje w roli przyjaciela, który wyciąga do nas pomocną dłoń, dzieląc się swoim doświadczeniem po to, aby uświadomić nam pewne zachodzące w naturze człowieka mechanizmy. Mam nieodparte wrażenie, że Autor pisze o rzeczach tak oczywistych, które są nam dobrze znane, aczkolwiek ukryte w czeluściach naszej świadomości. Sens słów dociera dopiero wówczas, kiedy on kieruje je do nas i uzmysławia pewne zależności. Najprościej rzecz mówiąc, otwiera nam oczy. Tak było w przypadku tej książki, której treści przypomniały mi o ważnych zasadach dobrego życia. Teoretycznie wiem, że nie powinnam zamartwiać się rzeczami, na które nie mam wpływu. W praktyce często wizualizuję czarne scenariusze i szukam dziury w całym, zapędzając się w kozi róg pejoratywnych emocji. Podobnie jest w przypadku innych zagadnień, które Russell porusza w publikacji. Twórca krok po kroku bada nasz umysł, podpowiadając, co może w nim szwankować i w jaki sposób możemy spróbować poradzić sobie z uczuciami, które nas tłamszą i gaszą radość z życia.
Generalnie, Autor trafia w punkt ze swoimi przemyśleniami, obserwacjami i poradami, które w istocie mają sprawić, abyśmy mogli żyć w szczęściu - uwaga - pomimo trudności, które są wpisane w egzystencję każdej jednostki. Zgadzam się z tym, że ten poradnik wyraża esencję duchowej mądrości, a przy tym napisany jest zrozumiałym językiem. Mogę też stwierdzić, że za sprawą lektury tej książki nauczymy się odpuszczać emocje, sukcesywnie zmieniać utarte przekonania, dając tym samym miejsce świeżym. Być może nauczymy się żyć tu i teraz, dostrzegając znaczenie małych rzeczy, celebrując każdą chwilę, ucząc się praktyki przebaczenia.
Przyjemnej lektury 💚

Cześć, moi Kochani w piątek 💚🐝

Każdy z nas czasami ma tak, że próbuje coś odpuścić, ale nie potrafi tego odpuścić całkowicie, gdzieś tam w głowie ciągle pali nam się lampka z męczącymi myślami.
Aby coś odpuścić musimy poznać cały proces odpuszczania, aby stać się wolnym musimy zrozumieć swoje myśli i emocje.
Poradnik Petera Russella to przewodnik po emocjach oraz sztuce jaką jest odpuszczanie. Odpuszczanie to proces, który musimy wykonać, aby poczuć się dobrze. Z tej książki można dowiedzieć się wszystkiego o tej trudnej sztuce i poznać jej tajniki.
Jeszcze nie spotkałam tak przejrzystego poradnika, który wręcz prowadziłby nas za rękę krok po kroku ku wolności.
Każdy z nas szuka szczęścia, ale bez odpowiednich narzędzi, jakimi są praktyki odpuszczania, pozytywne myślenie, afirmacja czy medytacja nie odnajdziemy tego czego szukamy, ponieważ nasza głowa jest przepełniona nieodpowiednimi myślami, czasami sami nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo nasz umysł jest przemęczony i jak wiele jest w nim zła. Nie zauważamy tego, bo jest to ukryte w podświadomości, a my jesteśmy przyzwyczajeni do tego złego stanu. Mamy tendencję do namnażania problemów oraz zamartwiania się rzeczami, które tak naprawdę nigdy się nie wydarzą. Nie potrafimy poradzić sobie z emocjami dusząc je gdzieś w głębi, mając przekonanie, że taki po prostu jest świat.
Dzięki tej książce można nauczyć się odpuszczać emocje, zmieniać stare przekonania, które sprawiają, że tkwimy w martwym punkcie, odpuszczać przeszłość a przede wszystkim odpuszczać przyszłość. Brzmi to trochę absurdalnie, ale zagłębiając się w treść tego poradnika, z każdą kolejną stroną odkrywałam rzeczy tak oczywiste, ale nieoczywiste do tej pory dla mnie. Ta książka to jak otworzenie oczu, serca i duszy na nowe fakty, które nie są odkryciem Ameryki, ale w dzisiejszym świecie są tak bardzo zapomniane, że bardzo łatwo to przeoczyć.
Świat jest prosty, odpuszczanie także - to co dajesz, to dostajesz - wystarczy tylko uwierzyć w mądrości znane od lat i je zastosować. Życie staje się o wiele prostsze gdy potrafimy się nim delektować i korzystać z tego co nam oferuje patrząc w głąb siebie z miłością i odpuszczając to co nam nie służy.

Bardzo prosta, przyjemna, szybka w czytaniu książka. Rozdziały mają po 2-3 strony. Mimo swojej lekkostrawności nie jest pozbawiona przekazu. Polecam.

• 2023 przeczytane
  • Z polecenia do kupienia ...
  • Psychologiczne

Dodaj cytat z książki Jak odpuszczać... i być wolnym!