Polowanie na mafię

Replika
2021-11-09
2021-11-09
Aleksandra Paukszta

Nie znalazłem tu nic nowego, odkrywczego. Jak dla mnie odgrzewany kotlet. Można pokusić się wręcz o stwierdzenie, że jest to taki trochę chaotyczny zapis gawędy toczącej się przy grillu.

Przeczytałam już dużo książek o włoskiej mafii. Wszystkie opisywały zorganizowaną działalność przestępczą mafiosów, albo życie ich i ich rodzin. Alfonso Sabella opisuje włoską mafię od drugiej strony-widzianą oczami prokuratora.

Autor przybliża nam świat śledczych, którzy walką z włoską mafią zajmują się na co dzień. Możemy dowiedzieć się jakich metod używają...

W przypadku tej ksiazki mozna by napisac "ale to juz bylo" . ksiazka już nic nowego w temacie mafii nie wnosi, kto interesuje sie tematem na pewno czytal o wiele kepsze pozycje. Tu panuje jakis chaos, odnosi sie wrazenie, ze rzeczywiscie historie byly opowiedziane przy spotkaniach przy piwie i tak pozniej spisane, na zasadzie luźnej gawędy.

Książka jest napisana w dość chaotyczny sposób, w zasadzie każdy rozdział można czytać osobno. Każdy rozdział skupia się na innym bohaterze, ma inne tempo i atmosferę.

Ogólnie jest to ciekawa, choć czasami mrożąca krew w żyłach historia. Trudno uwierzyć, że opisane historie działy się raptem 30 lat temu...

Sycylijska mafia na co dzień kojarzy nam się głównie z motywem muzycznym z „Ojca Chrzestnego” czy kultową kreacją Marlona Brando. Jednak rzeczywistość jest bardziej brutalna. Patrząc głębiej, zaczynamy dostrzegać rozlaną krew setek ludzi, dramaty rodzin i potężną machinę mafijną, z której nie sposób się wyrwać.

Alfonso Sabella pokazuje nam tę organizację przestępczą z...

To moje pierwsze spotkanie z autorem tej książki. Nie oglądałam serialu Il Cacciatore, więc nie wiedziałam czego mogę się tak naprawdę spodziewać.

Sabella nie owija w bawełnę, rzuca czytelnika na głęboką wodę. Daje mu możliwość poznania informacji z pierwszej ręki. By mógł sam poczuć i zobaczyć mroczny świat sycylijskiej mafii i jej bossów.

Sycylia lata...

• 000 Biblioteczka
  • # Posiadam
  • Mafia Gangsterzy
  • Kindle

Dodaj cytat z książki Polowanie na mafię