Zwrotnik

Bartek Rojny Wydawnictwo: E-bookowo kryminał, sensacja, thriller
E-bookowo
2021-10-18
2020-11-01

Spodziewałem się, że po doskonałym "Parafilu" w następnej powieści Bartek Rojny utrzyma poziom. Niestety okazało się to bardzo trudne. Ciekawa, wciągająca i pełna zwrotów akcji powieść, ale brakowało jej świeżości "Parafila".

Mam sprzeczne uczucia odnośnie tej książki. Trochę chyba za bardzo autora poniosła wyobraźnia.. Pierwsza część bardziej do mnie przemawia.

Parafila czytałem bodajże w 21r. i na tym temat Bartka Rojnego się urwał mimo że z książki byłem zadowolony...
Cóż hm, ,, Zwrotnik '' to mój powrót do tego autora i mogę uznać go za udany!
Akcja była ciekawa i dynamiczna, chłonąłem tę książkę jak gąbka wodę, łatwo mi się przeskakiwało przez kolejne rozdziały, świetnie napisana lektura i naprawdę pozycja warta uwagi od Rojnego.

Cóż hm, ,, Zwrotnik '' to mój powrót do tego autora i mogę uznać go za udany!

Czy zwłoki dziecka upchnięte w oknie życia mogą mieć coś wspólnego z księdzem, który powiesił się po drugiej stronie ulicy?

Początkowy kierunek śledztwa mocno się na tym opiera. W innym przypadku byłby to wręcz niemożliwy zbieg okoliczności, prawda?

Kuria nie chce współpracować z policją, wcale nie pomaga w odpowiedzeniu na wciąż pojawiające się pytania. Chcąc dowiedzieć się jak najwięcej o osobie, która dopuściła się morderstwa dziecka podkomisarz Helga Sawicka znów wzywa eksperta od dewiacji- Witka Weinera. Liczy że dzięki jego pomocy sprawa ruszy z miejsca.

Takiego obrotu sprawy się jednak nie spodziewa.

Nagły telefon od ojca zmusza Witka do powrotu w rodzinne strony. Jego matka zmarła, wypada pojawić się na pogrzebie. Właśnie wtedy staje się świadkiem aresztowania ojca. Lokalna policja zatrzymuje go pod zarzutem wykopania kości jego młodszego dziecka i przewodniczenia sekcie zwrotnika.

A to dopiero początek koszmaru.

Niedługo potem Weiner ma wątpliwą przyjemność poznania działania tej sekty od środka. Przetrzymywany wbrew swojej woli próbuje się wydostać, jednak odurzany i indoktrynowany powoli sam zaczyna wierzyć w głoszone przez nich prawdy.

Czy ten koszmar może okazać się jeszcze straszniejszy?

"Zwrotnik" Bartka Rojnego to drugi tom, w którym Witek Weiner, ekspert od dewiacji, gra pierwsze skrzypce.

Rozmach, z jakim zaczyna się "Zwrotnik" nieco przygasa w kolejnych rozdziałach. Samą historię czyta się jednak naprawdę przyjemnie i z dużym zainteresowaniem.

Podoba mi się sposób, w jaki Autor kontynuował wątki z poprzedniego tomu. Jestem bardzo ciekawa jak zostaną pociągnięte dalej!

Przenosimy się do Katowic. W oknie życia,którym zajmują się siostry zakonne zostają znalezione zwłoki czterolatka. W kościele po drugiej stronie ulicy wiesz się wikary. Kuria nie zamierza współpracować z policją. Prowadząca śledztwo Helga wzywa eksperta od dewiacji Witka Weinera. Nieoczekiwanie trop prowadzi do domu rodzinnego Weinera,którego ojciec przewodzi wspólnocie nazywanej sektą zwrotnika.

Pierwsza część książki "Parafil" wstrząsnęła całym światem. Mocna i kontrowersyjna. Druga część również wstrząśnie i zaciekawi. Mocny temat i bardzo ciekawy. Sekta i zachowania jej członków ryją mózg. To chyba jak każda sekta🤣. Bardzo mnie książka wciągnęła i wręcz pochłonęła. Coś mocnego i nie zwalniającego tempa. Nie wiem co więcej mogę powiedzieć żeby nie zdradzić fabuły.
Już przebieram z niecierpliwością żeby zacząć 3 tom o którym nie dawno się dowiedziałam. To jest top które trzeba przeczytać. Dla mnie 9/10.

Początek interesujący, a gdzieś od połowy zaczęłam się nudzić i chciałam jak najszybciej przebrnąć do końca.
Trochę niespójności - ile czasu rozkłada się ciało aby zostały same kości? Policja popełnia dużo błędów prowadząc śledztwa czy przesłuchania - wychodzi trochę, jakby nie znali się na swoim fachu…
Ostatnie kilka stron autor pędzi i opowiada - wyjaśnia - czytelnikowi dokładnie co się dzieje z każdym z bohaterów. Szkoda.

Ostatnie kilka stron autor pędzi i opowiada - wyjaśnia - czytelnikowi...

Ebook,mocne wejście .A potem,średni.Rozczarowałem się .Mało napięcia .

Ebook,mocne wejście .A potem,średni.Rozczarowałem się .Mało napięcia .

Drugi tom opowieści o specu od dewiacji Witku Weinerze..
Książka, która jest białym krukiem, bo w tym wydaniu jej premiera została odwołana..
Błąd!! Bo ten tom jest równie dobry, co poprzedni!!
Tym razem dowiadujemy się więcej o głównym bohaterze i jego historii.
Znów widać doskonałe przygotowanie autora. Nadal książka trzyma w napięciu i niby wszystko jest jasne.. ale jednak nie..
Cieszę się, że udało mi się zdobyć to konkretne wydanie i czekam z niecierpliwością na kolejny tom 😈

Drugi tom opowieści o specu od dewiacji Witku Weinerze..
Błąd!! Bo ten tom jest równie dobry, co poprzedni!!
Tym razem dowiadujemy się więcej o głównym bohaterze i jego historii.

Nie zawiodłem się na drugiej części serii o Witku. B. Rojny to naprawdę przyzwoity autor, a po Parafilu wydawał się wyklęty.

Świetna. Wciąga, trzyma w napięciu. Polecam miłośnikom kryminałów.

Świetna. Wciąga, trzyma w napięciu. Polecam miłośnikom kryminałów.

• Recenzenckie
  • Egzemplarz recenzencki