Dino Joga, czyli jak opanować dziecięce emocje

Okładka książki Dino Joga, czyli jak opanować dziecięce emocje Lorena V. Pajalunga
Okładka książki Dino Joga, czyli jak opanować dziecięce emocje
Lorena V. Pajalunga Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal opowiadania, powieści dla dzieci
48 str. 48 min.
opowiadania, powieści dla dzieci
Grupa Wydawnicza Foksal
2021-10-27
2021-10-27
48 min.
Patrycja Zarawska
dinozaury ćwiczenia joga dla dzieci

Piękno wiary. Prawdziwa, chrześcijańska modlitwa. Moglibyście wybierać tą medytację. Duch Święty, nie kundalini, nie energia wszechświata, to nie jest biblijne, to nie w zgodzie z wiarą. Ciało to świątynia Ducha Świętego. Chrystus błogosławi dzieci, do nich należy Królestwo Boże. Niech przyjmą. Człowiek stworzony z miłości i do miłości. Dzieci stworzone, kochane przez Stwórcę, Jego miłość do dzieci. Powołanie do miłości. Piękno miłości. Piękno Słowa Świętego. Przyjąć Słowa do siebie, niech umysł karmi się Słowem. Móc prawdziwie odpoczywać. Piękno sztuki. Móc czytać, pisać, śpiewać, tańczyć, rysować, malować, słuchać, grać muzykę. Móc spacerować, obserwować przyrodę.. Móc słuchać symfonię przyrody. Przyroda w muzyce. Piękno przyrody. Przyroda to dar Boży, uspokaja i ucisza. Stwórca jest samym Pięknem. Naturalne, prawdziwe piękno. Niech jaśnieje! Stwórca jest Światłością, Jego Miłość 🕊

Z czym kojarzy się Wam joga? Jest Wam obca czy może to dla Was codzienność? A może stawiacie dopiero pierwsze nieśmiałe kroki i chcecie pokazać ją także Waszym dzieciom? Mam na to ratunek: “Dino Joga. Czyli jak opanować dziecięce emocje” to coś, co pokochają nie tylko dzieciaki.

Chociaż oprawa i ilustracje stworzono po to, aby przede wszystkim zainteresować najmłodszych, nawet dorośli, którym słowo joga kojarzy się tylko z “dziwnymi wygibasami”, mogą z niej śmiało korzystać. Ja z jogą nie miałam absolutnie nic wspólnego i też zawsze miałam wrażenie, że mnie to przerasta. Nic bardziej mylnego! Opisy są tak przejrzyste i proste, że z łatwością wykonają je nawet małe dzieci, dla których książka jest dedykowana (oczywiście pod nadzorem dorosłych).

“Dino Joga” to fantastyczna książka, która wprowadzi każdego w świat jogi, a dzięki świetnym i kolorowym ilustracjom, na pewno zachęci mnóstwo dzieci, które najpierw patrzą. Jeżeli obrazki przyciągną ich uwagę, to już połowa sukcesu. U nas dinozaury są lubiane, więc chęci było dużo.

Wszystkie pozycje są szczegółowo opisane, a ich wykonanie prezentują przeróżne dinozaury. I tak poznamy Reksa, Raptora, Triksi oraz Daktyla, którzy dzielnie będą towarzyszyć nam podczas relaksu z jogą. Niektóre pozycje wymagają pewnej wprawy i koordynacji ruchowej, ale praktyka czyni mistrza! Niestety niektóre pozycje są dla mnie nie do przeskoczenia, a moja córka zdecydowanie lepiej radzi sobie ode mnie. Będę musiała nad tym popracować. Poznamy także tajniki medytacji i wyciszenia. Joga ma pomóc zmierzyć się z naszymi słabościami, złością czy brakiem koncentracji, a przede wszystkim ma pomóc znaleźć wewnętrzny spokój.

Reks, Raptor, Triksi i Daktyla to czwórka dinozaurów uczęszczających do Jurajskiej Szkoły Jogi mistrza Diplo.

Każde z czwórki przyjaciół boryka się z jakimś wyzwaniem. Reks łatwo wpada w gniew. Raptor wszystko robi szybko i nie umie zwolnić tempa. Triksi ma problemy z koncentracją. Daktyla zaś jest nieśmiała.

Poprzez medytacje, ćwiczenia oddechowe i praktykowanie konkretnych asan, starają się oni powrócić do równowagi oraz przekształcić trudności w mocne strony.

***

"Dino joga" to prosta instrukcja medytacji i asan dla najmłodszych, która odwołując się do historii dinozaurów ma zachęcić młodych czytelników do praktykowania jogi.

Każda pozycja poprzedzona jest opisem oraz obrazkową instrukcją jej wykonania.

Ciekawa forma i ładne ilustracje zachęcają do wspólnych ćwiczeń i zabawy.

Poprzez medytacje, ćwiczenia oddechowe i praktykowanie...

"DINO JOGA, CZYLI JAK OPANOWAĆ DZIECIĘCE EMOCJE" to świetna propozycja od @wydawnictwo_wilga, w której moja córeczka zakochała się od pierwszego wejrzenia. Jesteśmy w jej posiadaniu już od jakiegoś czasu i prawie codziennie po nią sięga. Ćwiczymy albo razem, albo sama z niej korzysta. Pozycje zostały idealnie dostosowane, dlatego nawet małe dzieci mogłą się przy nich świetnie bawić. Cudowna aktywność przez zabawę🤗. Książka zawiera instrukcję jak krok, po kroku wykonać konkretną figurę.
Dzieci mają możliwość zapoznania się z gronem bardzo zrelaksowanych dinozaurów. Bardzo wyluzowanym Reksem, Raptorem, pozytywną Triksi i Daktylą. Odnajdziecie w niej między innymi informacje, jak wygląda POZYCJA DRZEWA i POZYCJA POKOJOWEGO WOJOWNIKA, które prezentuje Triksi. Reks zaprezentuje Wam CHWYT NA PALUCH I MEDYTACJĘ KOCHAJĄCEJ ŻYCZLIWOŚCI. Pozycję związane z RAPTOREM i DAKTYLĄ będą wymagały maty do ćwiczeń.
Książka pomoże wyciszyć się dzieciom, które są nazbyt aktywne i wciągnie je w cudownie, barwny świat.
Idealna propozycja na zabicie złości i poprawę koncentracji.
Dodatkowym atutem jest możliwość spędzenia czasu z dzieckiem, w bardzo ciekawy i przydatny sposób.
Muszę przyznać, że ja również mam słabość do tej pozycji i dlatego bardzo ją Wam polecam!
Książka zawiera bardzo kolorowe i piękne ilustracje.
Okładka zdecydowanie przykuwa uwagę!
Ściskam Was książkoholicy 🥰📚

Dino Joga to książka zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Wraz z córką powoli zgłębiamy tajniki niektórych pozycji jogi i staramy się (obie) powoli opanować własne emocje: złość, nieśmiałość, czy też nadmierne przejmowanie się wszystkim 😏

Naszym mistrzem został Diplo, który przy pomocy swoich uczniów dinozaurów pokazuje nam jaka pozycja jogi będzie najlepsza, by poradzić sobie z trudnościami w uzyskaniu spokoju.

Mamy tu też informacje dotyczące kilku medytacji, więc sądzę, że każde dziecko (i dorosły) znajdzie coś dla siebie 😉

Rysunki zachęcają do korzystania z tej książki, a same dinozaury są po prostu urocze 🥰

Jeśli więc w Waszej rodzinie jest dziecko, które nie radzi sobie ze złością, nieśmiałością, nadpobudliwością lub brakiem skupienia, to może ta książka będzie dobrym prezentem na zbliżające się Święta ☺️

Wraz z córką polecamy gorąco (choć przyznam, że niektóre pozycje wcale nie są takie łatwe, ale warto próbować - może się to skończyć naprawdę zabawnymi sytuacjami 😅)

Uwielbiam DINO JOGĘ! Ta książeczka jest wspaniała, prosta w treści, pomocna, ciepła, z genialnym podejściem do dziecka, ale i do dorosłego, który swoją przygodę z jogą dopiero zaczyna. Słodkie ilustracje, przepiękni bohaterowie, jasne przesłanie. Ujmująca pozycja!
Lorena Pajalunga stworzyła świetną rzecz, która z miejsca zachęca do ćwiczeń, a przecież każdy wie, jak ważne jest, by się ruszać, by zacząć się rozciągać już od młodych lat. Nasze ciało służy nam każdego dnia, bez wytchnienia, nawet w nocy dla nas pracuje. MUSIMY O NIE DBAĆ, drugiego nie dostaniemy. Lecz w jodze chodzi także o pokrzepienie ducha, o odpoczynek psychiczny, bez którego również daleko nie zajdziemy.
Autorka pokazała w swojej książce proste asany, ćwiczenia, które może wykonać każdy - jeśli nie za pierwszym, to za drugiem razem... lub za dwudziestym. Grunt to próbować. Wszystko jest znakomicie objaśnione i odrysowane.
Właśnie! ILUSTRACJE są absolutnie wspaniałe! Anna Lang przepięknie namalowała dinozaury, które zyskują momentalnie naszą sympatię i z którymi możemy się UWAGA utożsamić. Ich charaktery odpowiadają charakterom ludzi, którzy czytać będą tę książkę. Uwielbiam okrągłą Triksi, złośnika Reksa, ruchliwego Raptora i nieśmiałą Daktyle... no i mistrz Diplo wymiata!
Ilustracje są wręcz wzruszające, dotykają jakiejś takiej delikatnej strony serca, sprawiają, że rodzą się w czytelniku pozytywne emocje. Te obrazy, w połączeniu z mądrym i jasnym tekstem tworzą wartościową całość - RUSZMY SIĘ, ZAKRĘĆMY KUPERKIEM, póki jeszcze możemy, zadbajmy o siebie, O swoje zdrowie fizyczne i psychiczne - o samopoczucie.
DINO JOGA została rewelacyjnie wydana, a jedyne, co bym dodała, to objętości. Och jak ja bym chciała, by tak książka była grubaśna i zawierała wszystkie pozycje jogi! Ależ to byłby skarb! Bardzo się cieszę z tej książeczki i już razem z mniejszą istotką ćwiczymy zawzięcie - bo chcemy mieć silne ciałka.

mostek, chwyt za paluch, medytacja podczas chodzenia - zróbmy to dla siebie
8/10
Wydawnictwo Wilga

Reks, Raptor, Triksi i Daktyla to czwórka sympatycznych dinozaurów. Każdy z nich jest inny, a łączy ich fakt, że potrafią zwalczyć swoje emocje poprzez różne ćwiczenia z Jogi. Na przykład Reks pomoże poradzić sobie ze złością.

Propozycje ćwiczeń z jogi są opisane dokładnie, a treść poparta ilustracjami. To sprawia, że nie ma problemu, ze zrozumieniem jak to ma wyglądać. Sporym plusem jest różnorodność pod względem poziomu trudności.

Książka jest kolorowa, z ładnymi ilustracjami, które przyciągają wzrok i zachęcają do sięgania po książkę.

Okładka jest twarda i solidna. Dzięki niej książka posłuży długi czas.

„Dino Joga, czyli jak opanować dziecięce emocje” to urocze dinozaury, duża dawka ruchu i pomysły na poradzenie z różnymi emocjami. Ja jestem na TAK i z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2021/11/wydawnictwo-wilga-ksiazka-pt-dino-joga.html

Jak okiełznać dziecięce emocje? No jak? A no na przykład przy pomocy jogi :D „Dino joga, czyli jak opanować dziecięce emocje” to połączenie jogi z dinozaurami i kilka prostych praktyk, które mogą pomóc dzieciom w przyswojeniu emocji, z jakimi się mierzą.

Złość, nieśmiałość, problemy z koncentracją, a nawet niedoskonałości ciała – między innymi z tym starają się radzić sobie Reks, Raptor, Triksi i Daktyla – to przyjazne dinozaury, z którymi uczymy się ćwiczeń jogi. Na każdej stronie mamy w bardzo przystępny sposób przybliżony problem oraz ćwiczenie pomagające ten problem ujarzmić. Przy każdym ćwiczeniu są krótkie opisy i ciekawe ilustracje obrazujące, jak poprawnie wykonać ćwiczenie. Są ćwiczenia łatwiejsze i są też trudniejsze, jednak wszystkie budzą zainteresowanie dzieci. Mi ta książeczka pomaga wyciszyć grupę, a w przedszkolu bywa o to ciężko.

Kolorowo, przyjaźnie i spokojnie – takie słowa przychodzą mi do głowy, gdy myślę o tej książeczce.

• Samodzielne
  • DZIECI
  • Pati do kupienia
  • Opinia
  • Chcę kupić Ania
  • Z Martą

Dodaj cytat z książki Dino Joga, czyli jak opanować dziecięce emocje