Prawo rzymskie

Okładka książki Prawo rzymskie Kazimierz Kolańczyk
Okładka książki Prawo rzymskie
Kazimierz Kolańczyk Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wolters Kluwer Polska
2021-01-01
2021-01-01
Prawo Prawo rzymskie Ptawodawstwo Historia kolańczyk

swietny podrecznik

swietny podrecznik

Bardzo ciekawa lektura, warta przeczytania nie tylko przez studentów Prawa.

Bardzo ciekawa lektura, warta przeczytania nie tylko przez studentów Prawa.

Oj, niezła to kobyłka, ale kompleksowo i w pełny sposób napisana. Trochę razi słownictwo, czasem zdecydowanie trącące myszką, ale zasadniczo czyta się to, jak na podręcznik dotykający kwestii odległej przecież przeszłości, całkiem całkiem. Bez niej do egzaminu ani rusz ;)

Ius est ars boni et aequi. Cieszę się, że można czytać takie książki. Dzięki temu, można sobie uświadomić czym był i ... jest Rzym. Właściwie bez prawa karnego. Co nie dziwi. A jednak trochę szkoda. Nadmienię o niektórych rzeczach - legis actio sacramento. Hypotheca. Gorszenie niewolnika - servi corruptio. Zagrożenie bezpieczeństwa ruchu - postium aut suspensum. Instytucja kuratora dziecka poczętego, ale jeszcze nie urodzonego ! Z drugiej strony płód niewolnicy - partus ancillae - zaliczano do pożytków. Za uchylanie się od spisu obywatelskiego groziła sprzedaż w niewolę.

Nie umywa się do pozycji prof. Dajczaka. Prawo Rzymskie zostało w niej jedynie muśnięte.

Poznanie tej książki i jej zrozumienie gwarantuje silne podstawy i zmniejszenie trudności w zderzeniu z później grożącym prawem cywilnym

Bez tej księgi nie wyobrażam zdania sobie egzaminu z 'Rzymu'. Na szczęście udało się w zerówce na marne 3 na szynach, choć podręcznik był wykuwany na blachę przez bite dwa miesiące...

Generalnie bardzo ciekawa książka o tym niewolniczym ustroju prawniczym, na którym oparte jest nasze współczesne prawo cywilne.

Jednak ciekawe do czytania. Do nauki to już gorzej z tą masą łacińskich zwrotów.

Dobrze, że to było na pierwszym roku (dla tych co zdali) bo potem zobowiązania z cywila były już dużo łatwiejsze do ogarnięcia.

Jednak ciekawe do czytania. Do nauki to już gorzej z tą masą...

Z tą książką miałam nie lada przygodę z racji studiów prawniczych. Każdy młody prawnik musi przez to przejść jednak moim zdaniem autor przedstawia wszystko jasno, klarownie i w sposób prosty. Z pomocą tej książki można zaliczyć każdy egzamin z prawa rzymskiego.

Pamiętny podręcznik do prawa rzymskiego. Dobrze napisany,z masą informacji i usystematyzowany. Łezka się w oku kręci po tych pamiętnych 7-9 razach czytania, do egzaminu, a potem na warunku do kolejnej próby!

hehe... ta książka był kluczem do sukcesu na egzaminie z cudownego przedmiotu jakim jest prawo rzymskie:D

• Prawo
  • Studia
  • Prawo
  • Podręczniki akademickie
  • Studia
  • 2015

Dodaj cytat z książki Prawo rzymskie