Na skrzydłach kondora. Bajki z Chile

Okładka książki Na skrzydłach kondora. Bajki z Chile Luigi Dal Cin
Okładka książki Na skrzydłach kondora. Bajki z Chile
Luigi Dal Cin Wydawnictwo: Słowne (dawniej Burda Media Polska) Seria: Opowieści z czterech stron świata baśnie, legendy, podania
48 str. 48 min.
baśnie, legendy, podania
Opowieści z czterech stron świata
Sulle ali del condor. Fiabe dal Cile
Słowne (dawniej Burda Media Polska)
2021-10-13
2021-10-13
48 min.
Ewa Nicewicz

Wieczór przy ognisku wśród najbliższych, blisko natury - to pierwsza myśl, to od razu przyszło mi do głowy jako idealne miejsce na czytanie "Na skrzydłach kondora. Bajki z Chile" i nie myliłam się. Świetnie oddałoby to klimat legend zawartych w tej książce.

Autor, Luigi Dal Cin, zaprasza w podróż po baśniowej tradycji Chile. Książka jest zbiorem ośmiu ciekawych legend, bajek, a zarazem kolejnym tomem z serii " Opowieści z czterech stron świata".

Jest to pozycja dla każdego ciekawego świata i wrażeń dziecka - przybliża czytelnikowi kulturę, bogactwo tego regionu, jak również podkreśla rolę, wagę natury dla człowieka.

W opowieściach spotkać możemy, np. gigantycznego węża, gwiezdne dziewczyny, czy mojego faworyta spośród wszystkich historii - chodzące drzewo.

Bajki są ciekawe, "inne" oraz krótkie - młody czytelnik nie zdąży się znudzić, zmęczyć nadmiarem treści, a na pewno z każdej legendy dowie się czegoś nowego, intrygującego, godnego zapamiętania.

Na każdej stronie - przepiękne ilustracje. Szczerze? Do tej książki przekonała mnie właśnie niebanalna okładka i tytuł, a treści zawarte w środku podtrzymały to dobre pierwsze wrażenie.

Warto również wspomnieć, że książka powstała we współpracy z Fundacją Stepana Zavrela. Ilustracje pochodzą z 34. edycji konkursu "Obrazy wyobraźni", zorganizowanego w ramach Międzynarodowej Wystawy Ilustracji Dziecięcej w Sarmede.

Nauka nie musi być nudna - uważam tak od zawsze i cieszę się, że coraz więcej jest tak wartościowych książek, które zachęcają do poznawania świata i poszerzania horyzontów.

„Na skrzydłach kondora. Bajki z Chile” to zbiór ośmiu ciekawych i niezwykłych bajek pochodzących z kultury Chile. Jest to kolejny tom z serii „Opowieści z czterech stron świata”, która zabierze małych czytelników w podróż po różnych zakątkach świata. Książka sprawdzi się idealnie dla dzieci, które interesują się innymi krajami i ich zwyczajami. Czytanie z pewnością ułatwią kolorowe i magiczne ilustracje, które idealnie oddają klimat tego kraju. Szata graficzna jest bardzo dobrze przemyślana i pomoże lepiej zrozumieć zawarty w tej książce tekst.

Opowieści są krótkie, ale bardzo treściwe i wyjątkowe. Sprawdzą się do wspólnego czytania i omawiania poszczególnych bajek z dzieckiem. Myślę, że warto zachęcać maluchy do czytania takich pozycji i rozwijania ich wiedzy na temat innych narodowości. Książka „Na skrzydłach kondora” w bardzo ciekawy i przystępny dla małych czytelników sposób przybliży maluchom kulturę i tradycje Chile, jakiej z pewnością nie znają.

Każde z tych niezwykłych opowieści podkreśla, jak ważny jest szacunek dla natury i więź z ziemią, na której mieszkamy. Dzieci poznają gigantyczne węże, rubinowe pumy, chodzące drzewa, czy dzielnych ptasich ludzi. Ilustracje są naprawdę piękne, klimatyczne i uderzają w wyobraźnię. Na końcu książki znajduje się chilijskie niebo, na którym dzieci same będą mogły narysować swój własny gwiazdozbiór.

• Biblioteczka Basi, Lidki i Hani
  • Wspomnienia z dzieciństwa