Marika

Bardzo zainteresował mnie wątek "polskiego trójkąta bermudzkiego, w którym to obszarze, co jakiś czas znikają ludzie. Lubię takie tajemnicze motywy w książkach. Oczywiście jak w poprzednich częściach agentka Ultra oraz dziennikarz Kniewicz tworzą zgrany duet.

Zupełnie nielogiczna i płaska historia. Ani to SF, ani kryminał, ani typowa książka sensacyjna. Bardzo płytkie i słabe logicznie.

Adama Kniewicza, telewizyjnego dziennikarza śledczego, interesują znikający ludzie na bagnach w lesie koło Skierniewic. Pierwsze takie przypadki, jak się dowiedział, zdarzały się już za komuny, gdy był tam poligon a rządzili nim Sowieci. Agentkę Ultrę i jej szefów z tajnej prezydenckiej agencji niepokoją liczne wizyty w Polsce byłych KGB-istów, ich kontakty z islamskimi terrorystami oraz fakt, że zostają skutecznie przez kogoś eliminowani. Odnotowują też ponowne pojawienie się obecnego agenta SWR, czyli rosyjskiego zagranicznego wywiadu, który w latach 1980-ych przebywał w Polsce jako nielegał, na papierach francuskiego dziennikarza, i inwigilował środowisko opozycyjnych studentów z NZS. Czy Marika to jedynie imię jego ówczesnej dziewczyny?

Intryga, jak wynika z powyższego, jest skomplikowana a jej prawdopodobieństwo i rozwiązanie w całości podlegają konwencji rządzącej tego typu literaturą. Może niezbyt ambitnej, ale o przemyślanej i trzymającej w napięciu strukturze, tym bardziej że do moich pozytywnych wrażeń z odbioru powieści znowu walnie przyczyniła się interpretacja audiobooka przez Filipa Kosiora.

Ciekawa i wciągająca.

Ciekawa i wciągająca.

Trzecia już część serii szpiegowskiej o agentce Ultra. Tym razem jak to u Kotowskiego bardzo dużo się dzieje mimo małej ilości stron. Tym razem w roli głównej agent rosyjski który próbuje nie dopuścić do zamachu w Polsce przez zdradzieckich agentów. Oczywiście pomaga mu w tym polska super agentka Ultra i znany z poprzednich części dziennikach z TVP. Dużo akcji, wielowątkowość i duża ilość postaci powoduje iż czyta się bardzo szybko. Jak zwykle ciekawe zakończenie. Kotowski to dla mnie w tej serii taki mikro Severski. Dlaczego mikro? Severski piszę długie powieści, Kotowski krótkie ale tak samo ciekawe i zakręcone pod względem akcji szpiegowskiej. Na pewno sięgnę po kolejne części tej serii.

Jak to Kotowski dla mnie Oki warto posłuchać

Jak to Kotowski dla mnie Oki warto posłuchać

Jak w poprzedniej czytanej przeze mnie książce autor nie ogarniam jak on mieści tyle treści w tak krótkiej książce , kolejna kwestia to ilość potencjalnych odbiorców bo nie tylko zwolennicy dobrego kryminału będą zadowoleni , fani powieści obyczajowych czy si-fi też mogą być zadowoleni. Bardzo polecam :)

Ta książka to moje pierwsze spotkanie z autorem. Długo czekała na półce, aż w końcu po nią sięgnęłam. I żałuję... że tak późno. Akcja wciąga od samego początku i nie odpuszcza do samego końca. Dobry szpiegowski thriller z nieco naciąganą rzeczywistością. Polecam

Kolejna książka w dorobku tego pisarza. Tym razem mamy dawne porachunki, KGB oraz szpiegów.

Nieopodal Warszawy w tajemniczych okolicznościach znikają ludzie. Mieszkańcy są przerażeni, dodatkowo uaktywniają się dawni agenci rosyjskich służb.

Bohater Aleksander Kołynin jest byłym oficerem KGB. Człowiek po przejściach, który za związek z młodą, polską opozycjonistką zapłacił wysoką cenę.

''Nikt nie wie, że tylko on zna prawdziwą tajemnicę Mariki".

Krzysztof Kotowski miał ciekawy pomysł na fabułę, wciąga od samego początku. Znów spotykamy Adama Kniewicza i agentkę Ultrę.

Autor ma na koncie kilka interesujących książek, w niektórych z nich dostrzegalne są jego klarowne poglądy polityczne.

Polecam:)

<3 z dedykacją i autografem Autora <3