Pan Samochodzik i Templariusze

Okładka książki Pan Samochodzik i Templariusze Zbigniew Nienacki
Okładka książki Pan Samochodzik i Templariusze
Zbigniew Nienacki Wydawnictwo: Liber Novus Marcin Nowak Cykl: Pan Samochodzik (tom 4) Ekranizacje: Pan Samochodzik i Templariusze (2023) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Pan Samochodzik (tom 4)
Liber Novus Marcin Nowak
2021-05-01
2021-05-01
Ekranizacje:
Pan Samochodzik i Templariusze (2023)

Nie jest to mój ulubiony Samochodzik, ale zdecydowanie najlepszy. A na dodatek ma znakomitą ekranizację (starą),w której wiele pozmieniano ale wszystko równie dobre jak w książce, " było ich czterech, trzech całkiem małych, A jeden duży, Jakby ksiądz widział. " W porównaniu do innych młodzieżówek z tamtych lat , świetnie się trzyma, w porównaniu choćby do Tomków. Chyba od tej pozycji powinni zaczynać , co którzy jeszcze o przygodach pana Tomasz nie czytali.

Fajne i przyjemne, czasy podstawówki nadal żywe, warto wrócić mentalnie do beztroskich czasów ... :)

Fajnie się bawiłam, ale trochę mi się ciągnęło, nie byłam w stanie długo czytać za jednym razem, więc co chwila odkładałam.
Ale na koniec akcja ruszyła szybko i przeczytałam migiem.

Ale na koniec akcja ruszyła szybko i przeczytałam migiem.

Dla mnie to książka wybitna i chociaż wiem, że dla młodych pewne jej fragmenty \związane z realiami \ nie będą zrozumiałe, to gorąco polecam. Zapomnicie na chwilę o pustym świecie Internetu i przeniesiecie się w świat do którego chce się wracać. A! I pamiętajcie = trochę skarbów do odkrycia jeszcze pozostało!!

Fantastyczna książka przygodowa dla młodszej młodzieży. Trochę żałuję, że nie czytałem jej za młodu. Poprawność historyczna powala. Zbigniew Nienacki fantastycznie połączył intrygę detektywistyczno przygodową z faktami historycznymi na temat zakonów Templariuszy, Krzyżaków oraz ciekawostkami archeologicznymi o Jaćwingach zamieszkujących niegdyś m.inn. tereny obecnych Mazur. Mimo że książka ma już swoje lata, zestarzała się całkiem nieźle.

Pan Samochodzik znowu na tropie wielkiej przygody!
Małym minusem jest to, że mało jest w tej serii akcji, a za to dużo gadania. Ma to jednak swój urok. Gdyby była napisana w czasach teraźniejszych wyglądałaby zupełnie inaczej. Pokazał to nam film na Netflixie, mimo iż fabuła była w nim totalnie przerobiona. Spodziewałem się większej rywalizacji z Petersenem, która byłaby napędzana przez zagadki prowadzące do skarbu. Autor umiejętnie wplata podłoże historyczne dzięki któremu razem z Tomaszem możemy uczestniczyć w wyprawie.
Pan Samochodzik to po prostu Pan Samochodzik. Wykształcony inteligent wykorzystując swe zdolności detektywistyczne aby odnajdywać skarby dla naszego kraju. Po raz kolejny towarzyszą mu harcerze. Każdy z nich ma inne umiejętności potrzebne podczas wyprawy. W tej części spotykamy rywali w poszukiwaniach - rodzinę Petersenów. Karen, która chce odnaleźć skarby za wszelką cenę i jej ojca. Dla, którego ważniejsze jest samo poszukiwanie.
Z każdym nowym tropem dochodzi do zwrotu akcji i do samego zakończenia czekamy w napięciu na rozwój sytuacji. A owy epilog ładnie wszystko zamyka.
Z niecierpliwością sięgnę po kolejną przygodę.

Pan Samochodzik wraz z harcerzami wyrusza do Miłkokuku by tam rozpocząć poszukiwania skarbu Templariuszy. Muszą się spieszyć, ponieważ przez artykuł w gazecie jest wielu chętnych na jego znalezienie.

Pan Samochodzik znowu na tropie wielkiej przygody!

Nie da się o tej książce powiedzieć niczego innego jak to że jest genialna. Fantastyczna opowieść przygodowa świetnie się czyta i trzyma w napięciu. Serial telewizyjny też jest na najwyższym poziomie zdecydowanie polecam. Najlepsza pozycja z cyklu Pan Samochodzik

Przygoda Michała z Panem Samochodzikiem zaczęła sie właśnie od Templariuszy. To właśnie tę część czytał mu tata na dobranoc. I to ten film widział jako pierwszy.
I teraz gdy sam przeczytał książkę, nadal jest zachwycony tą historią.

I teraz gdy sam przeczytał książkę, nadal jest zachwycony tą historią.

Czytałem będąc nastolatkiem i wciągnęła mnie jak każda inna książka z tej serii.

Może nie jest to najlepsza część z całej serii, ale Nienackiemu trzeba oddać, że doskonale potrafi przenieść czytelnika tak do Malborka, jak i do jeszcze dawniejszych czasów.

Ciekawe wydarzenia, wyraziste postacie i bardzo dobra rozrywka.

Ciekawe wydarzenia, wyraziste postacie i bardzo dobra rozrywka.

• Dzieciństwo
  • Z dzieciństwa