Brudna gra. Dziedzictwo

Okładka książki Brudna gra. Dziedzictwo Alicja Skirgajłło
Okładka książki Brudna gra. Dziedzictwo
Alicja Skirgajłło Wydawnictwo: Editio, Editio Red Cykl: Dziedzictwo (Skirgajłło) (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Dziedzictwo (Skirgajłło) (tom 1)
Brudna gra.
Editio, Editio Red
2022-11-08
2022-11-08
miłość zdrada tajemnica spadek śmierć niebezpieczeństwo oszustwo mężczyzna kobieta seks ochroniarz klamstwo manipulacja

Historia która zaczęła się niewinnie. Kira po ukończeniu studiów malarstwa miała ambitne plany na wyjazd i rozwijanie kariery, właśnie związanej ze sztuką. Tymczasem dostaje pokaźny spadek od swojego ojca którego niestety wcześniej nie miała okazji poznać i jej życie dotychczasowe diametralnie się zmienia. I w tym momencie z grzecznej książki, która z pozoru wydawała się, że taka będzie staje się jedną wielką grą i tajemnicą. Nie spodziewajcie się typowego romansu biurowego ani opowieści o malarstwie oraz wielkiej miłości przez duże M.... I choć fabuła fajna i czyta się szybko to miałam wrażenie, że autorka chciała za dużo innych wątków wpleść w powieść i to dla mnie nie było na plus... Ogólnie polecam

Lubicie romanse biurowe? A co powiecie na zaskakujący przebieg akcji i niespotykane zakończenie, na które raczej mało kto by wpadł?

Ta książka mnie trochę zaskoczyła. Myślałam, że to będzie typowy romans biurowy z jakimiś drobnymi tajemnicami bohaterów, ale to co dostałam trochę przebiło moje oczekiwania.

Kira Sadowska to dziewczyna, która wyznaczyła sobie konkretny plan, do którego dążyła i właśnie miała wejść w nowy rozdział związany z końcem studiów na akademii sztuk pięknych i spełnianiem marzeń wraz z ukochanym chłopakiem i najlepszą przyjaciółką. A przynajmniej taki był plan, lecz wszystko się skomplikowało.

Marzenia dziewczyny właśnie legły w gruzach za sprawą nagłego wypadku, który dla większości ludzi byłby jak wygrana w totka.
Wyobraźcie sobie, że dowiadujecie się, że odziedziczyliście ogromną, świetnie prosperującą firmę. Nie da się ukryć, że większość ludzi chyba nawet o czymś takim nie śmie marzyć. Jednak chyba każdy by się z czegoś takiego ucieszył, ale nie Kira. Ta dziewczyna ma inne marzenia, które właśnie miała zacząć spełniać, ale los spłatał jej figla przez co wszystkie plany dziewczyny pozostaną tylko marzeniami.
W dodatku kolejnym ciosem jest to, że dziewczyna po wielu latach w końcu dowiaduje się kto był jej ojcem. Jej matka przez całe życie utrzymywała to w tajemnicy. Niestety na poznanie go jest już za późno, ponieważ Kira poznaje jego tożsamość dopiero, gdy po jego śmierci dostaje jego firmę w spadku.
Życie dziewczyny zmienia się nie odwracalnie, a ona musi stawić czoła nowym wyzwaniom i tajemnicom, które się przed nią odkrywają.
To co spotkało tę dziewczynę to zbyt wiele i nie potrafi unieść tak wielkiego bagażu, tym bardziej, że jedną z tajemnic jest taka najbardziej bolesna, którą skrywali przed nią jej chłopak Paweł i przyjaciółka Ula.
Na szczęście na pomoc Kirze z nową sytuacją przychodzi prawa ręka jej ojca- Eryk. Tylko czy na pewno może mu zaufać? Jakie plany wobec niej może mieć ten mężczyzna? Czy ma czyste intencje?

Historii tej towarzyszy ciągle dreszczyk napięcia i różnych wyobrażeń dotyczących bohaterów i dalszego przebiegu akcji, czasami dość złudnych. Przyznam, że dawno “zwykły romans biurowy” nie okazał się tak niezwykły. Ja już wiem, że tej książki stanowczo nie można nazwać takim mianem.
Autorka przenosi czytelnika do świata pełnego intryg, tajemnic i zdrad, gdzie polityczne manipulacje i walka o władzę prowadzą do niebezpiecznych konsekwencji. Porusza temat lojalności oraz ceny za ambicje i żądze władzy. Książka prowokuje do refleksji nad moralnością oraz konsekwencjami decyzji podejmowanych przez głównych bohaterów.
Jest to historia, która pokazuje, że nie warto bezgranicznie ufać jednej osobie, tym bardziej nowo poznanej.

Bohaterowie są różnorodni i dobrze wykreowani. Nadają tej historii sporo dynamiki.
Kira Sadowska, główna bohaterka, prezentuje się jako silna i zdeterminowana kobieta, która staje przed trudnymi wyborami i konsekwencjami swoich działań.
Jej rozwój na przestrzeni książki, od momentu, kiedy dowiaduje się o spadku po ojcu, do końcowych momentów pełnych napięcia, jest fascynujący do śledzenia. Przygrywający kluczową rolę Eryk, prawa ręka ojca Kiry, wzbudza mieszane uczucia i otacza się aurą tajemniczości, co dodaje narracji dodatkowego elementu intrygi. Pozostali bohaterowie, również mają swoje własne motywacje i tajemnice, które stopniowo ujawniają się w toku fabuły, co sprawia, że czytelnik nie może się oderwać od książki.

Pani Alicja prezentuje dynamiczny styl pisania, który doskonale oddaje napięcie i emocje towarzyszące głównym wydarzeniom. Jej sposób kreowania postaci i budowania świata w tej książce wciąga czytelnika od pierwszych stron. Uważam, że to idealna lektura dla miłośników nie tylko romansów, ale także powieści pełnych intryg i zaskakujących zwrotów akcji. Pani Alicja stworzyła fascynujący świat, który trzyma czytelnika w napięciu do samego końca, który i tak nie daje czytelnikowi wytchnienia, bo pozostaje się z niedosytem i oczekiwaniem kontynuacji.
Jest to pierwsza książka tej autorki, którą miałam przyjemność przeczytać, a po moich wcześniejszych słowach chyba dobrze widać, że była to naprawdę udana lektura. Z chęcią sięgnę po kontynuację (na pewno najszybciej jak się da) oraz po inne książki Pani Alicji, a ten tytuł polecam wszystkim poszukującym emocjonującej lektury.

Kira Sadowska to dziewczyna, która wyznaczyła sobie konkretny...

Kiepsko napisana ta książka. Mam wrazenie, że w zależności od potrzeb niektóre szczegóły były zmieniane. Na dodatek chaotyczna. A główna bohaterka - no durna. Eryk chodząca czerwona flaga, a ta leci na niego jak Reksio na szynkę.

W sumie najbardziej interesujący watek to wątek Kajetana, który pojawił się dwa razy. Mam drugą część i przeczytam z ciekawości, co tam Eryczek odmalował konkretnie.

Kira, miłośniczka malarstwa, dostaje w spadku po nieznanym sobie ojcu dość spory majątek. W tym dużą firmę, na której czele musi teraz stanąć. Jako że to nie jest jej świat, uczy się wszystkiego od podstaw, będąc pod okiem Eryka, współwłaściciela.

Po dość bolesnych wydarzeniach prywatnych i niespodziance spadkowej, nawiązuje bliską relację ze wspólnikiem.

Z zewnątrz wszystko wygląda jak w bajce:
- spore dziedzictwo
- nowy ukochany
- zaklejanie ran
- nowa przyjaciółka, własna sekretarka.

Ale czy to jest prawdziwe? Czy może tylko piękna mrzonka?

W książce poruszono kilka ważnych dla mnie tematów. Mianowicie:
- notoryczne zdrady - ktoś, kto ma własne zasady, nie będzie tolerował takiego przejawu braku szacunku do siebie od innych. Jest to ciężkie przeżycie, ale jeśli się chce to można wyjść z tego w jednym kawałku
- brak ojca - w tej historii jest to trochę inny brak, ponieważ matka głównej bohaterki znalazła sobie nowego partnera, który jest dla Kiry jak ojciec. Pokochać nieswoje dziecko jest bardzo trudne, ale jak widać, do zrobienia. Jej ojczym ma za to u mnie ogromnego plusa
- przyjaźni - nie wszystkie relacje opierają się na prawdzie, szczerości i autentyczności. W ,,Dziedzictwie" mamy przyjaźń chwilową, owianą spiskiem, kłamstwem. Intrygą?
- miłość - po wielu perypetiach miłosnych mimo wszystko wierzę w prawdziwe uczucie, bo znam kogoś, kto taką znalazł. Mam przeczucie, że to jeszcze przede mną, ale nie szukam na siłę. Kira myślała, że po rozstaniu z niewiernym Pawłem znalazła ideał w postaci Eryka. I sama byłam o tym przekonana przez dużą część książki. Niestety, jest to aspekt o wiele bardziej skomplikowany.

Nie toleruję związków dla jednostronnych korzyści, dla samego uwiedzenia i wykorzystania, jakiegokolwiek wykorzystania. Początkowo może być pięknie, bajecznie, miło. Trzeba jednak trzymać rękę na pulsie, ponieważ małe znaki mogą zwiastować coś ogromnego.

Brzydzę się przemocą wszelaką. Pod żadnym pozorem nie powinno się stosować przemocy wobec kogokolwiek. Czy to fizycznej, czy psychicznej, czy emocjonalnej. Je wszystkie mamy pokazane w tejże historii i wcale nie czytało mi się o tym łatwo. Kiedy zauważymy jakieś oznaki, powinniśmy reagować, uciekać z danej relacji czym prędzej. Każdy zasługuje na to, by być traktowany dobrze. W niektórych przypadkach jednak - ze wzajemnością.

Historia Kiry i Eryka nie jest prostą historią miłosną. Kryje w sobie multum emocji, wrażeń, tajemnic i trudnych wyborów. Zapadła mi jednak w serce i bardzo chętnie przeczytam kontynuację, jak tylko dorwę.

Z zewnątrz...

Niezwykle naiwna bohaterka... Naciągana historia.. Po drugą część raczej nie sięgnę.

Brudna Gra Dziedzictwo

Odziedziczyła ogromny majątek, a wraz z nim ogromne kłopoty
Kira Sadowska kończy studia w akademii sztuk pięknych. Ma plan, że po odbiorze dyplom wyjedzie z chłopakiem i przyjaciółką na upragnione wakacje do Paryża.
Kira będzie musiała odłożyć swój wyjazd na późniejszy czas.
Kobieta dowiaduje się, że odziedziczyła bardzo duży majątek po ojcu, który niedawno zmarł a na dodatek nawet go nie znała. Był nim Tomasz Abramowicz i był on właścicielem największej w Polsce agencji marketingowej, która teraz należy do Kiry. Jak ona na to zaraguje? 🤔
Na jaw wychodzą różne tajemnice, które skrywali przed Kirą Ulka i Paweł. Co takiego ukrywali? 🤔
Kirze z pomocą przychodzi Eryk. Czy kobieta przyjmnie pomoc? 🤔
Eryk jest przystojnym mężczyzną i jest współwłaścicielem firmy Abramowicza.
Czy kobieta może mu całkowicie zaufać? 🤔 Czy Eryk robi to z dobrego serca? 🤔 Czy może ma w tym jakiś cel? 🤔
Na te pytania znajdziecie odpowiedzi, jak sięgniecie po książkę 📖.

Ochh co to była, za książka i dlaczego skończyła się w takim momencie? 😲 🤔
Historia Kiry wciągnęła mnie od pierwszej strony aż zerwałam noc. Teraz z niecierpliwością czekam aż przeczytam następny tom.
Moją uwagę przykuła kolorystyka na okładce, bardzo mi się podoba. Książka według mnie jest napisana dobrze i czyta się ją szybko.

Polecam Wam ogromnie tą historię.

Gratuluję autorce i życzę dalszych sukcesów 📚.

Bardzo dziękuję wydawnictwu za egzemplarz ❤️.
Współpraca reklamowa, barterowa 🙂.

Brudna Gra Dziedzictwo

Odziedziczyła ogromny majątek, a wraz z nim ogromne kłopoty
Kira będzie musiała odłożyć swój wyjazd na późniejszy czas.
Kobieta dowiaduje się, że odziedziczyła bardzo duży majątek po ojcu, który...

Jako, tako, męcząco. Bohaterka - no cóż.

Jako, tako, męcząco. Bohaterka - no cóż.

Kira Sadowska lada dzień kończy studia na akademii sztuk pięknych i jedzie świętować dyplom wraz z przyjaciółką Ulą i chłopakiem Pawłem do Paryża. Niedługo przed wyjazdem Kira dowiaduje się, że jej biologiczny ojciec, którego nigdy nie poznała, zostawił jej cały majątek: liczne domy w całej Polsce i fotel prezesa w największej w Polsce firmie marketingowej AbramTurst. Początek pracy w firmie wiąże się z dużym stresem, a jakby tego było mało, Sadowska odkrywa, że jej chłopak zdradzał ją z jej najlepszą przyjaciółką. Młoda kobieta, niemająca żadnego doświadczenia zarówno w marketingu jak i kierowaniu firmą jest całkowicie zagubiona. Z pomocą przychodzi jej Eryk Szulc, który „był prawą ręką i najlepszym przyjacielem” ojca Kiry oraz asystentka Natalia. Eryk, niepoprawny uwodziciel szybko zaczyna interesować się piękną dziedziczką, a ta nie pozostaje mu dłużna. Między Erykiem i Kirą szybko wybucha płomienny romans, choć były chłopak chce odzyskać dziewczynę. Jak potoczy się romans Sadowskiej i Szulca i czy Kira może w pełni ufać swojemu kochankowi?

„Brudna gra. Dziedzictwo” to pierwszy tom dylogii Dziedzictwo, połączenie romansu i powieści erotycznej z nutą biznesowej intrygi. Bohaterowie zostali dobrze scharakteryzowani, choć nie ukrywam, że często miałam problem ze zrozumieniem postępowania Kiry. Eryk zdecydowanie nie zdobył mojej sympatii, jako manipulant, człowiek wybuchowy i egoistyczny, dbający tylko o siebie, swoje interesy i przyjemność, wykorzystujący ludzi. Asystentka Natalia, początkowo zdobyła moją sympatię, abym z czasem zaczęła się zastanawiać, czy ona też nie prowadzi własnej gry, podobnie jak nauczyciel marketingu Kiry – Arek. W pewnym momencie wokół Kiry zaczynają kręcić się same „rekiny”: Eryk, Arek i Paweł, a dziewczyna jakby nie miała instynktu samozachowawczego, bezgranicznie ufa Erykowi i Arkowi. Jak wspomniałam, mam olbrzymi problem z Kirą, z jednej strony po odkryciu zdrady, rzuca się w wir pracy, z drugiej szybko zachłystuje się nowym bogactwem i zainteresowaniem ze strony Eryka, z czasem staje się całkowicie podporządkowana mężczyźnie, aby nie prowokować jego wybuchów gniewu.
Jeśli chodzi o sam romans, pomiędzy Kirą i Erykiem, to autorka nie szczędzi scen erotycznych, więc z tego względu jest to moim zdaniem, lektura dla osób pełnoletnich, zwłaszcza że wraz z rozwojem romansu zmienia się też charakter aktów seksualnych.

Zakończenie historii bardzo zaskakujące, takiego obrotu spraw, się nie spodziewałam. Dodatkowo pojawia się mężczyzna z prologu – Kajetan, który zapewne odegra ważną rolę w kolejnym tomie zatytułowanym „Złudne marzenia”.

Powieść polecam wielbicielkom pióra autorki i gorących romansów, a ja siadam do lektury drugiego tomu.

Brudna gra. Dziedzictwo – Alicja Skirgajłło
Kira Sadowska to młoda dziewczyna, która właśnie skończyła wymarzone studia na ASP. Jej życie jest poukładane, pełne planów na przyszłość. Mieszka wraz ze swoim chłopakiem Pawłem i ich wspólną przyjaciółką Ulką. Mogłoby się wydawać, że prowadzi zwykłe, „nudne” życie. Los jednak bywa przewrotny i na młodą kobietę czeka niemała rewolucja.
Kira poznaje prawdę o swoim biologicznym ojcu. Okazuje się nim Tomasz Abramowicz, właściciel największej agencji marketingowej w kraju. Dziewczyna nigdy nie poznała ojca, a teraz dowiaduje się o jego śmierci i spadku jaki pozostawił dla swojego jedynego dziecka, cały majątek oraz dobrze prosperującą firmę.
Jakby jeszcze było mało, na jaw wychodzi tajemnica, którą skrywają przed nią od lat Paweł i Ulka.
Nieoczekiwane bogactwo, zdrada najbliższych osób oraz nowe wyzwania, to wszystko wprowadzi duże zamieszanie i wywróci życie Kiry do góry nogami.
Dziewczyna pomimo początkowego oporu postanawia przyjąć spadek po zmarłym ojcu i poprowadzić jego firmę.
Z pomocą przychodzi jej współwłaściciel firmy, przyjaciel i prawa ręka ojca – Eryk Szulc. Wprowadza ją w świat marketingu i wspiera w prowadzeniu firmy. Kira już od pierwszej chwili jest nim zauroczona. Dziewczyna może też liczyć na swoją sekretarkę, miłą i bardzo pracowitą dziewczynę.
Kira w życiu zawodowym odnajduje się bardzo szybko. Wydaje się, że teraz powinno być już tylko z górki.
Eryk Szulc w mojej ocenie to manipulant i człowiek o dwóch różnych obliczach. Jest przystojny, wie jakie robi wrażenie na kobietach i z premedytacją to wykorzystuje.
Czy jego intencje względem Kiry okażą się uczciwe? A może za chęcią pomocy dziewczynie kryje się drugie dno?
Jedno jest pewne. Ten mężczyzna wprowadzi niemałe zamieszanie w życiu Kiry.
„Brudna gra” to pierwszy tom z serii Dziedzictwo Alicji Skirgajłło. Książka została napisana bardzo dobrze. Bohaterowie są wykreowanie w ciekawy sposób. Historia, która przedstawia aktorka została dobrze przemyślana. Ostatnie czego możemy się tu spodziewać to nuda. Nie zabraknie tu intryg, manipulacji, zdrad i skrywanych tajemnic, ale też gorącego romansu i zwrotów akcji.
Zakończenie pozostawiło po sobie niedosyt. Z pewnością sięgnę po drugą część.

Brudna gra. Dziedzictwo – Alicja Skirgajłło

"Brudna gra" to tom pierwszy serii dziedzictwo. Muszę przyznać, że styl pisania autorki jest ciekawy i intrygujący. Twórczość znam i choć nie każda przeczytana książka przypadła mi do gustu, to są to książki z wysoka notą. Po tej spodziewałam się romansu biurowego bo tak się z początku zapowiadała. Jednak z czasem pojawiło się wiele wątków, które intrygują i ciekawią. Nie wszystkie karty odkryła autorka więc muszę przeczytać tom 2. Na szczęście zaraz będę się za niego zabierać.

Kira to młoda dziewczyna, która kończy studia i mieszka razem z przyjaciółką Ulką i chłopakiem Pawłem. Planują wspólny wyjazd do Włoch. Wszystko się zmienia gdy odkrywa, że przyjaciółka i chłopak mają romans. Dowiaduje się także,że jej biologiczny ojciec chciał ja poznać. Teraz odziedziczyła po nim firmę i dość spory majątek. Musi się zmierzyć, że zdradza, świadomością kim był jej ojciec oraz z firmą. W tym pomaga jej prawa ręka ojca Eryk, który staje się dla niej kimś więcej. Tylko czy Eryk jest z nią szczery? Co takiego skrywa mężczyzna?

Eryk to młody mężczyzna, który ma łatkę kobieciarza. Po śmierci przyjaciela i właściciela firmy przejął jego obowiązki do czasu aż prawomocnie firmę przejmie jego córka. Kiedy poznaje Kirę początkowo go fascynuje, nawet coś do niej czuje. Początkowo wydaje się sympatyczny, znający się a rzeczy ale szybko zaczyna działa nieracjonalnie. Konsekwentnie osacza Kirę pod pozorem uczucia. Kira zaczyna mu ufać. Wszystko się zmenia gdy Kira odmawia podpisania jednego dokumentu. Wtedy Eryk pokazuje swoja prawdziwą twarz. Co chciałby podpisała Kira? Czemu mu na tym zależy? Komu sprzedał swoje udziały w firmie Kiry?

Fabuła dobrze przemyślana, zmienna, nie jest nudna, a nawet intrygująca. Z każdą stroną dowiadujemy się więcej. Każdy wątek ma swoje miejsce, zaskakuje czytelnika nie raz. Postacie świetnie wykreowane. Kira to młoda dziewczyna, na której barki zrzucono bardzo dużo odpowiedzialności. Jednak jest trochę naiwna. Daje sobą manipulować. Po nieudanym związku z Pawłem zamiast być ostrożną zaufała i dała się omamić Erykowi. Mimo ostrzeżeń od Natalii swojej sekretarki wybrał Eryka. Jednak mimo wszystko nabrał trochę doświadczenia i przy podpisywaniu umowy zanim to zrobiła przeczytała co podpisuje. To był impuls po pewnych wydarzeniach, gdzieś zatliła się czerwoną lampką a dziwne zachowanie Eryka dołożyło swoje. To była najlepsza decyzja ale czy na pewno?

W książce mamy sporo intryg i tajemnic. Nie do końca wszystko wyjaśnione. Jest spor pytań i niewiele odpowiedzi. Kim tak naprawdę jest Eryk i w co się wplątał? Czy jego rodzina jest zła, czy to może wina Eryka? Gdzie zniknęła Natalia i czy to, co o niej mówił Eryk to prawda czy może manipulacja? Muszę przyznać,że autorka napisał to tak, że nie do końca ufamy w to, co czytamy. Natalia wydała się dobrą osobą, ale potem nastąpiła zmiana i do końca nie wiem, czy jest po dobrej, czy po złej stronie. Przyjaciółka czy wróg Kiry? Zakończenie zaskakujące, intrygujące. Pozostaje mi teraz zabrać się za kontynuacje historii. Polecam.

• Editio
  • Współpraca z Wydawnictwem