Odpętlenie

Okładka książki Odpętlenie Paweł Janiszewski
Okładka książki Odpętlenie
Paweł Janiszewski Wydawnictwo: Ridero IT Solutions Cykl: Przygody Mikołaja (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Przygody Mikołaja (tom 2)
Ridero IT Solutions
2021-10-01
2021-10-01
przygodowa bajka dla dzieci dla młodzieży science fiction akcja przygoda

Miło jest ponownie powrócić do poznania kolejnych losów bohaterów w książce pt. "Odpętlenie" autorstwa Pana Pawła Janiszewskiego, który to zaprasza nas, abyśmy mogli przyglądnąć się im z bliska, o czym oni myślą, gdy nie zawsze mają okazję przebywać razem, a jedynie działać samemu w pojedynkę.

Druga część książki nie jest tylko kolejną przyjemną do pokonania przygód, przebytych tajemniczych wędrówek, ale wyznaczone do wykonania zadania, które są jeszcze przed bohaterami, zanim podejmą odpowiednie samodzielne decyzje w analizie dedukcji nad właściwymi rozwiązaniami zagadek z przeszłości znanej nam z przeczytanej wcześniej pierwszej części pt. '' Porwanie to dopiero początek''.

Nie da się tego ukryć, że gdy czyta, się tego rodzaju książki to można w nich spotkać się z poczuciem humoru, które posiada jeden z głównych bohaterów Mikołaj, a co najmilej wspominam jego ulubione przygotowane przez babcię jedzenie dające mu siłę do dalszego działania.

Warto mieć to na uwadze, że Mikołaj jest dobrym obserwatorem, chce mieć zapamiętaną każdą chwilę grozy, którą przeżył w poszukiwaniu swojej przyjaciółki Wiktorii z użyciem zapisanych notatek, aby móc lepiej wykazać się podczas sprawdzenia się w kolejnych nowych misjach, które są jeszcze do pokonania przed nim w pojedynkę lub zespołowo do realizacji.

Tym razem czeka na naszych bohaterów wiele niełatwych wyzwań, które to stanowiły będą dla nich próby przetrwania i pokonywania przeszkód, gdy szuka się wspólnych rozwiązań mających na celu sprawdzenia się i przekonania o tym, jak to jest, gdy poszukuje się odpowiednich metod z użyciem analiz ciekawie i barwnie ujętych przemyśleń przez autora w przeprowadzanych rozmowach dialogowych.

Interesujące według mnie są wykonane projekty okładek do obu książek przez Mikołaja Janiszewskiego. Potrafi on je trafnie opracować tematycznie do tytułów i dzięki temu działają one pozytywnie na wyobraźnię młodego Czytelnika.

Czytanie tej książki ułatwia odpowiednio dobrana czcionka.

Każda z przeczytanych do tej pory przeze mnie obu książek autorstwa Pana Pawła Janiszewskiego coraz bardziej przykuwa moją uwagę, gdyż obie podobają mi się.

Panu Pawłowi Janiszewskiemu dziękuję za podarowanie mi do zrecenzowania egzemplarza książki pt. '' Odpętlenie''.

Warto przeczytać tę książkę.

Druga część książki nie jest tylko kolejną przyjemną do pokonania przygód,...

Drugi tom cyklu o przygodach Mikołajka. Główny bohater, młody chłopiec o imieniu Mikołaj wraz ze swoją najlepszą przyjaciółką Wiktorią znowu odbędą wiele niesamowitych przygód a tym razem będą one sięgały naprawdę dalekich zakątków! Najpierw muszą jednak zakończyć historię znaną nam z pierwszej czesci, gdzie muszą cofnąć sie w przeszłosc aby wpłynąć na ważne losy innych bohaterów. Przy tym w końcu dowiedzą sie kim jest tajemnicza Czarna. Następnie Harry Błyskawica, szef MBŚ wysle ich na tajne misje. Dzięki ultranowoczesnym windom uda im sie dotrzeć w każde miejsce w mgnieniu oka. Swoje pierwsze kroki postawią na gorącej pustyni Afryki, gdzie pomogą pewnej ubogiej rodzinie, następnie trafią na lodowata Antarktydę i tam również spełnia kolejny dobry uczynek. Odwiedzą nawet kosmos oraz dwie planety! Czego sie tam dowiedzą? I co znajduje sie w czwartej odkrytej dopiero windzie? Mam nadzieję że uda nam sie tego dowiedzieć 😁
Losy dwójki młodych bohaterów niesamowicie bawią, cieszą, powodują uśmiech na twarzy spowodowany beztroska jaką doswiadczymy czytając jako osoby dorosłe, bo takie również mogą po nią sięgnąć! 😊 Czyta sie bardzo szybko, rozdziały są mega krótkie dzięki czemu nie ma czasu na nudę a akcja pędzi z szybkością światła! Polecam obie części serii z Mikołajem 😊 Takie lekkie książki do rozluźnienia, robiąc sobie przerwę od cięższych tematów 😉

„ODPĘTLENIE”

Paweł Janiszewski Wydawnictwo Ridero IT Solutions

„Odpętlenie” to druga część cyklu o przygodach Mikołajka. Tym razem musimy odkryć kim tak naprawdę jet „Czarna” i jak sprawić, żeby odpętlić czas. Nasi główni bohaterowie ciągle cofają się w czasie i na nowo przeżywają porwanie Wiki. Przeżywają dzień świstaka – są zapętleni.
Przenoszą się w czasie, przeżywają niesamowite przygody i próbują ratować świat. Czy uda im się wrócić do swoich czasów? Czy na zawsze będą zapętleni?
Żeby lepiej zrozumieć tą część zachęcam do przeczytania pierwszej „Porwanie to dopiero początek”.
„Odpętlenie” to bardzo ciekawa historia, w której dzieje się mnóstwo rzeczy na raz. Dosłownie nie ma czasu na nudę. Znajdziecie tutaj różnych super bohaterów. Jednak pierwsze skrzypce grają Mikołaj i Wiktoria. Tym razem nie poruszamy się tylko w Lublinie, ale również w innych miejscach i różnych czasach. Coś jak powrót do przeszłości i przyszłości.
Książkę czytałam z zapartym tchem. Niesamowite przygody sprawiają, że trzeba przeczytać „Odpętlenie”. Mimo, że główni bohaterowie są dziećmi potrafią więcej niż niejeden dorosły.
Myślę, że ta historia będzie idealna dla dzieci w wieku 8-13 lat. Dorośli też mogą być z niej zadowoleni. To doskonała odskocznia od naszej szarej codzienności.
Czy chcecie razem z Mikołajem i Wiktorią uratować świat? Gorąco do tego zachęcam. Koniecznie przeczytajcie.
Polecam.
Z niecierpliwością czekam na kolejną część przygód dwójki przyjaciół.

„ODPĘTLENIE”

Paweł Janiszewski Wydawnictwo Ridero IT Solutions

Przenoszą się w czasie, przeżywają...

"Odpętlenie", Paweł Janiszewski
Druga część cyklu o przygodach Mikołaja i jego przyjaciółki Wiktorii. Nasi dzielni podróżnicy odbywają niesamowite podróże w czasie oraz odkrywają nieznane lądy przeżywając przy tym mnóstwo przygód i pomagając słabszym zmieniać świat na lepsze.
Szczerze podziwiam kreatywną wyobraźnię autora. Co tu się zadziało... Podróże w czasie i przestrzeni: raz jesteśmy współcześnie, raz w latach 80-tych ubiegłego wieku, by zaraz przenieść się do roku 2050. Z Lublina przez Afrykę, Antarktydę, na Księżyc i Marsa. Misja za misją i przygoda za przygodą. Jak wspomniałam, "Odpętlenie" to druga część cyklu przygód Mikołaja. Mnogo tu było wszystkiego; bohaterów, akcji, czasów i światów...a nawet tzw. "lokowania produktu", na co też zwróciłam uwagę przy "Zjeździe" tegoż autora. Zauważamy np. popularną niegdyś sieć sklepów czy wyrażenia typowe dla pewnych programów w TV. Trochę się zgubiłam wśród licznych bohaterów; może dlatego, że nie czytałam części pierwszej, a tu nawiązania były bardzo wyraźne. Nieco naświetla nam sytuację Prolog, który jest podsumowaniem "Porwanie to dopiero początek". Rozdziały arcykrótkie, naładowane treścią, jak dobra kasza skwarkami. Ciekawa wizualizacja świata w przyszłości. Co bardzo cieszy, autor wziął sobie do serca wcześniejsze opinie czytelników, w tym moją i przy "Odpętleniu" korekta nie budzi zastrzeżeń.
Podsumowując: dobra lektura dla młodzieży, a i starsi znajdą tu coś dla siebie.

"Odpętlenie", Paweł Janiszewski

• #WyzwanieLC2021