Wplątana

Wydawnictwo Feniks
2021-10-16
2021-10-16
miłość romans

Nie dałam rady dokończyć. Głupi ludzie nie są moimi ulubionymi bohaterami. Do tego wszystko tak powoli się toczy, że działa momentami usypiająco.

Amelia zakochuje się po uszy w idealnym Jacku. Szybko okazuje się jednak, że do ideału mu baaardzo daleko. Przez swoje naiwne serce i głupi pomysł kumpli Jacka wpada w ogromne kłopoty. Gdy myśli, że to koniec i zaraz trafi do Berlina, z odsieczą nadciąga Michał. Tylko, czy tym razem idealny facet okaże się godny zaufania?

Muszę przyznać, że na początku historia nie zdobyła mojego serca. Było zbyt cukierkowo, idealnie i sielankowo. Brakowało mi tylko jednorożca pędzącego po tęczy 🦄. No i te momentalne zakochiwania się bohaterki i miłość od pierwszego wejrzenia. Ciekawe, czy w przypadku Michała bardziej wchodził w grę syndrom sztokholmski, fakt, że pośród zbirów trafiła na jakiegoś z odrobiną serca i podświadome chwyciła się ostatniej deski ratunku, czy faktycznie zrobił na niej aż takie wrażenie 🤔.

Z każdym kolejnym rozdziałem dochodziłam do wniosku, że jednak muszę to odszczekać.
Także hau hau! 🐶

Historia się rozkręca i rozkręca, żeby doprowadzić nas i bohaterkę do piekła. To wcześniejsze porwanie, to jakiś śmieszny pikuś w porównaniu z tym. Może wyjdę na lekko świrniętą, ale lubię czytać o torturowaniu bohaterów. Wówczas wiem, że w książce coś się dzieje.

Dzieje się sporo, a Amelia co chwilę wpada z deszczu pod rynnę, jak nie Jacek to Michał, jak nie Michał to Krystian. No ma dziewczyna pecha. Podobała mi się jej relacja z przyjaciółką i rodzicami. Była taka szczera i prosta. Idealnie współgrała z młodą kobietą, jej dobrym sercem i głową pełną marzeń o wielkiej karierze.

No i oczywiście całość za dobrze skończyć się nie mogła, bo by nie było drugiej części, więc Wy bierzcie się za „Wplątaną”, a ja zakładam słuchawki i lecę z drugim tomem.

Muszę przyznać, że na początku historia nie zdobyła...

Miałam okazję przesłuchać audiobook tej oto książki. Jest to debiutancka historia @a.b.obarska_autorka która premierę miała już dość dawno. Jednak uwierzcie mi, że wcale tego nie odczułam. Historia jest naprawdę dobrze napisana.

Amelia poznaje mężczyznę. Wydawałoby się, że jest ideałem. Starszy, z przeszłością lecz czarujący. Niestety okazuje się, że nie jest tym kim myślała. Przez jego długi zostaje porwana. Od teraz jej życie już nigdy nie będzie wyglądało tak samo...

✨✨✨

Przyznam, że jestem zaskoczona tą historia. Tak, jak już wspomniałam... Jak na debiut to naprawdę została napisana zaskakująco dobrze. Co prawda słuchałam audio ale wrażenia są niesamowite. Nie wiem jakim cudem wcześniej nie słyszałam nawet o tej książce.

Amelia się zakochała. Oddała całą siebie mężczyźnie, który ją niesamowicie zranił. Kiedy zostaje porwana, poznaje Michała. Od razu coś ich do siebie ciągnie choć on powinien w teorii być jej oprawcą. Ten natomiast pomaga jej przetrwać w tym piekle na ziemii. Co mi się podobało to, że ta historia była dość nieprzewidywalna. Trudno było domyśleć się, co wydarzy się za chwilę. To duży plus.

Nie można narzekać na brak emocji. Bardzo dużo się dzieje ale też wszystko ma odpowiednie tempo. Akcja nie pędzi. Powoli i stopniowo autorka pozwala nam zapoznać się z całą fabułą.

Jasne, można by się przyczepić do czegoś jakby się chciało ale nie zamierzam. Słuchając audio przeżywałam wszystko z bohaterami. Cały czas byłam rozemocjonowana a to wystarczy by książka mi się podobała. Nie nudziłam się, nie wywracałam oczami z irytacji. Postacie były takie ludzkie, życiowe.

Historia jest przedstawiona z perspektywy Amelii oraz Michała. Fajnie bo możemy poznać również jego uczucia.

Jutro zaczynam drugą część bo jestem ciekawa co się tam wydarzy!

Mocna, wciągająca i nieco pokręcona. Taka jest "Wplątana" A.B.Obarskiej. Zaczęłam w formie audiobooka, ale dokończyłam jako e-book. Dlaczego? Bo doszłam do wniosku, że erotyk z mafią w tle to chyba nienajlepszy pomysł do słuchania. Lepiej byłoby czytać. Mimo świetnych lektorów. Moim zdaniem trochę wpływa to na odbiór książki. Inaczej brzmi "ku**a" czytana, a inaczej słyszana. Ta pierwsza tak nie razi, a w przypadku całej "wiązanki" jakoś łatwiej ją znieść ;)
Sama fabuła odrobinę poplątana, ale to dokładnie tak, jak w życiu. Nic nie jest proste. Nie chciałabym się jednak znaleźć na miejscu głównej bohaterki. Amelię spotkało tyle wydarzeń, że to aż nieprawdopodobne, by mogło się zdarzyć jednej osobie. Ja rozumiem interesujące życie, ale los zaserwował jej istny rollercoaster emocji i wrażeń. Z pozoru idealna znajomość okazuje się pomyłką, a dziewczyna zostaje wplątana w porachunki mafijne. To moja pierwsza książka z tego gatunku, więc nie mam porównania, czy ten schemat powiela się w literaturze. Zwrotów akcji i nieprzewidzianych zdarzeń jest sporo. Nudzić się nie sposób - zapewniam. Do tego wiele scen erotycznych, niektóre mocne, opisane szczegółowo, więc to pozycja zdecydowanie dla osób 18+.
Opowieść zaczyna się w miarę spokojnie i początkowo pomyślałam "no gdzie ta mafia?". Kolejny rozdział, a tu nadal nic, tylko historia pewnej znajomości. Ale w końcu jak gruchnęło, tak nie mogłam się oderwać, bo chciałam wiedzieć, co dalej. Akcja goniła akcję i gdy myślałam, że już koniec mocnych wrażeń, to autorka serwowała kolejną porcję mocnych wrażeń. Tak więc książka nie tylko dla fanek z gatunku erotycznych ale i dla tych, które lubią pozycje z dreszczykiem :)

❤️ Recenzja ❤️
Tytuł: Wplątana
Autor: @a.b.obarska_autorka
Wydawnictwo: Feniks

Tajemnicza wiadomość którą dostaje Amelia i postanawia na nią odpisać zmienia jej życie o sto osiemdziesiąt stopni. Do tej pory jej życie było spokojne oraz ułożone. Gdy poznaje tajemniczego Jacka, mężczyzna wciąga ją w mroczne oraz niebezpieczne wydarzenia. Kobieta szybko zakochuje się w nim. Mimo że mężczyzna znika bez śladu Amelia za nim tęskni. Po powrocie ślepo mu ufa i wybacza.
Czy decyzje podjęte przez Amelię okażą się słuszne? Co spotka ją przez znajomość z Jackiem ?

"Wplątana" to świetna historia pełna zwrotów akcji. Książka jest napisana z perspektyw głównych bohaterów co mi się bardzo podobało. Autorka miała bardzo fajny pomysł na fabułę książki dzięki temu nie mogłam się od niej oderwać. Amelia na początku wzbudziła we mnie lekką niechęć dlatego , że pomimo swojego wieku była łatwowierna oraz tak łatwo dała sobą manipulować. Jednak potem ją polubiłam. Losy bohaterów podążyły w zupełnie inne tory niż myślałam. Przyznam się szczerze że takiego obrotu spraw nie przewidziałam. Uwielbiam takie nieprzewidywalne historie. Bardzo dziękuję, że mogłam poznać tą świetną książkę oraz z ogromną niecierpliwością czekam na ciąg dalszy ❤️💓

❤️ Recenzja ❤️
Tytuł: Wplątana
Autor: @a.b.obarska_autorka
Wydawnictwo: Feniks

Amelia wiedzie normalne życie. Jest otwarta na nowy związek, więc gdy dostaje wiadomość od Jacka od razu czuje, że warto zaangażować się w tą znajomość. Niestety, ta jedna wiadomość spowoduje wiele bólu i cierpienia w jej życiu, a ona będzie chciała cofnąć czas.

Zaczynając od bohaterów, muszę przyznać, że Amelia była wyjątkowo naiwna. Czasem się zastanawiałam czy ona naprawdę taka jest, czy może udaje i ma taki sposób bycia. Była bardzo łatwowierna. Wystarczyło parę miłych teksów z ust Jacka, a ona łykała wszystko i nie zamierzała niczego analizować. Większość kobiet jednak rozkłada na czynniki pierwsze podejrzane zachowanie mężczyzn. Ona jednak była mocno zaślepiona Jackiem i z wyjątkową łatwością mu wszystko wybaczała. On natomiast był wykreowany bardzo dobrze. Stwarzał pozory. Czarny charakter z tajemniczym uśmieszkiem. Wiedział jak grać i jak omamić kobiety. Później już sama nie wiedziałam czy on ma jednak czyste intencje wobec Ameli, czy ma więcej tajemnic i powoli zaczęłam się gubić w jego postaci. Ale uważam to za plus. Dzięki takiemu zagmatwaniu jego postać stała się ciekawsza.
Jest jeszcze Michał, bohater, mężczyzna idealny. Tylko czy ideały istnieją? Na mnie zrobił duże wrażenie, ale bałam się, że właśnie jest zbyt idealny, by wszystko co z nim związane mogło być prawdziwe. Czekałam tylko na jakąś bombę ze strony autorki. A jednak bombę zrzuciła w zupełnie innym kierunku.
Czarne charaktery w tej książce wyszły znakomicie. Każdy z tego typu bohaterów wywoływał we mnie ciarki.

Pomysł na fabułę był dobry. Ja bardzo lubię mafię. A ta była inna, na swój sposób wyjątkowa. Wydarzenia dzieją się w Polsce i tutaj też duży plus dla autorki za ciekawe opisy miast i miejsc. Dzięki temu historia starała się bardziej realna.
Momentami mi się dłużyło, nie mogłam doczekać się co będzie dalej, chciałam więcej emocji i mafii. Ale autorka dozowała emocje, nie podała wszystkiego od razu na tacy. Chciała, aby ta powieść miała bardziej realny, miejscami normalny klimat. A później jak już się zaczęło dziać, to nie sposób było się oderwać. Muszę przyznać, że tego się nie spodziewałam. Obstawiałam kilka opcji, ale to zupełnie nie przyszło mi do głowy. I super, bo uwielbiam być zaskakiwana. Pod koniec odczułam wiele emocji, szczególnie strach. Miałam podniesione ciśnienie. Sceny tortur były napisane w bardzo realistyczny sposób i łatwo było mi sobie wszystko wyobrazić. Wykręciłam się ma maksa. I gdy wydawało się, że już wszystko będzie dobrze, autorka postanowiła zakończyć tę historię mocnym akcentem. Okazuje się, że to nie koniec problemów Amelii. Będzie druga część, na którą już teraz czekam z niecierpliwością.

#dobrywieczór, #zaczytani #Przyjaciele!
Dostaliście kiedyś wiadomość od nieznajomej/nieznajomego na komunikatorze? Jestem przekonana, że większość z Was odpowie na to pytanie twierdząco 😉 Nawet każda z nas , Zdrowo Bookkniętych dostaje takie wiadomości. Właściwie nie jest to niczym wyjątkowym w dobie internetu... Ale powiedzcie szczerze: odpowiadacie na te wiadomości? Tutaj zdania będą podzielone. Ci bardziej przezorni stronią od zawierania znajomości w sieci, z kolei ci bardziej otwarci, nie będą mieli oporów z udzieleniem odpowiedzi na wiadomość. W szczególności, jeżeli nadawca ich zaintryguje... Taka sytuacja została opisana w debiutanckiej powieści A.B. Obarska - strona autorska , która ukazała się nakładem Wydawnictwo Feniks.
Amelia, będąca jej główną bohaterką, nie podejrzewała, że odpowiedź na wiadomość Jacka, wywróci jej dotychczasowe życie do góry nogami... Ten tajemniczy mężczyzna, dzięki swojej nieznoszącej sprzeciwu władczości i bezkresnej pewności siebie, usypia ograniczoną ze względu na młody wiek czujność Amelii i owija sobie ją wokół palca... Kobieta zostaje #wplątana w gangsterski półświatek. Jak potoczy się ta znajomość? Jakie zamiary ma Jacek?
Czytając debiutancką powieść A.B.Obarskiej w charakterze recenzenta czułam się jak juror oceniający występ w #tanieczgwiazdami.
Autorka porywa książkowym #quickstep, zgodnie z zasadą "wolny, wolny, szybki, szybki", bowiem akcja rozkręca się powoli, by następie w szybkich podskokach zmierzać do spektakularnego finiszu. Mimo przesytu gangsterką, wątek został poprowadzony w odmienny, świeży sposób, co dodało lekturze swego rodzaju twista.
Narracja była poprowadzona z perspektywy różnych osób, dzięki czemu czytelnik miał nieodparte wrażenie, że sam uczestniczy w wydarzeniach.
Nieco większe oczekiwania miałam co do głównej bohaterki Amelii... Liczę, że w drugim tomie zdobędzie moją sympatię. Może ją jakieś uprzedzenia mam do tych żeńskich bohaterek, bo rzadko kiedy mi pasują?!
Ostatecznie mogę powiedzieć, że zakończenie wbiło mnie w mój wygodny fotel, przez z co z czystym sumieniem i zszarganymi po lekturze nerwami ( w pozytywnym tego słowa znaczeniu) mogę przyznać książce 8 na 10 punktów. Mam nieodparte wrażenie, że A.B. Obarska dopiero się rozkręca i kolejna część otrzyma dyszkę 🙂

#dobrywieczór, #zaczytani #Przyjaciele!

Z pozoru wydaje się, że Amelia prowadzi szczęśliwe życie. Wokół siebie ma rodziców i przyjaciółkę, z którą jest zżyta. Jednak, czy na pewno tak się czuje? Pewnego dnia za namową swojej koleżanki, Amelia spotyka się z facetem, którego poznała przez internet. Jest pewna, że gdy pozna tajemniczego mężczyznę, to jej życie się odmieni. Czy na pewno?

Troszkę mam mieszane odczucia, co do tej książki. Bo z jednej strony historia mi się podobała, a z drugiej główna bohaterka mi tutaj nie pasowała. 🤔 Nie mogłam jej zrozumieć. Jej zachowania strasznie mnie irytowały. Pomimo tego szczegółu, czas przy tej książce spędziłam przyjemnie.

Cieszę się ogromnie, że ta historia ma swoją kontynuację, gdyż ta część mnie zaciekawiła i jestem ciekawa, jak potoczą się losy bohaterów. 😍 Dziękuję za możliwość przeczytania tej książki i napisania do niej recenzji. Standardowo polecam tą książkę wszystkim. 😘

Ocena: 8/10.

Troszkę mam mieszane...

"Wplątana" z początku powieści nie byłam co do niej przekonana. Dość prosty styl i nostalgiczna akcja, nie zachwycała, jednak późniejsza zmiana biegu historii oraz wyklarowanie się pióra autorki, dały totalny rozpiernicz psychiczny. Przyjemna, lekka, emocjonalna lektura z odpowiednią ilością stron. Wciągająca fabuła i przystępni bohaterowie, no może bez jednego osobnika. Daje ciekawy, a zarazem sadystyczny poblask, delikatnej prerysowanej mafi. Jednak wole troszkę bardziej, dopracowane tła.

Książkę zdobyłam na Targach Książki w Poznaniu. Miałam przyjemność poznać autorkę, zrobić sobie zdjęcie i dostać autograf. 😱🥰

W tym miesiącu miała premierę druga część #zaplątana a ja postanowiłam wziąć udział w naborze na egzemplarz recenzencki. Warunkiem była znajomość pierwszego tomu. I bardzo dobrze, bo po takiej końcówce nie wyobrażam sobie czytać drugiej części nie znając pierwszej.
Nadarzyła się okazja i książka szybko przeczytana.

Ale mnie wciągnęła. Normalnie sztos. Chociaż główna bohaterka dla mnie trochę naiwna. Jakoś tak szybko się zakochiwała, szybko wybaczała. Nie wyobrażam sobie tak szybko odpuścić po takich krzywdach jakie doznała.
Nie wiem co mam myśleć. Z jednej strony historia bardzo i to bardzo mi się podobała, ale zachowanie Amelii przechodziły samą siebie. Może miłość robi swoje... chodziła jakby zaślepiona... Ale widocznie tak miało być, inaczej jej losy pewnie by się inaczej potoczyły.

Amelia poznaje przez internet chłopaka. Umawia się z nim na kilka randek a on nagle znika. Nie ma z nim kontaktu, aż nagle pojawia się i przeprasza. Dziewczyna jest zachwycona, że powrócił i pada mu prosto w ramiona. Kim jest Jacek? Co ukrywa przed Amelia? Czy to co mówi okaże się prawda? Dlaczego Ameli zostaje WPLĄTANA w tą intrygę? Czy to wszystko przypadek?

Historia zaplątana, na pewno bardzo emocjonująca. Na ogromy plus zakończenie. Już się nie mogę doczekać kontynuacji ale na szczęście nie muszę długo czekać 🥰

Po takiej książce aż chce się więcej 🥰 To była czysta przyjemność 😘😘😘

Dodaj cytat z książki Wplątana