Inspektor Kiwi na tropie dobrych manier

Okładka książki Inspektor Kiwi na tropie dobrych manier Barbara Supeł
2021-09-29
2021-09-29
32 min.

Okładka książki Królik i Misia. Nie taki król straszny Jim Field, Julian Gough
Królik i Misia... Jim Field, Julian G...
Okładka książki Tata Oli przeklina Thomas Brunstrøm, Thorbjørn Christoffersen
Tata Oli przek... Thomas Brunstrøm, T...
Okładka książki Dzik Dzikus Marta Kurczewska, Krzysztof Łapiński
Dzik Dzikus Marta Kurczewska, K...
Okładka książki Wieloryb, który chciał więcej Rachel Bright, Jim Field
Wieloryb, któr... Rachel Bright, Jim ...

2066
2004

Książka "Inspektor Kiwi na tropie dobrych manier" Barbary Supeł zabiera nas do treści związanych z kulturą i dobrym wychowaniem.
Inspektor Kiwi spotka się ze swoimi znajomymi na imprezie u Flaminga. Poruszane są tematy związane ze spóźnianiem się, zachowaniem przy stole, spóźnianiem się, pomocą przy sprzątaniu oraz podziękowaniem.
Książka zachęca do przemyślenia tego, aby traktować innych tak, jakbyśmy chcieli być traktowani przez innych.
Audiobook czytany przez Jarosława Boberka jest genialny.

Książka zachęca do przemyślenia tego, aby...

Jeden z moich ulubionych bohaterów książkowych powraca. Kiwi znów na służbie. Już nie zajmuje się straszkami ale ciągle pomaga swoich przyjaciołom. Tym razem nie proszony, ale zaproszony pozwala uspokoić sytuację na pewnej imprezie u kolegi Flaminga. Tekst jest przecudny, zakochałem się w rymowankach z pierwszej książeczki dlatego nie miałem wątpliwości, że kupić trzeba i część drugą. A w niej poziom również wyśmienity, choć przez wzgląd na to, że pierwsze pozostanie pierwsze, to jednak część pierwsza właśnie pozostanie naszym ulubieńcem.

Kiwi w swoim żywiole jako autorytet dla swoich przyjaciół. Co najważniejsze, książka ta kładzie duży nacisk na kulturę szacunku, empatii i życzliwości. Zachęca do tego, by traktować innych ludzi tak, jakbyśmy chcieli być traktowani sami, co jest ważnym elementem życia w społeczeństwie. Gorąco polecam.

Na półkach: , , , , , , , , , , ,

Ładnie zilustrowana na dużym formacie historia inspektora Kiwi - pogromcy obciachu, który uczy innych dobrych manier, gdy się idzie w gości np. to że warto zabrać prezent, przyjść punktualnie, a przy stole warto używać słowa poproszę. A jak się wydarzy coś niespodziewanego, to można po prostu przeprosić.

Książka napisana rymowanym tekstem, bardzo fajnie się czyta, ma walor edukacyjny ale przekazany w bardzo ciekawy sposób. Przez humor trafia do malucha.

Bo tak jak podkreśla Pan Inspektor - "bo zasady przecież nie są dla zasady, lecz byśmy się mogli (z drobnymi wpadkami) dobrze czuć się z innymi, na a inni z nami"

Zdecydowanie polecam do przeczytania z przedszkolakiem.

Brawa dla Pani Barbary Supeł za rymowany tekst oraz dla Pani Agaty Bobkowskiej za fajne ilustracje.

Książka napisana rymowanym tekstem, bardzo fajnie się czyta, ma...

Kapitan Kiwi powraca! I to w bardzo dobrym stylu. Jako Inspektor od dobrych manier czy jak kto woli, po prostu - pogromca obciachu.
W zabawny sposób pokazuje małym czytelnikom jak należy zachować się na przyjęciu. A że kolacje wigilijne oraz spotkania rodzinne tuż tuż - warto po nią sięgnąć w tym przedświątecznym czasie, aby co nieco przypomnieć Maluchom.

Sympatyczny nielot Kiwi zostaje zaproszony na prywatkę do Flaminga. Kiwi ma nienaganne maniery i przestrzega kilku prostych zasad savoir vivre'u, czego niestety nie można powiedzieć o pozostałych gościach. Jednak Inspektor Kiwi wie, jak wskazać innym właściwe tory i w efekcie zaprowadzić porządek, nie tylko przy stole.

Ta książka jest wprost stworzona do głośnego czytania, rymy idą gładko, jest rytmicznie i na wesoło. I chociaż mój Syn częściej sięga po pierwszą część, gdzie Kapitan Kiwi pomaga przezwycieżyć mniejsze i większe strachy, to Inspektor był z nami w przedszkolu i bardzo spodobał się dzieciom z grupy mojego Skrzata. Przy okazji porozmawialiśmy sobie chwilkę o dobrych manierach.

Polecamy tego Pogromcę Obciachu :)!

Sympatyczny...

10*, bo to arcydzieło w swojej kategorii: bawi, uczy, ja: stara baba, bawiłam się swietnie, czytając na głos koleżance hihi.
Nauczy niejednego dobrych manier!

Nauczy niejednego dobrych manier!

• We dwoje
  • Ciekawe ilustracje